- Org.nr.
- 922 836 779
- Adresse
- Årvollveien 48C, 0590 Oslo
- Bransje
- Reklamebyråvirksomhet
Driftsresultat983 52238,8 % margin
Årsresultat784 38631,0 % margin
Egenkapital126 2586,6 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
MLA AS er et aksjeselskap innen reklamebyråvirksomhet, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 836 779
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 04.03.2019
- Registrert
- 03.06.2019
- Adresse
- Årvollveien 48C, 0590 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 73.110 ReklamebyråvirksomhetReklamebyråvirksomhet i Oslo (2 940)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MLA AS918 953 299 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av kosmetikk og velværeprodukter, samt investere i andre selskaper innen samme bransje.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 533 251 | 2 741 289 | - | - | 3 384 447 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | −400 414 |
| Sum driftsinntekter | 2 533 251 | 2 741 289 | 2 853 095 | 3 424 410 | 2 984 032 |
| Varekostnad | 336 531 | 43 680 | 30 400 | 28 000 | 82 400 |
| Lønnskostnad | 1 082 653 | 910 245 | 996 014 | 988 600 | 689 327 |
| Annen driftskostnad | 130 544 | 302 647 | 170 453 | 127 106 | 156 680 |
| Sum driftskostnader | 1 549 729 | 1 256 572 | 1 196 867 | 1 143 707 | 928 407 |
| Driftsresultat | 983 522 | 1 484 717 | 1 656 228 | 2 280 703 | 2 055 625 |
| Annen renteinntekt | 22 833 | 6 561 | - | - | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 6 142 | 50 238 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 28 975 | 56 799 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 8 801 | - | - | - | 181 |
| Sum finanskostnader | 8 801 | - | 461 | 533 | 181 |
| Netto finans | 20 174 | 56 799 | −461 | −533 | −181 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 655 767 | 2 280 170 | 2 055 444 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 364 370 | 501 755 | 463 338 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 592 106 |
| Resultat før skattekostnad | 1 003 696 | 1 541 515 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 219 310 | 327 433 | - | - | - |
| Årsresultat | 784 386 | 1 214 082 | 1 291 397 | 1 778 415 | 1 592 106 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 784 386 | 1 214 082 | - | - | 1 592 106 |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | - | - | 1 900 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −307 894 |
| Totalresultat | 784 386 | 1 214 082 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | 800 000 | 1 200 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −15 614 | 14 082 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 784 386 | 1 214 082 | - | - | 1 592 106 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 10 000 | - | - | - | 1 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 33 932 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 000 | - | - | - | 33 933 |
| Sum anleggsmidler | 10 000 | - | 0 | 0 | 33 933 |
| Kundefordringer | 483 964 | 275 544 | - | - | - |
| Sum fordringer | 483 964 | 275 544 | - | - | - |
| Markedsbaserte aksjer | 326 380 | 270 238 | - | - | - |
| Sum investeringer | 326 380 | 270 238 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 104 461 | 1 553 918 | - | - | 1 842 411 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 104 461 | 1 553 918 | - | - | 1 842 411 |
| Sum omløpsmidler | 1 914 805 | 2 099 700 | 2 441 622 | 2 951 825 | 1 842 411 |
| Sum eiendeler | 1 924 805 | 2 099 700 | 2 441 622 | 2 951 825 | 1 876 344 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 96 258 | 111 872 | - | - | 227 977 |
| Sum opptjent egenkapital | 96 258 | 111 872 | 97 789 | 306 392 | 227 977 |
| Sum egenkapital | 126 258 | 141 872 | 127 789 | 336 392 | 257 977 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 279 | 47 850 | - | - | 10 265 |
| Betalbar skatt | 219 310 | 327 433 | - | - | 463 338 |
| Skyldig offentlige avgifter | 209 554 | 216 709 | - | - | 172 395 |
| Utbytte | 800 000 | 1 200 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 568 403 | 165 836 | - | - | 972 369 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 798 547 | - | 2 313 832 | 2 615 432 | 1 618 366 |
| Sum gjeld | 1 798 547 | 1 957 828 | 2 313 832 | 2 615 432 | 1 618 366 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 924 805 | - | - | - | 1 876 344 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,06▼ | 1,07 | 1,06 | 1,13 | 1,14 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 14,25▲ | 13,80 | 18,11 | 7,77 | 6,27 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 50,3 %▼ | 67,9 % | 61,4 % | 94,5 % | 109,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 38,8 %▼ | 54,2 % | 58,1 % | 66,6 % | 68,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 31,0 %▼ | 44,3 % | 45,3 % | 51,9 % | 53,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 6,6 %▼ | 6,8 % | 5,2 % | 11,4 % | 13,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MLA AS38,8 %
2,5 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %10203040
TRY SCHJÆRVEN MEDIA AS0,1 % 726,5 mill.10 ansatte 2025
TRY AS1,3 % 1 001,8 mill.262 ansatte 2025
BAUER MEDIA OUTDOOR NORGE AS4,6 % 450,1 mill.55 ansatte 2025
MLA AS38,8 % 2,5 mill.1 til 4 ansatte 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 73.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Martine Lunde Aarsrud | 1996 |
| Styremedlem | Morten Aarsrud | 1969 |
| Regnskapsfører | VIEGO REGNSKAP AS988 394 920 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MARTINE LUNDE AARSRUD100,0 %f. 1996 · Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MALÚ FEMME AS33,3 %936 187 900 · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.