- Org.nr.
- 990 348 308
- Telefon
- 72 44 87 89
- Adresse
- Sørveien 11, 7260 Sistranda
- Hovedeier
- GÅSØ NÆRINGSUTVIKLING AS, 100 %
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat−558 165−14,9 % margin
Årsresultat−471 486−12,6 % margin
Egenkapital1 988 35878,2 % av eiendelene
Ansatte9i Aa‑registeret
MIX & MATCH AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 348 308
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 25.08.2006
- Registrert
- 04.10.2006
- Adresse
- Sørveien 11, 7260 Sistranda
- Telefon
- 72 44 87 89
- Postadresse
- Siholmen 34
- Kommune
- Frøya
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MIX & MATCH AS873 366 702 · FRØYA6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel med klær i butikk på Hitra og Frøya.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 747 263 | 3 741 294 | 4 274 697 | 4 054 550 | - |
| Annen driftsinntekt | 5 528 | 16 738 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 3 752 791 | 3 758 032 | 4 274 697 | 4 054 550 | - |
| Varekostnad | 2 261 456 | 2 130 600 | 2 502 620 | 2 233 808 | 2 126 166 |
| Lønnskostnad | 1 185 024 | 1 009 336 | 771 860 | 709 341 | 682 042 |
| Annen driftskostnad | 864 476 | 876 397 | 832 815 | 710 985 | 688 460 |
| Sum driftskostnader | 4 310 956 | 4 016 334 | 4 107 296 | 3 654 133 | 3 496 668 |
| Driftsresultat | −558 165 | −258 302 | 167 401 | 400 417 | 269 270 |
| Annen finansinntekt | 2 277 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 277 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 45 765 | 2 654 | 3 339 | 9 320 | - |
| Annen finanskostnad | 2 997 | 3 996 | 4 434 | 4 116 | - |
| Sum finanskostnader | 48 762 | 6 650 | 7 773 | 13 436 | 16 051 |
| Netto finans | −46 485 | −6 650 | −7 773 | −13 436 | −16 051 |
| Resultat før skatt | - | - | 159 628 | 386 981 | 253 219 |
| Resultat før skattekostnad | −604 650 | −264 952 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −133 164 | −58 260 | 35 382 | 85 400 | 56 246 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 124 246 | 301 581 | - |
| Årsresultat | −471 486 | −206 692 | 124 246 | 301 581 | 196 973 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −471 486 | −206 692 | 124 246 | 301 581 | - |
| Totalresultat | −471 486 | −206 692 | 124 246 | 301 581 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 124 246 | 301 581 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −471 486 | −206 692 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −471 486 | −206 692 | 124 246 | 301 581 | - |
| Utsatt skattefordel | 29 558 | 6 658 | 4 335 | 5 418 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 29 558 | 6 658 | 4 335 | 5 418 | - |
| Sum anleggsmidler | 29 558 | 6 658 | 4 335 | 5 418 | 6 773 |
| Lager av varer og annen beholdning | - | - | 1 977 488 | 2 201 133 | - |
| Sum varer | 2 235 735 | 2 069 510 | 1 977 488 | 2 201 133 | - |
| Kundefordringer | 2 441 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 48 574 | 47 318 | 51 001 | 46 595 | - |
| Konsernfordringer | 185 681 | 254 257 | - | - | - |
| Sum fordringer | 236 696 | 301 575 | 51 001 | 46 595 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 41 751 | 180 017 | 614 365 | 304 812 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 41 751 | 180 017 | 614 365 | 304 812 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 514 182 | 2 551 102 | 2 642 854 | 2 552 541 | - |
| Sum eiendeler | 2 543 740 | 2 557 761 | 2 647 189 | 2 557 959 | 2 189 748 |
| Aksjekapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 589 256 | 198 320 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 589 256 | 1 198 320 | 1 000 000 | - | 1 000 000 |
| Annen egenkapital | 399 103 | 870 589 | 1 077 280 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 399 103 | 870 589 | 1 077 280 | - | 651 453 |
| Sum egenkapital | 1 988 358 | 2 068 909 | 2 077 280 | 1 953 034 | 1 651 453 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 164 769 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 100 154 | 124 020 | 147 871 | 213 342 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 34 299 | 84 045 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 136 850 | 187 105 | 167 904 | 168 561 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 153 609 | 177 726 | 219 835 | 138 976 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 555 382 | - | 569 909 | 604 925 | 538 295 |
| Sum gjeld | 555 382 | 488 851 | 569 909 | 604 925 | 538 295 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 543 740 | - | 2 647 189 | 2 557 959 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,53▼ | 5,22 | 4,64 | 4,22 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,28▲ | 0,24 | 0,27 | 0,31 | 0,33 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −21,8 %▼ | −9,9 % | 6,4 % | 16,9 % | 12,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −14,9 %▼ | −6,9 % | 3,9 % | 9,9 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −12,6 %▼ | −5,5 % | 2,9 % | 7,4 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 78,2 %▼ | 80,9 % | 78,5 % | 76,4 % | 75,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 416 977
- Resultat per ansatt, kroner
- −62 018
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MIX & MATCH AS−14,9 %
3,8 mill. 9 ansatte 2025
−20 %−10010
MIX & MATCH AS−14,9 % 3,8 mill.9 ansatte 2025
H & M Hennes & Mauritz AS4,2 % 4 845,1 mill.2 480 ansatte 2025
VOICE NORGE AS7,1 % 2 271,0 mill.1 621 ansatte 2025
CUBUS AS8,0 % 2 535,6 mill.1 513 ansatte 2025
−20 %−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christine Gåsø Krogstad | 1989 |
| Styrets leder | Christine Gåsø Krogstad | 1989 |
| Styremedlem | May Kirsti Farstad | 1967 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GÅSØ NÆRINGSUTVIKLING AS100,0 %Sistranda · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- GÅSØ NÆRINGSUTVIKLING AS
- KÅK EIENDOM AS100,0 %
- FRØY UTVIKLING AS100,0 %
- FRØY FRITID AS100,0 %
- FRØY SJØTRANSPORT AS100,0 %
- Siholmen AS100,0 %
- FRØY EIENDOM AS100,0 %
- TWINS AS100,0 %
- FRØY KAPITAL AS96,1 %
- Systembygg AS70,0 %
- BLÅTT KOMPETANSESENTER EIENDOM AS50,1 %
- MIX & MATCH AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.