- Org.nr.
- 994 521 470
- Adresse
- Ytre Sandgate 1D, 4514 Mandal
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−353 196ikke oppgitt
Årsresultat4 690 219ikke oppgitt
Egenkapital58 284 11596,5 % av eiendelene
MFC Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 521 470
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.09.2026
- Stiftet
- 25.08.2009
- Registrert
- 26.09.2009
- Adresse
- Ytre Sandgate 1D, 4514 Mandal
- Postadresse
- c/o G.Hermansen, Ytre Sandgate 1D
- Kommune
- Lindesnes
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Lindesnes (190)
- Aksjekapital
- 246 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eiendomsutvikling, investeringer i aksjer, andeler og andre finans- og realobjekter samt deltagelse i andre virksomheter samt alt hve som står i forbindelse med ovennevnte.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Andre driftskostnader | 353 196 | 344 228 | 133 768 | 26 374 | 22 636 |
| Sum driftskostnader | 353 196 | 344 228 | 133 768 | 26 374 | 22 636 |
| Driftsresultat | −353 196 | −344 228 | −133 768 | −26 374 | −22 636 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 9 360 000 |
| Annen renteinntekt | 159 494 | 328 834 | 830 274 | 416 049 | 24 635 |
| Andre finansinntekter | 7 238 635 | 1 692 937 | 8 567 | 40 953 734 | 3 108 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 2 208 681 | 4 134 023 | 1 988 494 | - | 194 278 |
| Sum finansinntekter | 9 606 810 | 6 155 794 | 2 827 335 | 41 369 783 | 9 582 021 |
| Annen rentekostnad | - | 2 082 | 21 252 | 93 | - |
| Andre finanskostnader | 4 462 985 | 60 680 | 18 656 | 683 615 | - |
| Sum finanskostnader | 4 462 985 | 62 762 | 39 908 | 683 708 | - |
| Netto finans | 5 143 825 | 6 093 032 | 2 787 427 | 40 686 075 | 9 582 021 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 653 659 | 40 659 701 | 9 559 385 |
| Resultat før skattekostnad | 4 790 628 | 5 748 803 | - | - | - |
| Skattekostnad | 100 409 | 84 666 | 169 921 | 81 162 | 62 900 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 483 738 | 40 578 539 | 9 496 485 |
| Årsresultat | 4 690 219 | 5 664 137 | 2 483 738 | 40 578 539 | 9 496 485 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 690 219 | 5 664 137 | 2 483 738 | 40 578 539 | 9 496 485 |
| Totalresultat | 4 690 219 | 5 664 137 | 2 483 738 | 40 578 539 | 9 496 485 |
| Ordinært utbytte | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 3 690 219 | 4 664 137 | 1 483 738 | 40 578 539 | 9 496 485 |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 690 219 | 5 664 137 | 2 483 738 | 40 578 539 | 9 496 485 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aksjer i andre selskaper | 12 960 000 | 12 960 000 | 12 960 000 | 12 960 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 960 000 | 12 960 000 | 12 960 000 | 12 960 000 | 446 266 |
| Sum anleggsmidler | 12 960 000 | 12 960 000 | 12 960 000 | 12 960 000 | 446 266 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 11 781 | 11 781 | 11 781 | 11 997 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 9 360 000 |
| Sum fordringer | - | 11 781 | 11 781 | 11 781 | 9 371 997 |
| Aksjer og andre verdipapirer | 20 777 558 | 41 417 821 | 35 702 828 | 3 531 900 | 5 214 756 |
| Sum investeringer | 20 777 558 | 41 417 821 | 35 702 828 | 3 531 900 | 5 214 756 |
| Bankinnskudd | 26 644 321 | 1 294 808 | 2 425 071 | 32 023 502 | 897 529 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 26 644 321 | 1 294 808 | 2 425 071 | 32 023 502 | 897 529 |
| Sum omløpsmidler | 47 421 879 | 42 724 410 | 38 139 680 | 35 567 183 | 15 484 282 |
| Sum eiendeler | 60 381 879 | 55 684 410 | 51 099 680 | 48 527 183 | 15 930 548 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 446 266 |
| å kr 1 000) | 246 000 | 246 000 | 246 000 | 246 000 | 246 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 246 000 | 246 000 | 246 000 | 246 000 | 246 000 |
| Annen egenkapital | 58 038 115 | 54 347 896 | 49 683 759 | 48 200 021 | 10 621 698 |
| Sum opptjent egenkapital | 58 038 115 | 54 347 896 | 49 683 759 | 48 200 021 | 10 621 698 |
| Sum egenkapital | 58 284 115 | 54 593 896 | 49 929 759 | 48 446 021 | 10 867 698 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 100 409 | 84 666 | 169 921 | 81 162 | 62 900 |
| Utbytte | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | - | 4 999 950 |
| Annen kortsiktig gjeld | 997 355 | 5 848 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 097 764 | 1 090 514 | 1 169 921 | 81 162 | 5 062 850 |
| Sum gjeld | 2 097 764 | 1 090 514 | 1 169 921 | 81 162 | 5 062 850 |
| Sum egenkapital og gjeld | 60 381 879 | 55 684 410 | 51 099 680 | 48 527 183 | 15 930 548 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 22,61▼ | 39,18 | 32,60 | 438,22 | 3,06 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04▲ | 0,02 | 0,02 | 0,00 | 0,47 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,9 %▲ | 10,9 % | 5,4 % | 128,3 % | 60,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,5 %▼ | 98,0 % | 97,7 % | 99,8 % | 68,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Gunnar Hermansen | 1963 |
| Varamedlem | Merete Salvesen | 1965 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Gunnar Hermansen100,0 %f. 1963 · Mandal · 246 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Vivify Holding AS3,87 %928 652 750 · 10 108 800 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.