- Org.nr.
- 829 792 052
- Adresse
- c/o Metro AS, Dronningens gate 15, 7011 Trondheim
- Bransje
- Drift av barer
Driftsresultat−414 992−14,7 % margin
EBITDA−358 992før av- og nedskrivninger
Årsresultat−422 479−15,0 % margin
Egenkapital254 04834,0 % av eiendelene
METRO 2 AS er et aksjeselskap innen drift av barer, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 829 792 052
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 09.08.2022
- Registrert
- 07.09.2022
- Adresse
- c/o Metro AS, Dronningens gate 15, 7011 Trondheim
- Postadresse
- c/o Metro AS, Postboks 555
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 9
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- METRO 2 AS972 209 090 · TRONDHEIM11 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av pub og nattklubb, og andre produkt/tjenester som naturlig hører sammen med denne virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 818 563 | 2 213 330 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 818 563 | 2 213 330 | 2 552 850 | - |
| Varekostnad | 957 941 | 700 816 | - | - |
| Lønnskostnad | 886 490 | 818 914 | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 56 000 | 47 700 | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 333 124 | 1 231 335 | - | 16 920 |
| Sum driftskostnader | 3 233 555 | 2 798 764 | 3 198 069 | 16 920 |
| Driftsresultat | −414 992 | −585 435 | −645 220 | −16 920 |
| Resultat før skatt | - | - | −643 069 | −16 920 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −16 920 |
| Annen renteinntekt | 5 250 | 5 453 | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 705 | 1 525 | - | - |
| Sum finansinntekter | 6 955 | 6 978 | 3 786 | - |
| Annen rentekostnad | 8 390 | 7 741 | - | - |
| Sum finanskostnader | 8 390 | 7 741 | 1 635 | - |
| Netto finans | −1 435 | −763 | 2 151 | - |
| Resultat før skattekostnad | −416 428 | −586 198 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 6 051 | −63 867 | - | - |
| Årsresultat | −422 479 | −522 331 | −574 569 | −16 920 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −422 479 | −522 331 | - | −16 920 |
| Totalresultat | −422 479 | −522 331 | - | −16 920 |
| Udekket tap | - | −522 331 | - | −16 920 |
| Avsatt til annen egenkapital | −422 479 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −422 479 | −522 331 | - | −16 920 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 79 243 | 135 243 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 79 243 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 1 043 | 1 274 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 043 | 1 274 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 80 286 | 142 568 | 188 312 | - |
| Sum varer | 125 645 | 75 328 | - | - |
| Kundefordringer | - | 18 527 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 9 835 | 347 344 | - | - |
| Sum fordringer | 9 835 | 365 871 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 532 236 | 537 503 | - | 14 551 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 532 236 | 537 503 | - | 14 551 |
| Sum omløpsmidler | 667 716 | 978 701 | 912 414 | 14 551 |
| Sum eiendeler | 748 002 | 1 121 269 | 1 100 726 | 14 551 |
| Utsatt skattefordel | - | 6 051 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 6 051 | - | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | 261 586 | - | 16 920 |
| Annen egenkapital | 224 048 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 224 048 | −261 586 | 41 242 | −16 920 |
| Sum egenkapital | 254 048 | −231 586 | 71 242 | 13 080 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 246 709 | 75 816 | - | 1 470 |
| Skyldig offentlige avgifter | 139 356 | 56 248 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 1 109 527 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 107 890 | 111 265 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 493 955 | 1 352 855 | 1 029 484 | - |
| Sum gjeld | 493 955 | 1 352 855 | 1 029 484 | 1 470 |
| Sum egenkapital og gjeld | 748 002 | 1 121 269 | - | 14 551 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,35▲ | 0,72 | 0,89 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,94▲ | −5,84 | 14,45 | 0,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −43,7 %▲ | −52,1 % | −115,0 % | −116,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −14,7 %▲ | −26,5 % | −25,3 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −15,0 %▲ | −23,6 % | −22,5 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 34,0 %▲ | −20,7 % | 6,5 % | 89,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 313 174
- Resultat per ansatt, kroner
- −46 110
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
METRO 2 AS−14,7 %
2,8 mill. 9 ansatte 2025
−20 %−1001020
METRO 2 AS−14,7 % 2,8 mill.9 ansatte 2025
OLD IRISH PUB NORWAY AS3,0 % 166,7 mill.305 ansatte 2025
PROUD MARY OSLO AS9,5 % 76,1 mill.105 ansatte 2025
OSLO STREET FOOD AS13,4 % 71,7 mill.40 ansatte 2025
−20 %−1001020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Knut Are Teigen | 1988 |
| Regnskapsfører | NUMOS REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS934 142 330 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KNUT ARE TEIGEN99,5 %f. 1988 · Trondheim · 29 850 ordinære aksjer
- LIJO SERVICE AS0,50 %Trondheim · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.