- Org.nr.
- 992 605 316
- Adresse
- c/o Tokle AS, Munkegata 25, 7011 Trondheim
- Hovedeier
- Primitivo AS, 100 %
Driftsresultat−1 222 305
EBITDA−333 665før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 757 432
Egenkapital−5 700 560−36,3 % av eiendelene
MLV 4 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 605 316
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 12.03.2008
- Registrert
- 28.04.2008
- Adresse
- c/o Tokle AS, Munkegata 25, 7011 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim (2 803)
- Aksjekapital
- 780 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MLV 4 AS916 432 011 · TRONDHEIM · Detaljhandel med motorvogner
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Forestå utvikling, utbygging og salg av eiendom.
Tidligere navn
- ML 4 Invest AS28.04.2008 til 16.06.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 645 205 | - | - | 2 457 354 | 2 414 692 |
| Sum driftsinntekter | 645 205 | 2 011 457 | 2 566 060 | 2 457 354 | 2 414 692 |
| Avskrivning av driftsmidler | 888 640 | - | - | 888 640 | 890 390 |
| Annen driftskostnad | 978 871 | - | - | 303 078 | 190 064 |
| Sum driftskostnader | 1 867 511 | 1 526 529 | 1 163 471 | 1 191 718 | 1 080 454 |
| Driftsresultat | −1 222 305 | 484 928 | 1 402 589 | 1 265 636 | 1 334 238 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | - | 4 136 |
| Annen renteinntekt | 161 | - | - | 2 388 | 847 |
| Sum finansinntekter | 161 | 460 | 890 | 2 388 | 4 983 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 984 840 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 46 133 | - | - | 582 587 | 510 695 |
| Sum finanskostnader | 1 030 973 | 1 097 800 | 759 470 | 582 587 | 510 695 |
| Netto finans | −1 030 812 | −1 097 340 | −758 580 | −580 199 | −505 712 |
| Resultat før skatt | - | −612 411 | 644 009 | 685 437 | 828 526 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −162 505 |
| Resultat før skattekostnad | −2 253 117 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −495 685 | - | - | −178 693 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 864 130 | 991 031 |
| Årsresultat | −1 757 432 | −477 030 | 502 328 | 864 130 | 991 031 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 757 432 | - | - | 864 130 | 991 031 |
| Totalresultat | −1 757 432 | - | - | 864 130 | 991 031 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 1 567 186 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 1 497 679 | - |
| Udekket tap | −1 757 432 | - | - | −633 549 | −576 155 |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 757 432 | - | - | 864 130 | 991 031 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 13 851 657 | - | - | 16 517 577 | 17 406 217 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 3 |
| Sum varige driftsmidler | 13 851 657 | - | - | 16 517 577 | 17 406 217 |
| Sum anleggsmidler | 13 851 657 | 14 740 297 | 15 639 237 | 16 517 577 | 17 406 217 |
| Kundefordringer | 233 498 | - | - | 28 585 | 820 019 |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 210 | - | - | 7 573 | 6 230 |
| Fordring på konserselskap | 1 311 862 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 548 570 | - | - | 36 158 | 826 248 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 318 027 | - | - | 684 305 | 126 048 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 318 027 | - | - | 684 305 | 126 048 |
| Sum omløpsmidler | 1 866 597 | 543 035 | 895 823 | 720 463 | 952 296 |
| Sum eiendeler | 15 718 255 | 15 283 332 | 16 535 061 | 17 238 040 | 18 358 514 |
| Aksjekapital | 780 000 | - | - | 780 000 | 780 000 |
| Overkurs | 2 320 000 | - | - | 2 320 000 | 2 320 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 100 000 | 3 100 000 | 3 100 000 | 3 100 000 | 3 100 000 |
| Udekket tap | 8 800 560 | - | - | 8 091 678 | 7 458 129 |
| Sum opptjent egenkapital | −8 800 560 | −8 066 380 | −7 589 350 | −8 091 678 | −7 458 129 |
| Sum egenkapital | −5 700 560 | −4 966 380 | −4 489 350 | −4 991 678 | −4 358 129 |
| Utsatt skatt | 1 575 221 | - | - | 2 171 515 | 2 350 208 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 575 221 | - | - | 2 171 515 | 2 350 208 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 15 290 250 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 19 417 510 | - | - | 18 219 465 | 2 509 733 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 19 417 510 | - | - | 18 219 465 | 17 799 983 |
| Sum langsiktig gjeld | 20 992 731 | 19 830 004 | 19 689 024 | 20 390 980 | 20 150 191 |
| Leverandørgjeld | 63 531 | - | - | 23 294 | 21 291 |
| Skyldig offentlige avgifter | 31 860 | - | - | - | 149 992 |
| Annen kortsiktig gjeld | 330 693 | - | - | 1 815 444 | 2 395 168 |
| Sum kortsiktig gjeld | 426 084 | 419 709 | 1 335 387 | 1 838 738 | 2 566 452 |
| Sum gjeld | 21 418 814 | 20 249 712 | 21 024 410 | 22 229 718 | 22 716 643 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 718 255 | - | - | 17 238 040 | 18 358 514 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,38▲ | 1,29 | 0,67 | 0,39 | 0,37 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,76▲ | −4,08 | −4,68 | −4,45 | −5,21 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −7,9 %▼ | 3,1 % | 8,3 % | 7,1 % | 7,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −189,4 %▼ | 24,1 % | 54,7 % | 51,5 % | 55,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −272,4 %▼ | −23,7 % | 19,6 % | 35,2 % | 41,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −36,3 %▼ | −32,5 % | −27,2 % | −29,0 % | −23,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Georg Michael Tokle Minervini | 1973 |
| Styremedlem | Roger Eriksen | 1980 |
| Revisor | NORDENFJELDSKE REVISJON AS921 321 252 | - |
| Regnskapsfører | ICONOMY AS919 563 753 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Primitivo AS100,0 %Trondheim · 7 800 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MALA UTVIKLING AS
- Primitivo AS62,5 %
- MLV 6 AS100,0 %
- MLV 4 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.