- Org.nr.
- 924 557 788
- Adresse
- Høyenhallveien 11, 1446 Drøbak
Driftsresultat−54 060ikke oppgitt
Årsresultat−1 759 156ikke oppgitt
Egenkapital−3 182 343−25,7 % av eiendelene
MSH Invest AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 557 788
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 22.01.2020
- Registrert
- 06.02.2020
- Adresse
- Høyenhallveien 11, 1446 Drøbak
- Kommune
- Frogn
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Frogn (233)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer, utleie, salg.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Varekostnad | 15 915 | 0 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 38 145 | 102 401 | 119 062 | 25 156 | 9 480 |
| Sum driftskostnader | 54 060 | 102 401 | 119 062 | 25 156 | 9 480 |
| Driftsresultat | −54 060 | −102 401 | −119 062 | −25 156 | −9 480 |
| Annen renteinntekt | 2 | 76 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 | 76 | 4 864 | 7 177 | 3 |
| Annen rentekostnad | 1 705 098 | 660 999 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 705 098 | 660 999 | 537 884 | 8 124 | 2 631 |
| Netto finans | −1 705 096 | −660 923 | −533 020 | −947 | −2 628 |
| Resultat før skatt | −1 759 156 | −763 324 | −652 081 | −26 104 | −12 107 |
| Årsresultat | −1 759 156 | −763 324 | −652 081 | −26 104 | −12 107 |
| Udekket tap | −1 759 156 | −763 324 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 759 156 | −763 324 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 8 830 637 | 7 362 139 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 8 830 637 | 7 362 139 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 505 117 | 3 051 742 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 535 117 | 3 081 742 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 12 365 754 | 10 443 881 | 7 248 324 | 608 009 | 197 285 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 0 | 20 565 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 0 | 20 565 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 0 | 20 565 | 1 515 351 | 29 016 | 18 729 |
| Sum eiendeler | 12 365 754 | 10 464 446 | 8 763 675 | 637 025 | 216 014 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Overkurs | 6 000 | 6 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 430 | 30 430 | 30 430 | 30 430 | 30 430 |
| Øreavrunding | −1 | −1 | - | - | - |
| Udekket tap | 3 212 772 | 1 453 616 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −3 212 773 | −1 453 617 | −690 293 | −38 211 | −12 107 |
| Sum egenkapital | −3 182 343 | −1 423 187 | −659 863 | −7 781 | 18 323 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 12 130 000 | 8 857 406 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 3 145 002 | 2 855 107 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 15 275 002 | 11 712 513 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 15 275 002 | 11 712 513 | 8 976 524 | 644 806 | 213 416 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner, kortsiktig | 562 | 0 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 0 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 272 533 | 92 517 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 273 095 | 175 120 | 447 014 | - | −15 725 |
| Sum gjeld | 15 548 097 | 11 887 633 | 9 423 538 | 644 806 | 197 691 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 365 754 | 10 464 446 | - | - | - |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00▼ | 0,12 | 3,39 | - | −1,19 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,89▲ | −8,35 | −14,28 | −82,87 | 10,79 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,5 %▲ | −1,1 % | −2,4 % | −4,2 % | −4,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −25,7 %▼ | −13,6 % | −7,5 % | −1,2 % | 8,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Mathias Strømmen Holm | 1992 |
| Styrets leder | Mathias Strømmen Holm | 1992 |
| Regnskapsfører | MPR REGNSKAP AS991 318 631 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MATHIAS STRØMMEN HOLM100,0 %f. 1992 · Drøbak · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MSH BYGG AS100,0 %924 557 745 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.