- Org.nr.
- 996 379 566
- Telefon
- 61 24 46 80
- Adresse
- Ensrud, 2668 Lesjaskog
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat430 1369,2 % margin
EBITDA759 117før av- og nedskrivninger
Årsresultat242 2095,2 % margin
Egenkapital1 521 87340,0 % av eiendelene
Mølmen AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 379 566
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 03.01.2011
- Registrert
- 08.01.2011
- Adresse
- Ensrud, 2668 Lesjaskog
- Telefon
- 61 24 46 80
- Postadresse
- Øverbygdsvegen 76
- Kommune
- Lesja
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Lesja (21)
- Aksjekapital
- 220 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Mølmen AS996 396 932 · LESJA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive rørleggerforretning og entreprenørvirksomhet, samt virksomhet som naturlig hører sammen med dette. Selskapet skal kunne eie fast eiendom og foreta investeringer i verdipapir.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 552 667 | - | 4 094 083 | 4 988 844 | 3 003 545 |
| Annen driftsinntekt | 127 145 | - | 138 000 | 253 500 | 30 000 |
| Sum driftsinntekter | 4 679 812 | 4 986 976 | 4 232 083 | 5 242 344 | 3 033 545 |
| Varekostnad | 1 902 256 | - | 2 003 547 | 2 465 676 | 1 214 903 |
| Lønnskostnad | 738 852 | - | 624 935 | 1 423 088 | 802 820 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 220 866 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 328 981 | - | 184 118 | 214 774 | - |
| Annen driftskostnad | 1 279 586 | - | 1 299 737 | 1 023 041 | 787 303 |
| Sum driftskostnader | 4 249 675 | 4 158 816 | 4 112 337 | 5 126 580 | 3 025 891 |
| Driftsresultat | 430 136 | 828 159 | 119 746 | 115 764 | 7 653 |
| Annen renteinntekt | 325 | - | 571 | 506 | 81 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 7 653 |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 7 226 | - |
| Sum finansinntekter | 325 | 732 | 571 | 7 732 | 7 734 |
| Annen rentekostnad | 94 206 | - | 85 962 | 71 820 | 5 957 |
| Sum finanskostnader | 94 206 | 108 568 | 85 962 | 71 820 | 5 957 |
| Netto finans | −93 881 | −107 836 | −85 391 | −64 088 | 1 778 |
| Resultat før skatt | - | 720 323 | - | - | 9 431 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 2 074 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 7 357 |
| Resultat før skattekostnad | 336 256 | - | 34 355 | 51 676 | - |
| Skattekostnad | 94 047 | - | 7 532 | 11 369 | - |
| Årsresultat | 242 209 | 635 840 | 26 823 | 40 307 | 7 357 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 7 357 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 7 357 |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 242 209 | - | 26 823 | 40 307 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 26 823 | 40 307 | 7 357 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 350 050 | - | 1 283 950 | 1 245 178 | 1 120 000 |
| Maskiner og anlegg | 431 584 | - | 196 065 | 338 016 | 507 541 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 134 167 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 639 678 | - | 29 000 | 64 167 | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 421 312 | - | 1 509 015 | 1 647 361 | 1 761 707 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 250 | - | 3 250 | 3 250 | 3 250 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 24 600 |
| Andre langsiktige fordringer | 112 500 | - | 187 500 | 229 500 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 115 750 | - | 190 750 | 232 750 | 27 850 |
| Sum anleggsmidler | 2 537 062 | 2 706 947 | 1 699 765 | 1 880 111 | 1 789 557 |
| Varer | 48 000 | - | 166 000 | 180 230 | 280 230 |
| Sum varer | - | - | 166 000 | 180 230 | 280 230 |
| Kundefordringer | 256 515 | - | 400 518 | 60 102 | 250 466 |
| Andre kortsiktige fordringer | 34 583 | - | 100 459 | 342 510 | - |
| Sum fordringer | 291 098 | - | 500 977 | 402 612 | 272 772 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 278 550 |
| Sum investeringer | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 932 540 | - | 690 964 | 687 592 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 932 540 | - | 690 964 | 687 592 | 278 550 |
| Sum omløpsmidler | 1 271 638 | 1 303 117 | 1 357 940 | 1 270 434 | 831 552 |
| Sum eiendeler | 3 808 700 | 4 010 064 | 3 057 705 | 3 150 545 | 2 621 109 |
| Aksjekapital | 220 000 | - | 220 000 | 220 000 | - |
| Overkurs | 8 000 | - | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 100 000 | - | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 328 000 | 328 000 | 328 000 | 328 000 | 328 000 |
| Annen egenkapital | 1 193 873 | - | 315 899 | 289 076 | 274 839 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 193 873 | 929 209 | 315 899 | 289 076 | 274 839 |
| Sum egenkapital | 1 521 873 | 1 257 209 | 643 899 | 617 076 | 602 839 |
| Utsatt skatt | 29 264 | - | 22 591 | 37 953 | 30 092 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 29 264 | - | 22 591 | 37 953 | 30 092 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 227 812 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 076 219 | - | 1 185 923 | 1 305 137 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 076 219 | - | 1 185 923 | 1 305 137 | 1 227 812 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 1 640 533 | 1 208 514 | 1 343 090 | 1 257 904 |
| Leverandørgjeld | 283 490 | - | 398 020 | 225 867 | 112 309 |
| Betalbar skatt | 99 838 | - | 22 894 | 3 508 | 14 604 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 99 775 |
| Skyldige offentlige avgifter | 175 781 | - | 114 535 | 161 993 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 622 235 | - | 669 842 | 798 189 | 533 678 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 181 344 | 1 089 761 | 1 205 292 | 1 190 379 | 760 366 |
| Sum gjeld | 2 286 827 | 2 730 294 | 2 413 805 | 2 533 469 | 2 018 270 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 808 700 | - | 3 057 705 | 3 150 545 | 2 621 109 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 220 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,08▼ | 1,20 | 1,13 | 1,07 | 1,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,50▼ | 2,17 | 3,75 | 4,11 | 3,35 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,0 %▼ | 23,5 % | 3,9 % | 4,3 % | 0,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,2 %▼ | 16,6 % | 2,8 % | 2,2 % | 0,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,2 %▼ | 12,8 % | 0,6 % | 0,8 % | 0,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 40,0 %▲ | 31,4 % | 21,1 % | 19,6 % | 23,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Mølmen AS9,2 %
4,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.812 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.391 ansatte 2025
Mølmen AS9,2 % 4,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Øyvind Gunnar Mølmen | 1977 |
| Styrets leder | Mikal Mølmen | 1948 |
| Styremedlem | Øyvind Gunnar Mølmen | 1977 |
| Styremedlem | Berit Mølmen | 1951 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MIKAL MØLMEN50,0 %f. 1948 · Gjøvik · 110 ordinære aksjer
- Øyvind Gunnar Mølmen50,0 %f. 1977 · Lesjaskog · 110 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.