- Org.nr.
- 935 013 534
- Adresse
- Nelaugvegen 449, 4863 Nelaug
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat−146 459
EBITDA−144 459før av- og nedskrivninger
Årsresultat−114 374
Egenkapital44 32276,3 % av eiendelene
MØTEPLASSEN KAFÉ OG PUB AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2025.
Omsetning, to regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 935 013 534
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 29.01.2025
- Registrert
- 10.02.2025
- Adresse
- Nelaugvegen 449, 4863 Nelaug
- Kommune
- Åmli
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MØTEPLASSEN KAFÈ OG PUB AS935 153 999 · ÅMLI
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å være en møteplass for Nelaugs beboer, samt ha et matvaretilbud for sårbare beboere, hyttefolk og andre beboere og turister.
Tidligere navn
- AFAS 290125-11 AS10.02.2025 til 28.02.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Salgsinntekt | 47 574 | 626 939 |
| Sum driftsinntekter | 47 574 | 626 939 |
| Varekostnad | 122 944 | 264 383 |
| Lønnskostnad Il, | 25 444 | 132 920 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 2 000 | - |
| Annen driftskostnad | 43 646 | 72 956 |
| Sum driftskostnader | 194 034 | 470 259 |
| Driftsresultat | −146 459 | 156 680 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 290 | 0 |
| Sum finansinntekter | 290 | 0 |
| Annen rentekostnad | 0 | 35 |
| Sum finanskostnader | 0 | 35 |
| Netto finans | 290 | - |
| Resultat før skatt | −146 169 | 156 645 |
| Skattekostnad | −31 795 | 31 795 |
| Årsresultat | −114 374 | 124 850 |
| Annen egenkapital | −114 374 | 124 850 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 28 000 | 30 000 |
| Sum varige driftsmidler | 28 000 | 30 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 28 000 | 30 000 |
| Varer | 0 | 24 919 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - |
| Sum fordringer | 0 | 62 061 |
| Sum investeringer | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 30 091 | 127 227 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 30 091 | 127 227 |
| Sum omløpsmidler | 30 091 | 214 207 |
| Sum eiendeler | 58 091 | 244 207 |
| Aksjekapital | 47 600 | 47 600 |
| Annen innskutt egenkapital | −13 754 | −13 754 |
| Sum innskutt egenkapital | 33 846 | 33 846 |
| Annen egenkapital | 10 476 | 124 850 |
| Sum opptjent egenkapital | 10 476 | 124 850 |
| Sum egenkapital | 44 322 | 158 696 |
| Utsatt skatt | 0 | 1 320 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 1 320 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 0 | 30 475 |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 13 769 | 23 374 |
| Sum kortsiktig gjeld | 13 769 | 84 191 |
| Sum gjeld | 13 769 | 85 511 |
| Sum egenkapital og gjeld | 58 091 | 244 207 |
Nøkkeltall 2025 til 2026
| Nøkkeltall | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,19▼ | 2,54 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,31▼ | 0,54 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −96,7 %▼ | 64,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −307,9 %▼ | 25,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −240,4 %▼ | 19,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 76,3 %▲ | 65,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styremedlem | Frank Hansen | 1965 |
| Styremedlem | Ivan Thorsen | 1971 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- VIDAR VESETH33,3 %f. 1955 · Nelaug · 1 000 ordinære aksjer
- May-Brit Otterdal Hansen33,3 %f. 1966 · Nelaug · 1 000 ordinære aksjer
- IVAN THORSEN33,3 %f. 1971 · Nelaug · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.