- Org.nr.
- 913 775 325
- Adresse
- Skårenveien 25, 3233 Sandefjord
- Hovedeier
- Skåren Invest AS, 100 %
- Bransje
- Bearbeiding av metaller
Driftsresultat68 77717,4 % margin
EBITDA278 092før av- og nedskrivninger
Årsresultat16 0844,1 % margin
Egenkapital3 037 51380,3 % av eiendelene
Mønnerødveien 1 AS er et aksjeselskap innen bearbeiding av metaller, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 775 325
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 05.06.2014
- Registrert
- 19.06.2014
- Adresse
- Skårenveien 25, 3233 Sandefjord
- Kommune
- Sandefjord
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Mønnerødveien 1 AS913 787 056 · SANDEFJORD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og leie ut fast eiendom, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 48 727 | 31 493 | 43 146 | 77 663 | - |
| Annen driftsinntekt | 346 863 | 302 897 | 255 018 | 271 484 | 287 390 |
| Sum driftsinntekter | 395 590 | 334 390 | 298 164 | 349 147 | 287 390 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 209 315 | 203 478 | 182 502 | 153 179 | 127 080 |
| Annen driftskostnad | 117 497 | 228 028 | 89 447 | 610 615 | 418 398 |
| Sum driftskostnader | 326 812 | 431 506 | 271 949 | 763 794 | 545 478 |
| Driftsresultat | 68 777 | −97 116 | 26 215 | −414 647 | −258 088 |
| Annen renteinntekt | 2 761 | 1 079 | 1 210 | 289 | - |
| Sum finansinntekter | 2 761 | 1 079 | 1 210 | 289 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 50 917 | 53 793 | 40 362 | 15 149 | 49 922 |
| Sum finanskostnader | 50 917 | 53 793 | 40 362 | 15 149 | 49 922 |
| Netto finans | −48 156 | −52 714 | −39 152 | −14 860 | −49 922 |
| Resultat før skatt | - | - | −12 937 | −429 507 | −308 010 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −67 762 |
| Resultat før skattekostnad | 20 621 | −149 830 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 4 537 | −32 937 | −2 846 | −94 491 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −10 091 | −335 016 | −240 248 |
| Årsresultat | 16 084 | −116 893 | −10 091 | −335 016 | −240 248 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 16 084 | −116 893 | −10 091 | −335 016 | −240 248 |
| Totalresultat | 16 084 | −116 893 | −10 091 | −335 016 | −240 248 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −238 089 |
| Avsatt til annen egenkapital | 16 084 | −116 893 | −10 091 | −335 016 | −2 158 |
| Sum overføringer og disponeringer | 16 084 | −116 893 | −10 091 | −335 016 | −240 248 |
| Utsatt skattefordel | 162 311 | 163 196 | 209 200 | 206 354 | 111 863 |
| Sum immaterielle eiendeler | 162 311 | 163 196 | 209 200 | 206 354 | 111 863 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 2 950 289 | 3 149 057 | 3 347 825 | 3 204 965 | 2 966 624 |
| Maskiner og anlegg | 34 479 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 35 990 | 46 159 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 020 757 | 3 195 216 | 3 347 825 | 3 204 965 | 2 966 624 |
| Sum anleggsmidler | 3 183 068 | 3 358 412 | 3 557 025 | 3 411 319 | 3 078 487 |
| Andre kortsiktige fordringer | 13 709 | 12 291 | 11 457 | 7 006 | 6 389 |
| Konsernfordringer | 358 822 | 358 822 | - | - | 253 224 |
| Sum fordringer | 372 531 | 371 113 | 11 457 | 7 006 | 259 613 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 226 771 | 104 134 | 170 474 | 238 127 | 266 367 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 226 771 | 104 134 | 170 474 | 238 127 | 266 367 |
| Sum omløpsmidler | 599 302 | 475 247 | 181 931 | 245 133 | 525 980 |
| Sum eiendeler | 3 782 370 | 3 833 659 | 3 738 956 | 3 656 452 | 3 604 467 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 2 991 428 | 2 991 428 | 2 828 440 | 2 838 531 | 3 173 547 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 021 428 | 3 021 428 | 2 858 440 | 2 868 531 | 3 203 547 |
| Annen egenkapital | 16 084 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 16 084 | - | - | - | - |
| Sum egenkapital | 3 037 513 | 3 021 428 | 2 858 440 | 2 868 531 | 3 203 547 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 716 919 | 776 002 | 842 209 | 751 847 | 119 362 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 716 919 | 776 002 | 842 209 | 751 847 | 119 362 |
| Sum langsiktig gjeld | 716 919 | 776 002 | 842 209 | 751 847 | 119 362 |
| Leverandørgjeld | 4 458 | 9 816 | 17 829 | 3 826 | 1 843 |
| Betalbar skatt | 3 652 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 627 | 10 186 | 6 248 | 9 901 | 4 145 |
| Annen kortsiktig gjeld | 17 202 | 16 227 | 14 230 | 22 346 | 275 571 |
| Sum kortsiktig gjeld | 27 939 | 36 229 | 38 306 | 36 073 | 281 559 |
| Sum gjeld | 744 858 | 812 231 | 880 515 | 787 920 | 400 921 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 782 370 | 3 833 659 | 3 738 956 | 3 656 451 | 3 604 467 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 21,45▲ | 13,12 | 4,75 | 6,80 | 1,87 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,25▼ | 0,27 | 0,31 | 0,27 | 0,13 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,9 %▲ | −2,5 % | 0,7 % | −11,4 % | −7,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 17,4 %▲ | −29,0 % | 8,8 % | −118,8 % | −89,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,1 %▲ | −35,0 % | −3,4 % | −96,0 % | −83,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 80,3 %▲ | 78,8 % | 76,5 % | 78,5 % | 88,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Mønnerødveien 1 AS17,4 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
Tibnor AS1,0 % 1 627,3 mill.98 ansatte 2025
NORSK STÅL AS1,2 % 1 750,6 mill.229 ansatte 2025
Aarbakke AS4,8 % 1 011,8 mill.348 ansatte 2025
Mønnerødveien 1 AS17,4 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 25.530.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kåre Jan Johansen | 1965 |
| Styrets leder | Kåre Jan Johansen | 1965 |
| Regnskapsfører | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Skåren Invest AS100,0 %Sandefjord · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Skåren Invest AS
- Soilzero AS100,0 %
- Lingelemveien 461 AS100,0 %
- Skårenveien 25 AS100,0 %
- Technomek AS100,0 %
- Starflex AS97,0 %
- Mønnerødveien 1 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.