- Org.nr.
- 929 044 401
- Adresse
- Mølleveien 24, 1613 Fredrikstad
Driftsresultat76 90119,7 % margin
Årsresultat76 94019,7 % margin
Egenkapital−6 277−11,4 % av eiendelene
MULTI CO. TEAM AS er et aksjeselskap innen oppsamling og behandling av avløpsvann, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 044 401
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 25.02.2022
- Registrert
- 08.04.2022
- Adresse
- Mølleveien 24, 1613 Fredrikstad
- Kommune
- Fredrikstad
- Aksjekapital
- 40 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MULTI CO. TEAM AS829 072 092 · FREDRIKSTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av egen arbeidskraft til diverse håndverk-, og elektrovedlikehold, innkjøp og importere dagligvarer for videresalg, utleie av eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 390 446 | - | - | 20 033 |
| Sum driftsinntekter | 390 446 | 0 | 87 504 | 20 033 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | - | 0 |
| Endring i beholdning av egentilvirkede anleggsmidler | - | - | - | 0 |
| Varekostnad | 220 993 | - | - | 17 823 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 92 552 | - | - | 41 250 |
| Sum driftskostnader | 313 545 | 23 324 | 147 926 | 59 073 |
| Driftsresultat | 76 901 | −23 324 | −60 422 | −39 040 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | - | 0 |
| Inntekt på andre investeringer | - | - | - | 0 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | 0 |
| Annen finansinntekt | 100 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | 0 |
| Annen rentekostnad | 61 | - | - | 0 |
| Sum finanskostnader | 61 | 432 | 0 | 0 |
| Netto finans | 39 | −432 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 76 940 | −23 756 | −60 422 | −39 040 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 0 |
| Årsresultat | 76 940 | −23 756 | −60 422 | −39 040 |
| Minoritetsinteresser ( | - | - | - | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −39 040 |
| Skatt på andre resultatelementer | - | - | - | 0 |
| Totalresultat | - | - | - | −39 040 |
| Overf. fond for vurderingsforskjeller | - | - | - | 0 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 0 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 0 |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | - | 0 |
| Konsernbidrag | - | - | - | 0 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 0 |
| Fondsemisjon | - | - | - | 0 |
| Udekket tap | 0 | - | - | 0 |
| Overføringer annen egenkapital | 76 940 | - | - | −39 040 |
| Sum overføringer og disponeringer | 76 940 | - | - | −39 040 |
| Andre langsiktige fordringer | 20 000 | - | - | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 000 | - | - | 0 |
| Sum anleggsmidler | 20 000 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | - | - | - | 0 |
| Sum varer | - | - | - | 0 |
| Kundefordringer | 35 000 | - | - | 0 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 0 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | - | - | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 35 000 | - | - | 0 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | - | - | - | 0 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | 0 |
| Markedsbaserte obligasjoner | - | - | - | 0 |
| Sum investeringer | - | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 46 956 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 74 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 74 | - | - | 46 956 |
| Sum omløpsmidler | 35 074 | 38 318 | 40 919 | 46 956 |
| Sum eiendeler | 55 074 | 38 318 | 40 919 | 46 956 |
| Forskning og utvikling | - | - | - | 0 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker og lignende rettigheter | - | - | - | 0 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 0 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 0 |
| Skip, rigger, fly og lignende | - | - | - | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | 0 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 0 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | 0 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 0 |
| Obligasjoner | - | - | - | 0 |
| Selskapskapital | 40 000 | - | - | 40 000 |
| Beholdning av egne aksjer | - | - | - | 0 |
| Overkurs | - | - | - | 0 |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | - | - | - | 0 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
| Fond | - | - | - | 0 |
| Avsatt utbytte | - | - | - | 0 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | 0 |
| Udekket tap | 46 277 | - | - | 39 040 |
| Sum opptjent egenkapital | −46 277 | −123 217 | −99 461 | −39 040 |
| Sum egenkapital | −6 277 | −83 217 | −59 461 | 960 |
| Pensjonsforpliktelser | - | - | - | 0 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 0 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 0 |
| Konvertible lån | - | - | - | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 0 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 0 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 |
| Sertifikatlån | - | - | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 29 485 | - | - | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | −4 203 | - | - | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 36 070 | - | - | 45 996 |
| Sum kortsiktig gjeld | 61 352 | 121 535 | 100 380 | 45 996 |
| Sum gjeld | 61 352 | 121 535 | 100 380 | 45 996 |
| Sum egenkapital og gjeld | 55 075 | - | - | 46 956 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,57▲ | 0,32 | 0,41 | 1,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −9,77▼ | −1,46 | −1,69 | 47,91 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 164,9 %▲ | −58,9 % | −137,5 % | −83,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 19,7 % | - | −69,1 % | −194,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 19,7 % | - | −69,1 % | −194,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −11,4 %▲ | −217,2 % | −145,3 % | 2,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MULTI CO. TEAM AS19,7 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
NORVA24 VEST AS11,8 % 561,9 mill.215 ansatte 2025
VEAS SELVKOST AS12,8 % 497,5 mill.108 ansatte 2025
IVAR IKS18,6 % 1 235,8 mill.338 ansatte 2025
MULTI CO. TEAM AS19,7 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 37.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Andre Nilsen | 1995 |
| Styrets leder | Gant Ghawpaluk | 1979 |
| Regnskapsfører | CORRECT ACCOUNTING AS931 556 258 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GANT GHAWPALUK50,0 %f. 1979 · Rolvsøy · 20 ordinære aksjer
- ANDRE NILSEN50,0 %f. 1995 · Fredrikstad · 20 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.