- Org.nr.
- 889 209 402
- Adresse
- Vetrlidsallmenningen 29, 5014 Bergen
- Bransje
- Arkitektvirksomhet
Driftsresultat−25 531ikke oppgitt
Årsresultat894 053ikke oppgitt
Egenkapital6 311 73298,9 % av eiendelene
METTE RAKNER HOLDING AS er et aksjeselskap innen arkitektvirksomhet, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 889 209 402
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 22.12.2005
- Registrert
- 18.01.2006
- Adresse
- Vetrlidsallmenningen 29, 5014 Bergen
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie og forvalte aksjer, obligasjoner og andre verdipapirer, eie og forvalte eiendom, deltakelse i andre selskaper, utøvelse av rådgivnings og konsulentvirksomhet, samt hva som står i forbindelse hermed
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Andre driftskostnader | 25 531 | 30 958 | 36 383 | −6 180 | 26 360 |
| Sum driftskostnader | 25 531 | 30 958 | 36 383 | −6 180 | 26 360 |
| Driftsresultat | −25 531 | −30 958 | −36 383 | 6 180 | −26 360 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | - | - | 1 325 088 | 707 373 | 136 364 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 800 000 | 800 000 | - | 2 400 000 | 254 400 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 130 511 | 133 120 | 128 000 | - | - |
| Annen renteinntekt | 22 799 | 7 008 | 4 776 | 5 455 | 242 |
| Sum finansinntekter | 953 310 | 940 128 | 1 457 864 | 3 112 828 | 391 006 |
| Annen rentekostnad | 334 | 335 | 32 | 21 | - |
| Andre finanskostnader | - | - | 695 | - | - |
| Sum finanskostnader | 334 | 335 | 727 | 21 | - |
| Netto finans | 952 976 | 939 793 | 1 457 137 | 3 112 807 | 391 006 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 420 754 | 3 118 986 | 364 646 |
| Resultat før skattekostnad | 927 445 | 908 835 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 33 392 | 29 297 | 29 946 | 3 689 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 390 808 | 3 115 297 | 364 646 |
| Årsresultat | 894 053 | 879 538 | 1 390 808 | 3 115 297 | 364 646 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 894 053 | 879 538 | 1 390 808 | 3 115 297 | 364 646 |
| Totalresultat | 894 053 | 879 538 | 1 390 808 | 3 115 297 | 364 646 |
| Ordinært utbytte | 450 000 | - | 1 200 000 | - | 1 380 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −1 015 354 |
| Avsatt til annen egenkapital | 444 053 | 879 538 | 190 808 | 3 115 297 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 894 053 | 879 538 | 1 390 808 | 3 115 297 | 364 646 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Investering i datterselskap | 2 640 365 | 240 365 | 240 365 | 240 365 | 80 365 |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 431 631 | 3 461 120 | 3 200 000 | 3 200 000 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 653 600 | 653 600 | 653 600 | 653 600 | 653 600 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 695 | 695 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 725 596 | 4 355 085 | 4 093 965 | 4 094 660 | 734 660 |
| Sum anleggsmidler | 4 725 596 | 4 355 085 | 4 093 965 | 4 094 660 | 734 660 |
| Andre kortsiktige fordringer | 800 000 | 800 000 | 873 088 | 707 373 | 254 400 |
| Sum fordringer | 800 000 | 800 000 | 873 088 | 707 373 | 254 400 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 853 650 | 775 028 | 68 247 | 48 989 | 699 961 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 853 650 | 775 028 | 68 247 | 48 989 | 699 961 |
| Sum omløpsmidler | 1 653 650 | 1 575 028 | 941 335 | 756 362 | 954 361 |
| Sum eiendeler | 6 379 246 | 5 930 113 | 5 035 300 | 4 851 021 | 1 689 020 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 366 676 | 366 676 | 366 676 | 366 676 | 366 676 |
| Sum innskutt egenkapital | 466 676 | 466 676 | 466 676 | 466 676 | 466 676 |
| Annen egenkapital | 5 845 056 | 5 401 003 | 4 521 465 | 4 330 657 | 1 215 360 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 845 056 | 5 401 003 | 4 521 465 | 4 330 657 | 1 215 360 |
| Sum egenkapital | 6 311 732 | 5 867 679 | 4 988 141 | 4 797 332 | 1 682 035 |
| Utsatt skatt | 15 554 | 18 122 | 19 320 | 3 689 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 15 554 | 18 122 | 19 320 | 3 689 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 15 554 | 18 122 | 19 320 | 3 689 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 817 | - | 524 | 2 867 |
| Betalbar skatt | 35 960 | 30 495 | 14 315 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 16 000 | 13 000 | 13 000 | 50 000 | 4 118 |
| Sum kortsiktig gjeld | 51 960 | 44 312 | 27 839 | 50 000 | 6 985 |
| Sum gjeld | 67 514 | 62 434 | 47 159 | 53 689 | 6 985 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 379 246 | 5 930 113 | 5 035 300 | 4 851 021 | 1 689 020 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 31,83▼ | 35,54 | 33,81 | 15,13 | 136,63 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,1 %▼ | 16,6 % | 28,8 % | 95,4 % | 21,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,9 % | 98,9 % | 99,1 % | 98,9 % | 99,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Mette Christine Rakner | 1967 |
| Styrets leder | Mette Christine Rakner | 1967 |
| Varamedlem | Tom Gerhard Rakner | 1969 |
| Revisor | STEINBAKK REVISJON AS994 671 510 | - |
| Regnskapsfører | TRIPPEL REGNSKAP AS994 457 152 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- METTE CHRISTINE RAKNER100,0 %f. 1967 · Bergen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Tippetue Arkitekter AS80,0 %980 043 924 · 800 ordinære aksjer
- Vetrlidsallmenning 29 AS80,0 %930 191 310 · 160 ordinære aksjer
- 825 068 902 · 2 000 ordinære aksjer
- ORH AS15,0 %989 209 361 · 15 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.