- Org.nr.
- 931 996 584
- Adresse
- Strupen 29, 9415 Harstad
- Hovedeier
- Novstad Holding AS, 100 %
MNRX AS er et aksjeselskap innen sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 996 584
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 14.08.2023
- Registrert
- 05.09.2023
- Adresse
- Strupen 29, 9415 Harstad
- Kommune
- Harstad
- Næring
- 93.190 Sportsaktiviteter ikke nevnt annet stedSportsaktiviteter ikke nevnt annet sted i Harstad (19)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MNRX AS932 052 857 · HARSTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av ulike tjenester innenfor motorsport. Dette være seg drift av motorsport team som finansieres av sponsorinntekter, salg av reklame, utleie av personell/utstyr, og aktiviteter som arrangementer, foredrag, utstillinger, produkter og andre tjenester relatert til bil og motorsport.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 297 937 | 246 272 | 61 754 |
| Annen driftsinntekt | 13 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 310 937 | 246 272 | 61 754 |
| Varekostnad | 224 079 | 171 925 | 48 064 |
| Annen driftskostnad | 59 327 | 66 399 | 10 102 |
| Sum driftskostnader | 283 407 | 238 324 | 58 166 |
| Driftsresultat | 27 531 | 7 948 | 3 588 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 588 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 588 |
| Annen rentekostnad | 8 661 | - | - |
| Annen finanskostnad | 26 | - | - |
| Sum finanskostnader | 8 687 | - | - |
| Netto finans | −8 687 | - | - |
| Resultat før skattekostnad | 18 844 | 7 948 | - |
| Skattekostnad på resultat | 4 155 | 2 132 | - |
| Årsresultat | 14 689 | 5 816 | 3 588 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 14 689 | 5 816 | 3 588 |
| Totalresultat | 14 689 | 5 816 | 3 588 |
| Ordinært utbytte | 5 000 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 9 689 | 5 816 | 3 588 |
| Sum overføringer og disponeringer | 14 689 | 5 816 | 3 588 |
| Sum varer | 31 534 | 34 698 | - |
| Kundefordringer | 9 590 | 5 745 | 12 193 |
| Andre kortsiktige fordringer | 7 760 | 320 | - |
| Sum fordringer | 17 350 | 6 065 | 12 193 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 270 | 6 142 | 18 189 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 270 | 6 142 | 18 189 |
| Sum omløpsmidler | 55 153 | 46 905 | 30 381 |
| Sum eiendeler | 55 153 | 46 905 | 30 381 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 3 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 19 092 | 9 403 | 3 588 |
| Sum opptjent egenkapital | 19 092 | 9 403 | 3 588 |
| Sum egenkapital | 43 522 | 33 833 | 28 018 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 529 | 13 383 | - |
| Betalbar skatt | 4 155 | 2 132 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | −53 | −2 443 | 2 363 |
| Utbytte | 5 000 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 631 | 13 072 | 2 363 |
| Sum gjeld | 11 631 | 13 072 | 2 363 |
| Sum egenkapital og gjeld | 55 153 | 46 905 | 30 381 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,74▲ | 3,59 | 12,86 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,27▼ | 0,39 | 0,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 54,0 %▲ | 20,6 % | 11,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,9 %▲ | 3,2 % | 5,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,7 %▲ | 2,4 % | 5,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 78,9 %▲ | 72,1 % | 92,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.190.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marius Bornø Novstad | 1988 |
| Styrets leder | Marius Bornø Novstad | 1988 |
| Styremedlem | Marthe Fossen Paulsen | 1992 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Novstad Holding AS100,0 %Harstad · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Novstad Holding AS
- MNRX AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.