- Org.nr.
- 989 035 827
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−146 242ikke oppgitt
Årsresultat476 688ikke oppgitt
Egenkapital15 667 63899,2 % av eiendelene
MIKS INVEST AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 035 827
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 15.11.2005
- Registrert
- 21.01.2006
- Adresse
- Ikke oppgitt
- Postadresse
- c/o Svein Roger Løken
- Kommune
- Østre Toten
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Østre Toten (86)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet samt alt som står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 146 242 | - | - | 212 181 | 9 668 |
| Sum driftskostnader | 146 242 | 144 254 | 150 391 | 212 181 | 9 668 |
| Driftsresultat | −146 242 | −144 254 | −150 391 | −212 181 | −9 668 |
| Annen renteinntekt | 1 424 | - | - | 134 220 | 23 620 |
| Annen finansinntekt | 500 762 | - | - | 10 375 764 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 120 744 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 622 930 | 1 005 094 | 508 354 | 10 509 984 | 23 620 |
| Netto finans | 622 930 | 1 004 540 | 258 354 | 10 509 984 | 23 620 |
| Resultat før skatt | - | 860 286 | 107 963 | 10 297 804 | 13 952 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 3 069 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 10 297 804 | 10 883 |
| Resultat før skattekostnad | 476 688 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 476 688 | 856 113 | 84 324 | 10 297 804 | 10 883 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 476 688 | - | - | 10 297 804 | 10 883 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 10 883 |
| Totalresultat | 476 688 | - | - | 10 297 804 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 476 688 | - | - | 10 297 804 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 476 688 | - | - | 10 297 804 | 10 883 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Sum finanskostnader | - | 554 | 250 000 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 679 000 | - | - | - | 1 165 604 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 679 000 | - | - | 3 462 410 | 1 165 604 |
| Sum anleggsmidler | 3 679 000 | 3 679 000 | 3 462 410 | 3 462 410 | 1 165 604 |
| Markedsbaserte aksjer | 9 450 039 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 9 450 039 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 658 255 | - | - | 10 930 103 | 2 932 174 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 658 255 | - | - | 10 930 103 | 2 932 174 |
| Sum omløpsmidler | 12 108 294 | 11 660 779 | 11 040 722 | 10 930 103 | 2 932 174 |
| Sum eiendeler | 15 787 294 | 15 339 779 | 14 503 132 | 14 392 513 | 4 097 778 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | - |
| Overkurs | 355 020 | - | - | 355 020 | 355 020 |
| Sum innskutt egenkapital | 455 020 | 455 020 | 455 020 | 455 020 | 455 020 |
| Annen egenkapital | 15 212 618 | - | - | 13 937 493 | 3 639 689 |
| Sum opptjent egenkapital | 15 212 618 | 14 760 930 | 14 021 817 | 13 937 493 | 3 639 689 |
| Sum egenkapital | 15 667 638 | 15 215 950 | 14 476 837 | 14 392 513 | 4 094 709 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 3 069 |
| Utbytte | 117 000 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 119 656 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 119 656 | 123 829 | 26 295 | - | 3 069 |
| Sum gjeld | 119 656 | 123 829 | 26 295 | 0 | 3 069 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 787 294 | - | - | 14 392 513 | 4 097 778 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 101,19▲ | 94,17 | 419,88 | - | 955,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,1 %▼ | 5,8 % | 2,5 % | 111,4 % | 0,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,2 % | 99,2 % | 99,8 % | 100,0 % | 99,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Svein Roger Løken | 1956 |
| Varamedlem | Jarle Løken | 1963 |
| Regnskapsfører | C REGNSKAP AS921 676 891 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SVEIN ROGER LØKEN100,0 %f. 1956 · Lena · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- FITNESS TOPCO AS1,41 %928 902 374 · 3 679 000 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.