- Org.nr.
- 920 252 028
- Adresse
- Sætreskogveien 4, 1415 Oppegård
- Hovedeier
- STEP BOLIG AS, 100 %
Driftsresultat565 30820,9 % margin
Årsresultat−657 849−24,3 % margin
Egenkapital4 072 13614,0 % av eiendelene
MOKOLLEN S4 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, under konkursbehandling, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 252 028
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 10.11.2017
- Registrert
- 17.01.2018
- Adresse
- Sætreskogveien 4, 1415 Oppegård
- Postadresse
- co/ Bauta Regnskap AS, Postboks 1254
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Nordre Follo (499)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MOKOLLEN S4 AS823 198 612 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie, forvaltning, salg og utleie av fast eiendom og annen virksomhet som hører naturlig sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 708 404 | 2 094 456 | 2 166 014 |
| Sum driftskostnader | 2 143 096 | 1 708 684 | 1 946 939 |
| Driftsresultat | 565 308 | 385 772 | 219 075 |
| Sum finansinntekter | 273 | - | 1 372 |
| Sum finanskostnader | 1 408 977 | 766 781 | 755 112 |
| Netto finans | −1 408 704 | −766 781 | −753 740 |
| Resultat før skatt | −843 396 | −381 009 | −534 665 |
| Årsresultat | −657 849 | −297 187 | −417 039 |
| Sum anleggsmidler | 27 700 815 | 26 908 852 | 26 299 432 |
| Sum omløpsmidler | 1 428 568 | 2 012 115 | 1 956 444 |
| Sum eiendeler | 29 129 383 | 28 920 968 | 28 255 876 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 584 972 | 5 584 972 | 5 584 972 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 512 836 | −854 987 | −557 800 |
| Sum egenkapital | 4 072 136 | 4 729 985 | 5 027 172 |
| Sum langsiktig gjeld | 16 630 420 | 16 907 961 | 16 598 600 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 426 827 | 7 283 021 | 6 630 104 |
| Sum gjeld | 25 057 247 | 24 190 982 | 23 228 704 |
Nøkkeltall 2020 til 2022
| Nøkkeltall | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,17▼ | 0,28 | 0,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,15▲ | 5,11 | 4,62 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,9 %▲ | 1,3 % | 0,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 20,9 %▲ | 18,4 % | 10,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −24,3 %▼ | −14,2 % | −19,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,0 %▼ | 16,4 % | 17,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MOKOLLEN S4 AS20,9 %
2,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2022
0 %255075100
MOKOLLEN S4 AS20,9 % 2,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2022
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Espen Erlandsen | 1970 |
| Regnskapsfører | BAUTA REGNSKAP AS991 181 954 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STEP BOLIG AS100,0 %Sandefjord · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- STEP BOLIG AS
- MOKOLLEN S4 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.