- Org.nr.
- 918 033 297
- Adresse
- Sogstikollen 17, 1446 Drøbak
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−239 216
EBITDA−232 716før av- og nedskrivninger
Årsresultat4 247 280
Egenkapital389 087 10196,0 % av eiendelene
Modulation AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 033 297
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 18.11.2016
- Registrert
- 30.11.2016
- Adresse
- Sogstikollen 17, 1446 Drøbak
- Kommune
- Frogn
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Frogn (192)
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investerings- og eigedomsselskap. D.v.s. at selskapet skal investera i fast eigedom og andre føretak. Selskapet skal ha inntekter gjennom eigedomsdrift samt utbytte av andelar og aksjar i andre føretak. Selskapet skal og ha inntekter gjennom kjøp og sal av eigedomar, andelar og aksjar i andre føretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 140 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 140 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 6 500 | - | - | 6 555 | 6 555 |
| Annen driftskostnad | 372 716 | - | - | 83 907 | 81 725 |
| Sum driftskostnader | 379 216 | 140 196 | 94 040 | 90 462 | 88 280 |
| Driftsresultat | −239 216 | −140 196 | −94 040 | −90 462 | −88 280 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 5 000 000 | - | - | - | - |
| Anna renteinntekt | 86 865 | - | - | - | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 9 652 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 5 096 517 | 5 381 158 | 2 282 161 | 605 025 | 3 032 064 |
| Annan rentekostnad | 610 021 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 610 021 | 161 062 | 37 159 | 6 321 | 1 142 397 |
| Netto finans | 4 486 496 | 5 220 096 | 2 245 002 | 598 704 | 1 889 667 |
| Resultat før skatt | 4 247 280 | 5 079 900 | 2 150 962 | 508 243 | 1 801 387 |
| Årsresultat | 4 247 280 | 5 079 900 | 2 150 962 | 508 243 | 1 806 637 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 247 280 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 4 247 280 | - | - | - | - |
| Tilleggsutbytte | 1 870 000 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 2 377 280 | - | - | - | - |
| Sum overføringar og disponeringar | 4 247 280 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | - | - | - | - | −5 250 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 15 376 240 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 19 225 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmiddel | 15 395 465 | - | - | - | - |
| Investeringar i tilknytt selskap | 378 075 000 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 837 500 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmiddel | 381 912 500 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmiddel | 397 307 965 | 46 999 465 | 31 629 725 | 30 038 780 | 30 045 335 |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 190 408 | - | - | - | - |
| Sum krav | 5 190 408 | - | - | - | - |
| Marknadsbaserte aksjar | 78 932 | - | - | - | - |
| Sum investeringar | 78 932 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 864 601 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 2 864 601 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmiddel | 8 133 941 | 1 146 961 | 5 116 075 | 4 531 058 | 4 030 149 |
| Sum eiendeler | 405 441 906 | 48 146 426 | 36 745 800 | 34 569 838 | 34 075 484 |
| Aksjekapital | 1 000 000 | - | - | - | - |
| Annan innskoten eigenkapital | 374 471 968 | - | - | - | - |
| Sum innskoten eigenkapital | 375 471 968 | 26 757 560 | 25 807 560 | 25 807 560 | 25 807 560 |
| Annen egenkapital | 13 615 133 | - | - | - | - |
| Sum opptent eigenkapital | 13 615 133 | 11 237 853 | 10 907 953 | 8 756 990 | 8 248 748 |
| Sum egenkapital | 389 087 101 | 37 995 413 | 36 715 512 | 34 564 550 | 34 056 308 |
| Gjeld til kredittinstitusjonar | 9 666 664 | - | - | - | - |
| Sum anna langsiktig gjeld | 9 666 664 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 9 666 664 | 10 000 000 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig konserngjeld | 73 438 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 614 702 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 688 140 | 151 013 | 30 288 | 5 288 | 19 176 |
| Sum gjeld | 16 354 804 | 10 151 013 | 30 288 | 5 288 | 19 176 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 405 441 906 | - | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,22▼ | 7,60 | 168,91 | 856,86 | 210,17 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04▼ | 0,27 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,1 %▼ | 12,3 % | 6,1 % | 1,5 % | 8,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −170,9 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3 033,8 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,0 %▲ | 78,9 % | 99,9 % | 100,0 % | 99,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Håvard Skarnagel Hansen | 1976 |
| Styremedlem | Bjarte Skarnagel Hansen | 1983 |
| Revisor | COLLEGIUM REVISJON AS988 782 041 | - |
| Regnskapsfører | FORMUE ACCOUNTING AS889 990 082 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Håvard Skarnagel Hansen100,0 %f. 1976 · Drøbak · 1 000 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Effectuation AS50,0 %932 200 988 · 25 000 ordinære aksjer
- Innuendo Futurum AS50,0 %930 339 458 · 1 500 ordinære aksjer
- SECURE-NOK CORP AS3,49 %923 929 819 · 125 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.