- Org.nr.
- 918 562 060
- Adresse
- Parkveien 33, 0258 Oslo
Driftsresultat−709 000
Årsresultat−2 696 000
Egenkapital12 489 00049,5 % av eiendelene
Millskvartalet AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 562 060
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 02.02.2017
- Registrert
- 14.02.2017
- Adresse
- Parkveien 33, 0258 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo (2 440)
- Aksjekapital
- 31 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Millskvartalet AS930 410 209 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg, utvikling og drift av eiendommer, kjøp og salg av aksjer og andeler i andre selskaper, samt alt som står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Athomstart Invest 172 AS14.02.2017 til 21.12.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 11 713 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 234 000 | 18 098 000 | 577 000 | 11 713 000 | 110 995 000 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 10 138 000 | 304 000 |
| Sum driftskostnader | 943 000 | 3 550 000 | 1 870 000 | 10 138 000 | 304 000 |
| Driftsresultat | −709 000 | 14 548 000 | −1 293 000 | 1 575 000 | 110 691 000 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 101 000 | 15 000 |
| Sum finansinntekter | 452 000 | 326 000 | 40 000 | 101 000 | 15 000 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | 12 000 | 889 000 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 5 025 000 | 4 005 000 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 28 000 | 11 000 |
| Sum finanskostnader | 2 439 000 | 23 515 000 | 9 600 000 | 5 065 000 | 4 905 000 |
| Netto finans | −1 987 000 | −23 189 000 | −9 560 000 | −4 964 000 | −4 890 000 |
| Resultat før skatt | −2 696 000 | −8 641 000 | −10 853 000 | −3 389 000 | 105 801 000 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −3 389 000 | 105 801 000 |
| Årsresultat | −2 696 000 | −8 641 000 | −10 853 000 | −3 389 000 | 105 801 000 |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | - | - | 135 000 000 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | −3 388 000 | −29 198 000 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −3 388 000 | 105 802 000 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 110 995 000 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 39 335 000 | 39 495 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 39 335 000 | 39 495 000 |
| Sum anleggsmidler | 14 170 000 | 28 323 000 | 35 212 000 | 39 335 000 | 39 495 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 7 000 |
| Kundefordringer | - | - | - | 69 000 | - |
| Andeler i borettslag | - | - | - | 72 226 000 | - |
| Konsernfordringer | - | - | - | 13 656 000 | 199 628 000 |
| Sum fordringer | - | - | - | 85 951 000 | 199 635 000 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 315 000 | 2 834 000 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 315 000 | 2 834 000 |
| Sum omløpsmidler | 11 051 000 | 35 147 000 | 67 109 000 | 86 266 000 | 202 469 000 |
| Sum eiendeler | 25 221 000 | 63 470 000 | 102 321 000 | 125 601 000 | 241 964 000 |
| Selskapskapital | - | - | - | 31 000 | 31 000 |
| Overkurs | - | - | - | 88 687 000 | 88 687 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 88 718 000 | 88 718 000 | 88 718 000 | 88 718 000 | 88 718 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | −54 038 000 | −50 649 000 |
| Sum opptjent egenkapital | −76 229 000 | −73 532 000 | −64 891 000 | −54 038 000 | −50 649 000 |
| Sum egenkapital | 12 489 000 | 15 186 000 | 23 827 000 | 34 680 000 | 38 069 000 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 27 192 000 | 125 834 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 27 192 000 | 125 834 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 15 000 000 | 27 192 000 | 125 834 000 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 271 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 63 458 000 | 78 060 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 732 000 | 48 284 000 | 63 494 000 | 63 729 000 | 78 060 000 |
| Sum gjeld | 12 732 000 | 48 284 000 | 78 494 000 | 90 921 000 | 203 894 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 125 601 000 | 241 963 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,87▲ | 0,73 | 1,06 | 1,35 | 2,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,02▼ | 3,18 | 3,29 | 2,62 | 5,36 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,6 %▼ | 17,9 % | −1,1 % | 0,9 % | 45,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −303,0 %▼ | 80,4 % | −224,1 % | 13,4 % | 99,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1 152,1 %▼ | −47,7 % | −1 880,9 % | −28,9 % | 95,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 49,5 %▲ | 23,9 % | 23,3 % | 27,6 % | 15,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bjørn Brenna | 1956 |
| Styremedlem | Knut Gregardsøn Heje | 1950 |
| Styremedlem | Erik Bøhler | 1948 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- AGRA AS40,0 %Oslo · 400 ordinære aksjer
- Canica AS36,0 %Oslo · 360 ordinære aksjer
- Macama AS17,5 %Oslo · 175 ordinære aksjer
- Ventotene Holding AS3,50 %Nesbru · 35 ordinære aksjer
- Ikober AS1,50 %Snarøya · 15 ordinære aksjer
- Mijosta Holding AS1,00 %Stabekk · 10 ordinære aksjer
- NIAN AS0,50 %Oslo · 5 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Sofienberggata 21-23 AS100,0 %915 833 942 · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.