- Org.nr.
- 918 489 134
- Adresse
- Mattisholtet 56, 2074 Eidsvoll Verk
Driftsresultat−74 406ikke oppgitt
Årsresultat1 014 527ikke oppgitt
MH56 HOLDING AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 489 134
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.09.2026
- Stiftet
- 24.01.2017
- Registrert
- 01.02.2017
- Adresse
- Mattisholtet 56, 2074 Eidsvoll Verk
- Kommune
- Eidsvoll
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i andre selskaper og tilhørende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 74 406 | - | - | 5 009 | 9 |
| Sum driftskostnader | 74 406 | 90 696 | 10 003 | 5 009 | 9 |
| Driftsresultat | −74 406 | −90 696 | −10 003 | −5 009 | −9 |
| Inntekt på andre investeringer | 80 081 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 23 046 | - | - | 21 | - |
| Annen finansinntekt | 12 565 | - | - | - | - |
| Verdiøkning andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 1 037 284 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 152 976 | 19 045 324 | 1 084 062 | 21 | 1 039 652 |
| Verdireduksjon andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 13 345 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 217 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 2 062 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 15 623 | 5 928 | 71 | - | - |
| Netto finans | 1 137 353 | 19 039 396 | 1 083 991 | 21 | 1 039 652 |
| Resultat før skatt | - | 18 948 700 | 1 073 988 | −4 988 | 1 039 643 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | −1 098 | 6 860 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −3 890 | - |
| Resultat før skattekostnad | 1 062 947 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 48 420 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 1 014 527 | 18 931 361 | 1 064 280 | −3 890 | - |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 1 020 000 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 014 527 | - | - | −1 023 891 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 014 527 | - | - | −3 891 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 10 200 206 | - | - | 200 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 200 206 | - | - | 200 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 10 200 206 | 10 200 206 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Markedsbaserte aksjer | 7 085 563 | - | - | - | - |
| Markedsbaserte obligasjoner | 3 467 653 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 10 553 216 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 553 447 | - | - | 50 404 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 553 447 | - | - | 50 404 | - |
| Sum omløpsmidler | 11 106 663 | 10 058 506 | 1 118 631 | 50 404 | 1 075 393 |
| Sum eiendeler | 21 306 869 | 20 258 712 | 1 318 631 | 250 404 | 1 275 393 |
| Selskapskapital | 100 000 | - | - | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 21 154 811 | - | - | 144 641 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 21 154 811 | 20 140 283 | 1 208 923 | 144 641 | 1 168 532 |
| Sum egenkapital | - | 20 240 283 | 1 308 923 | 244 641 | 1 268 532 |
| Utsatt skatt | 37 749 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 37 749 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 37 749 | −2 872 | 0 | 0 | 6 860 |
| Leverandørgjeld | 6 511 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 7 799 | - | - | 5 762 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 14 310 | 21 301 | 9 708 | 5 762 | - |
| Sum gjeld | 52 059 | 18 429 | 9 708 | 5 762 | 6 860 |
| Sum egenkapital og gjeld | 21 306 869 | - | - | 250 403 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 776,15▲ | 472,21 | 115,23 | 8,75 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | - | 0,00 | 0,01 | 0,02 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,2 %▼ | 175,7 % | 136,9 % | −0,7 % | 81,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | - | 99,9 % | 99,3 % | 97,7 % | 99,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lars Petter Hosøy | 1967 |
| Regnskapsfører | HOLDINGSERVICE AS924 777 338 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LARS PETTER HOSØY100,0 %f. 1967 · Eidsvoll Verk · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- PRISMA TOPCO AS6,59 %933 224 864 · 10 200 206 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.