- Org.nr.
- 887 825 572
- Adresse
- Liaveien 1, 1554 Son
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat−16 925ikke oppgitt
Årsresultat−15 232ikke oppgitt
Egenkapital316 98794,7 % av eiendelene
MO KNAUSEN AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 887 825 572
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 07.01.2005
- Registrert
- 03.02.2005
- Adresse
- Liaveien 1, 1554 Son
- Postadresse
- Postboks 91
- Kommune
- Vestby
- Aksjekapital
- 133 802
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet og annet som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 16 925 | 17 461 | 20 379 | 20 951 | 20 255 |
| Sum driftskostnader | 16 925 | 17 461 | 20 379 | 20 951 | 20 255 |
| Driftsresultat | −16 925 | −17 461 | −20 379 | −20 951 | −20 255 |
| Annen renteinntekt | 1 694 | 1 700 | 1 540 | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 694 | 1 700 | 1 540 | - | 20 |
| Netto finans | 1 694 | 1 700 | 1 540 | - | 21 |
| Resultat før skatt | - | - | −18 839 | −20 951 | −20 234 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −18 839 | −20 951 | - |
| Resultat før skattekostnad | −15 232 | −15 762 | - | - | - |
| Årsresultat | −15 232 | −15 762 | −18 839 | −20 951 | −20 234 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −15 232 | −15 762 | −18 839 | −20 951 | - |
| Totalresultat | −15 232 | −15 762 | −18 839 | −20 951 | - |
| Udekket tap | −15 232 | −15 762 | −18 839 | −20 951 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −15 232 | −15 762 | −18 839 | −20 951 | - |
| Sum driftsinntekter | - | - | - | - | 0 |
| Investering i datterselskap | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 138 173 | 139 533 | 161 360 | 181 739 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 105 831 | 105 831 | 105 831 | 105 831 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | −6 583 | −6 583 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 274 004 | 275 364 | 290 608 | 310 987 | - |
| Sum anleggsmidler | 274 004 | 275 364 | 290 608 | 310 987 | 338 422 |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | - |
| Sum fordringer | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 55 766 | 54 072 | 52 372 | 50 832 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 55 766 | 54 072 | 52 372 | 50 832 | - |
| Sum omløpsmidler | 60 766 | 59 072 | 57 372 | 55 832 | 55 930 |
| Sum eiendeler | 334 769 | 334 436 | 347 980 | 366 819 | 394 353 |
| Aksjekapital | 133 802 | 133 802 | 133 802 | - | - |
| Overkurs | 3 150 060 | 3 150 060 | 3 150 060 | 3 150 060 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −64 347 | −64 347 | −64 347 | −64 347 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 3 219 515 | 3 219 515 | 3 219 515 | 3 219 515 | 3 283 862 |
| Udekket tap | 2 902 528 | 2 887 297 | 2 871 535 | 2 852 696 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −2 902 528 | −2 887 297 | −2 871 535 | −2 852 696 | −2 896 092 |
| Sum egenkapital | 316 987 | 332 219 | 347 980 | 366 819 | 387 770 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | −4 365 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 11 200 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 583 | 6 583 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 17 783 | 2 217 | - | - | 6 583 |
| Sum gjeld | 17 783 | 2 217 | 0 | 0 | 6 583 |
| Sum egenkapital og gjeld | 334 769 | 334 436 | 347 980 | 366 819 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,42▼ | 26,65 | - | - | 8,50 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,06▲ | 0,01 | 0,00 | 0,00 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,6 %▲ | −4,6 % | −5,3 % | −5,5 % | −5,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 94,7 %▼ | 99,3 % | 100,0 % | 100,0 % | 98,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Monica Hansen | 1973 |
| Varamedlem | Tore Andreas Hansen | 1977 |
| Regnskapsfører | SKI REVISJON AS984 638 531 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Monica Hansen100,0 %f. 1973 · Moss · 133 802 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MPM Interiør AS100,0 %924 615 850 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.