- Org.nr.
- 921 032 129
- Hovedeier
- Arctic R&B AS, 100 %
Driftsresultat−2 859 584−30,2 % margin
EBITDA−2 644 823før av- og nedskrivninger
Årsresultat−2 894 912−30,6 % margin
Egenkapital−927 528−12,4 % av eiendelene
MG Varehus AS er et aksjeselskap, slettet fra Enhetsregisteret.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 032 129
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- Ikke oppgitt
- Registrert
- Ikke oppgitt
- Adresse
- Ikke oppgitt
- Kommune
- Harstad
- Næring
- Ikke oppgitt
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MG Varehus AS921 102 917 · HARSTAD · Detaljhandel med klær9 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 459 425 | 10 644 659 | 9 815 272 | 8 952 522 | 6 392 524 |
| Annen driftsinntekt | 4 916 | 84 201 | 15 062 | −464 920 | 622 145 |
| Sum driftsinntekter | 9 464 341 | 10 728 861 | 9 830 334 | 8 487 602 | 7 014 669 |
| Varekostnad | 8 408 393 | 8 215 319 | 6 302 353 | 4 972 688 | 4 021 307 |
| Lønnskostnad | 1 226 201 | 1 455 504 | 1 363 375 | 1 148 986 | 870 915 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 214 761 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 214 761 | 214 761 | 214 761 | 214 761 | - |
| Annen driftskostnad | 2 474 570 | 1 662 604 | 2 811 682 | 3 034 582 | 2 396 790 |
| Sum driftskostnader | 12 323 925 | 11 548 188 | 10 692 170 | 9 371 018 | 7 503 773 |
| Driftsresultat | −2 859 584 | −819 327 | −861 836 | −883 416 | −489 104 |
| Annen renteinntekt | 401 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 4 653 | 11 410 | 3 251 | 14 701 | 26 810 |
| Sum finansinntekter | 5 053 | 11 410 | 3 251 | 14 701 | 26 810 |
| Annen rentekostnad | 29 026 | 43 650 | 18 474 | 5 205 | 65 754 |
| Annen finanskostnad | 11 355 | 13 868 | 47 410 | 38 330 | 14 813 |
| Sum finanskostnader | 40 381 | 57 519 | 65 884 | 43 535 | 80 567 |
| Netto finans | −35 327 | −46 108 | −62 633 | −28 834 | −53 757 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −542 861 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −542 861 |
| Resultat før skattekostnad | −2 894 912 | −865 436 | −924 469 | −912 250 | - |
| Årsresultat | −2 894 912 | −865 436 | −924 469 | −912 250 | −542 861 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −542 861 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | −1 530 721 |
| Overkurs | −1 996 000 | 0 | - | - | - |
| Udekket tap | −898 912 | −836 617 | −924 469 | −912 250 | 987 860 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −924 469 | −912 250 | −542 861 |
| Annen egenkapital | 0 | −28 819 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 1 641 454 | 1 856 215 | 2 070 976 | 2 285 737 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 641 454 | 1 856 215 | 2 070 976 | 2 285 737 | 2 500 498 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 641 454 | 1 856 215 | 2 070 976 | 2 285 737 | 2 500 498 |
| Varer | 4 473 947 | 4 800 000 | 5 367 624 | 6 604 275 | 5 650 516 |
| Sum varer | - | - | 5 367 624 | 6 604 275 | 5 650 516 |
| Kundefordringer | 845 002 | 1 249 581 | 19 054 | 10 172 | 157 022 |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 090 | 21 439 | 101 725 | 68 636 | 5 978 |
| Konsernfordringer | 0 | - | 0 | 793 789 | 706 046 |
| Sum fordringer | 848 092 | 1 271 019 | 120 779 | 872 598 | 869 046 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 386 651 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 545 265 | 246 201 | 401 225 | 35 608 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 545 265 | 246 201 | 401 225 | 35 608 | 386 651 |
| Sum omløpsmidler | 5 867 303 | 6 317 221 | 5 889 628 | 7 512 481 | 6 906 213 |
| Sum eiendeler | 7 508 757 | 8 173 435 | 7 960 604 | 9 798 218 | 9 406 711 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 2 500 498 |
| Aksjekapital | 808 000 | 804 000 | 800 000 | 800 000 | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 0 | - | 2 100 000 | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 808 000 | - | 2 900 000 | 800 000 | 800 000 |
| Udekket tap | 1 735 528 | 836 617 | 2 067 181 | 1 142 712 | 230 462 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 735 528 | −836 617 | −2 067 181 | −1 142 712 | −230 462 |
| Sum egenkapital | −927 528 | −32 617 | 832 819 | −342 712 | 569 538 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 3 090 198 | 4 978 331 | 4 606 631 | 7 678 338 | 7 590 875 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 090 198 | 4 978 331 | 4 606 631 | - | 7 590 875 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 4 606 631 | - | 7 590 875 |
| Leverandørgjeld | 4 804 131 | 2 697 873 | 1 920 584 | 1 747 448 | 662 310 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 210 470 |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 257 067 | 338 977 | 355 031 | 206 617 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 284 889 | 190 872 | 245 539 | 508 526 | 373 518 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 346 087 | 3 227 721 | 2 521 154 | - | 1 246 297 |
| Sum gjeld | 8 436 285 | 8 206 052 | 7 127 785 | 10 140 929 | 8 837 173 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 508 757 | 8 173 435 | 7 960 604 | - | 9 406 711 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 800 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,10▼ | 1,96 | 2,34 | - | 5,54 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −9,10▲ | −251,59 | 8,56 | −29,59 | 15,52 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −36,4 %▼ | −10,0 % | −9,7 % | −9,0 % | −4,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −30,2 %▼ | −7,6 % | −8,8 % | −10,4 % | −7,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −30,6 %▼ | −8,1 % | −9,4 % | −10,7 % | −7,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −12,4 %▼ | −0,4 % | 10,5 % | −3,5 % | 6,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stine Marlen Wiik Torbergsen | 1995 |
| Styrets leder | Kai Astor Frøseth | 1968 |
| Styremedlem | Stian Andre Arntzen | 1974 |
| Styremedlem | Vegard Emaus Nikolaisen | 1994 |
| Styremedlem | Siw Hege Sjøgren | 1983 |
| Styremedlem | Malin Elisabeth Arntzen | 1996 |
| Styremedlem | Christine Marie Fjelldal Bølgen | 1988 |
| Varamedlem | Johanne Bjørkås | 1982 |
| Revisor | ES REVISJON AS997 820 266 | - |
| Regnskapsfører | ARCTIC REGNSKAP AS992 899 158 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Arctic R&B AS100,0 %Harstad · 800 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SAA INVESTERINGER AS
- Arctic R&B AS91,5 %
- Etrade AS100,0 %
- Medilux AS100,0 %
- DV Harstad AS60,0 %
- Harstad Restaurantdrift AS51,0 %
- MG Varehus AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.