- Org.nr.
- 930 168 246
- Adresse
- Skjermvegen 56B, 7023 Trondheim
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat275 96994,3 % margin
Årsresultat268 41791,8 % margin
Egenkapital550 05371,3 % av eiendelene
MFL Invest AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 168 246
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 29.08.2022
- Registrert
- 14.11.2022
- Adresse
- Skjermvegen 56B, 7023 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Trondheim (2 451)
- Aksjekapital
- 33 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MFL Invest AS930 472 336 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å eie aksjer og/eller andeler i PricewaterhouseCoopers, i tillegg til at selskapet kan inneha andre finansielle eiendeler.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 292 500 | 292 500 | 292 500 | - |
| Sum driftsinntekter | 292 500 | 292 500 | 292 500 | 0 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen driftskostnad | 16 532 | 14 447 | 13 502 | 2 |
| Sum driftskostnader | 16 532 | 14 447 | 13 502 | 2 |
| Driftsresultat | 275 969 | 278 054 | 278 998 | −2 |
| Annen renteinntekt | 365 | 44 | 1 129 | 16 |
| Sum finansinntekter | 365 | 44 | 1 129 | 16 |
| Annen rentekostnad | 7 917 | 21 721 | 28 862 | 5 449 |
| Sum finanskostnader | 7 917 | 21 721 | −28 862 | −5 449 |
| Netto finans | −7 552 | −21 677 | −27 733 | −5 433 |
| Resultat før skatt | 268 417 | 256 377 | 251 265 | −5 435 |
| Årsresultat | 268 417 | 256 377 | 251 265 | −5 435 |
| Udekket tap | - | - | 5 435 | −5 435 |
| Ordinært utbytte | 200 000 | 0 | - | - |
| Annen egenkapital | 68 417 | 256 377 | 245 830 | 0 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 251 265 | −5 435 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 750 000 | 750 000 | 750 000 | 750 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 750 000 | 750 000 | 750 000 | 750 000 |
| Sum anleggsmidler | 750 000 | 750 000 | 750 000 | 750 000 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 0 | 1 097 | 0 |
| Sum fordringer | 0 | 0 | 1 097 | 0 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 21 366 | 219 | 374 | 24 444 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 21 366 | 219 | 374 | - |
| Sum omløpsmidler | 21 366 | 219 | 1 471 | 24 444 |
| Sum eiendeler | 771 366 | 750 219 | 751 471 | 774 444 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 525 623 | 502 207 | 245 830 | 0 |
| Udekket tap | - | - | 0 | 5 435 |
| Sum opptjent egenkapital | 525 623 | 502 207 | 245 830 | −5 435 |
| Sum egenkapital | 550 053 | 526 637 | 270 260 | 18 995 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 |
| Utbytte | 200 000 | 0 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 21 313 | 223 582 | 481 211 | 755 449 |
| Sum kortsiktig gjeld | 221 313 | 223 582 | 481 211 | 755 449 |
| Sum gjeld | 221 313 | 223 582 | 481 211 | 755 449 |
| Sum egenkapital og gjeld | 771 366 | 750 219 | 751 471 | 774 444 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,10▲ | 0,00 | 0,00 | 0,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,40▼ | 0,42 | 1,78 | 39,77 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 36,3 %▼ | 37,0 % | 36,7 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 94,3 %▼ | 95,1 % | 95,4 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 91,8 %▲ | 87,7 % | 85,9 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 71,3 %▲ | 70,2 % | 36,0 % | 2,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MFL Invest AS94,3 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MFL Invest AS94,3 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marius Fevaag Larsen | 1987 |
| Styrets leder | Marius Fevaag Larsen | 1987 |
| Regnskapsfører | MOSJØEN REGNSKAPSKONTOR AS914 409 527 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Marius Fevaag Larsen100,0 %f. 1987 · Trondheim · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 987 009 713 · 1 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.