- Org.nr.
- 999 263 437
- Adresse
- Modalsvegen 1499, 5729 Modalen
- Hovedeier
- OH BETONG AS, 71,4 %
Driftsresultat−98 334−2,5 % margin
Årsresultat−72 915−1,9 % margin
Egenkapital1 719 09276,5 % av eiendelene
Modalen Sandtak AS er et aksjeselskap innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 263 437
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 20.09.2012
- Registrert
- 16.01.2013
- Adresse
- Modalsvegen 1499, 5729 Modalen
- Postadresse
- Postboks 97
- Kommune
- Modalen
- Aksjekapital
- 70 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Modalen Sandtak AS972 663 530 · MODALEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Mottak av sand for videreforedling og salg.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 882 611 | 4 221 196 | 3 840 340 | - | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 59 | - | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 548 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 3 882 611 | 4 221 744 | 3 840 398 | 4 548 297 | 3 861 773 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 2 300 | 0 | 0 | - | - |
| Varekostnad | 2 191 555 | 2 139 127 | 2 405 789 | - | - |
| Lønnskostnad | 587 079 | 555 854 | 642 632 | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 136 049 | 136 049 | 127 116 | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 063 962 | 1 042 671 | 1 077 847 | - | - |
| Sum driftskostnader | 3 980 945 | 3 873 701 | 4 253 384 | 4 122 764 | 4 165 439 |
| Driftsresultat | −98 334 | 348 043 | −412 985 | 425 533 | −303 666 |
| Annen renteinntekt | 34 | 1 441 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 5 350 | 6 016 | 3 133 | - | - |
| Sum finansinntekter | 5 384 | 7 457 | 3 133 | 4 022 | 2 646 |
| Annen rentekostnad | 219 | 38 434 | 26 067 | - | - |
| Annen finanskostnad | 311 | 429 | 177 | - | - |
| Sum finanskostnader | 530 | 38 863 | 26 244 | 47 | 2 648 |
| Netto finans | 4 854 | −31 406 | −23 111 | 3 975 | −2 |
| Resultat før skatt | −93 480 | 316 637 | −436 097 | 429 508 | −303 668 |
| Skattekostnad | −20 565 | 69 539 | −95 945 | - | - |
| Årsresultat | −72 915 | 247 098 | −340 152 | 335 016 | −236 861 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −72 915 | 247 098 | −340 152 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −72 915 | 247 098 | −340 152 | - | - |
| Maskiner og anlegg | 611 374 | 747 424 | 883 473 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 611 374 | - | 883 473 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 500 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 500 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 611 874 | 747 424 | 883 473 | 943 589 | 1 066 238 |
| Varer | 592 755 | 526 160 | 267 055 | - | - |
| Sum varer | 592 755 | 526 160 | 267 055 | - | - |
| Kundefordringer | 111 559 | 276 581 | 113 317 | - | - |
| Andre fordringer | 103 793 | 200 648 | 280 815 | - | - |
| Sum fordringer | 215 351 | 477 229 | 394 132 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 826 840 | 273 565 | 429 325 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 826 840 | 273 565 | 429 325 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 1 634 946 | 1 276 954 | 1 090 512 | 1 674 939 | 754 162 |
| Sum eiendeler | 2 246 821 | 2 024 378 | 1 973 985 | 2 618 527 | 1 820 400 |
| Selskapskapital | 70 000 | 70 000 | 70 000 | - | - |
| Overkurs | 424 474 | 424 474 | 424 474 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 494 474 | 494 474 | 494 474 | 494 474 | 494 474 |
| Annen egenkapital | 1 224 618 | 1 297 533 | 1 051 371 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 224 618 | 1 297 533 | 1 051 371 | 1 391 523 | 1 056 506 |
| Sum egenkapital | 1 719 092 | 1 792 007 | 1 545 845 | 1 885 997 | 1 550 980 |
| Utsatt skatt | 51 801 | 72 366 | 3 091 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 51 801 | 72 366 | 3 091 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 51 801 | 72 366 | 3 091 | 99 036 | 30 188 |
| Leverandørgjeld | 557 125 | 44 404 | 383 534 | - | - |
| Betalbar skatt | 51 288 | 51 288 | 25 644 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | −135 356 | 18 481 | −36 623 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 871 | 45 832 | 52 495 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 475 928 | 160 005 | 425 049 | 633 495 | 239 232 |
| Sum gjeld | 527 729 | 232 371 | 428 140 | 732 531 | 269 420 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 246 821 | 2 024 378 | 1 973 985 | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,44▼ | 7,98 | 2,57 | 2,64 | 3,15 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,31▲ | 0,13 | 0,28 | 0,39 | 0,17 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,4 %▼ | 17,8 % | −17,8 % | 19,4 % | −16,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −2,5 %▼ | 8,2 % | −10,8 % | 9,4 % | −7,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,9 %▼ | 5,9 % | −8,9 % | 7,4 % | −6,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 76,5 %▼ | 88,5 % | 78,3 % | 72,0 % | 85,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Modalen Sandtak AS−2,5 %
3,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5,0 %−2,50,02,55,07,5
Modalen Sandtak AS−2,5 % 3,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
FRANZEFOSS PUKK AS−1,4 % 471,8 mill.113 ansatte 2025
MIBAU STEMA NORGE AS6,1 % 1 520,8 mill.506 ansatte 2025
GUNNAR HOLTH GRUSFORRETNING AS7,1 % 456,1 mill.125 ansatte 2025
−5,0 %−2,50,02,55,07,5
De tre andre er de største selskapene i næringskode 08.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stian Hetlevik | 1985 |
| Styrets leder | Jan Otto Midttun | 1968 |
| Styremedlem | Endre Mo | 1973 |
| Styremedlem | Robert Vold Helland | 1986 |
| Regnskapsfører | REAL ØKONOMI AS993 372 277 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OH BETONG AS71,4 %Indre Arna · 5 ordinære aksjer
- ENDRE MO14,3 %f. 1973 · Modalen · 1 ordinære aksjer
- ROBERT VOLD HELLAND14,3 %f. 1986 · Modalen · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- OH BETONG AS
- OH NATURSAND AS100,0 %
- OH SANDTRANSPORT AS100,0 %
- Modalen Sandtak AS71,4 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.