- Org.nr.
- 913 694 295
- Telefon
- 958 29 675
- Adresse
- c/o Stein Kyrre Monsen,, Mykingvegen 1165, 5957 Myking
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat18 62413,9 % margin
Årsresultat−55 476−41,5 % margin
Egenkapital−120 625−198,0 % av eiendelene
Monmic Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 694 295
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 12.05.2014
- Registrert
- 28.05.2014
- Adresse
- c/o Stein Kyrre Monsen,, Mykingvegen 1165, 5957 Myking
- Telefon
- 958 29 675
- Kommune
- Alver
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Alver (191)
- Aksjekapital
- 530 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Monmic Holding AS934 177 053 · ALVER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i andre selskaper, eiendom, handel og hva dermed står i forbindelse. Selskapet skal også kunne forestå administrative tjenester for andre selskaper. Hertil rådgivningstjenester for andre samt annen aktivitet som naturlig har sammenheng med dette.
Tidligere navn
- M&M Engineering Holding AS28.05.2014 til 02.10.2017
- SKMM Holding AS02.10.2017 til 22.07.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 133 647 | - | - | 15 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 133 647 | 510 899 | 0 | 15 000 | - |
| Lønnskostnad Il, | 35 826 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 79 197 | - | - | 14 537 | - |
| Sum driftskostnader | 115 023 | 541 019 | 17 566 | 14 537 | 15 998 |
| Driftsresultat | 18 624 | −30 120 | −17 566 | 463 | −15 998 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 2 |
| Annen finansinntekt | 125 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 125 | 0 | 13 796 | 0 | 2 |
| Annen rentekostnad | 1 614 | - | - | 0 | 245 |
| Annen finanskostnad | 466 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 2 080 | 16 640 | 9 104 | 0 | 245 |
| Netto finans | −1 955 | −16 640 | 4 692 | 0 | −243 |
| Resultat før skatt | - | −46 760 | −12 874 | - | −16 241 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −16 241 |
| Resultat før skattekostnad | 16 669 | - | - | 463 | - |
| Skattekostnad | 72 145 | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | −55 476 | −69 319 | −12 874 | 463 | −16 241 |
| Udekket tap | −55 476 | - | - | 463 | −16 241 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 463 | −16 241 |
| Annen driftskostnad Il, | - | - | - | - | 15 998 |
| Utsatt skattefordel | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 24 673 | - | - | 24 673 | 24 673 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 298 796 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 10 000 | - | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | −298 796 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 34 673 | - | - | 24 673 | 24 673 |
| Sum anleggsmidler | 34 673 | 34 673 | 323 469 | 24 673 | 24 673 |
| Kundefordringer | 25 000 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum fordringer | 25 000 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 260 | - | - | 72 | 144 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 260 | - | - | 72 | 144 |
| Sum omløpsmidler | 26 260 | 92 496 | 15 506 | 72 | 144 |
| Sum eiendeler | 60 932 | 127 168 | 338 974 | 24 744 | 24 816 |
| Aksjekapital | 530 000 | - | - | 530 000 | - |
| Beholdning av egne aksjer | 0 | - | - | 0 | - |
| Overkurs | 0 | - | - | 0 | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 530 000 | 530 000 | 530 000 | 530 000 | 530 000 |
| Fond | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | 0 | - |
| Udekket tap | 650 625 | - | - | 512 956 | 513 419 |
| Sum opptjent egenkapital | −650 625 | −595 149 | −525 830 | −512 956 | −513 419 |
| Sum egenkapital | −120 625 | −65 149 | 4 170 | 17 044 | 16 581 |
| Utsatt skatt | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 27 358 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 27 358 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 46 744 | 327 104 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 4 727 | - | - | - | 2 235 |
| Betalbar skatt | 72 145 | - | - | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 3 423 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 73 904 | - | - | 7 700 | 6 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 154 199 | 145 573 | 7 700 | 7 700 | 8 235 |
| Sum gjeld | 181 557 | 192 317 | 334 804 | 7 700 | 8 235 |
| Sum egenkapital og gjeld | 60 932 | - | - | 24 744 | 24 816 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 530 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,17▼ | 0,64 | 2,01 | 0,01 | 0,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,51▲ | −2,95 | 80,29 | 0,45 | 0,50 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,9 %▲ | −12,9 % | −2,1 % | 1,9 % | −64,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,9 %▲ | −5,9 % | - | 3,1 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −41,5 %▼ | −13,6 % | - | 3,1 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −198,0 %▼ | −51,2 % | 1,2 % | 68,9 % | 66,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Monmic Holding AS13,9 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Monmic Holding AS13,9 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stein Kyrre Monsen | 1970 |
| Styrets leder | Stein Kyrre Monsen | 1970 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STEIN KYRRE MONSEN100,0 %f. 1970 · Isdalstø · 530 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Hellenes Technology AS0,08 %932 103 877 · 400 ordinære aksjer
- Hellenes Industries AS0,04 %932 103 915 · 600 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.