- Org.nr.
- 919 445 114
- Adresse
- Sagastien 2, 9517 Alta
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat−4 076−0,3 % margin
EBITDA208 382før av- og nedskrivninger
Årsresultat8 0180,6 % margin
Egenkapital887 58261,5 % av eiendelene
Multicon AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 445 114
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 09.08.2017
- Registrert
- 24.08.2017
- Adresse
- Sagastien 2, 9517 Alta
- Kommune
- Alta
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Alta (119)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Multicon AS819 538 662 · ALTA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Bygg- og anleggstjenester.
Tidligere navn
- MULTICON ALTA AS24.08.2017 til 21.07.2026
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 403 550 | 711 898 | 1 426 457 | 1 441 194 | 784 675 |
| Annen driftsinntekt | 49 863 | 437 383 | 19 887 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 453 413 | 1 149 281 | 1 446 344 | 1 441 194 | 784 675 |
| Varekostnad | 8 984 | 106 633 | 193 652 | 80 618 | 137 024 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 199 914 |
| Lønnskostnad | - | - | 175 801 | 551 000 | - |
| Lønnskostnad Il, | 605 359 | 0 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 212 458 | 256 745 | 250 594 | 240 231 | - |
| Annen driftskostnad | 630 687 | 752 548 | 392 192 | 678 270 | 392 747 |
| Sum driftskostnader | 1 457 489 | 1 115 926 | 1 012 239 | 1 550 119 | 729 684 |
| Driftsresultat | −4 076 | 33 355 | 434 105 | −108 925 | 54 991 |
| Annen renteinntekt | 3 394 | 664 | 258 | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 394 | 664 | 258 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 11 481 | 33 594 | 1 176 | 1 981 | 2 691 |
| Annen finanskostnad | 1 285 | 266 | 635 | 445 | 434 |
| Sum finanskostnader | 12 766 | 33 859 | 1 811 | 2 426 | 3 125 |
| Netto finans | −9 372 | −33 195 | −1 553 | −2 426 | −3 125 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 51 866 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 12 510 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 39 356 |
| Resultat før skattekostnad | −13 448 | 160 | 432 552 | −111 351 | - |
| Skattekostnad | −21 466 | 19 065 | 95 104 | −24 491 | - |
| Årsresultat | 8 018 | −18 906 | 337 448 | −86 860 | 39 356 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 39 356 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 39 356 |
| Annen egenkapital | 8 018 | −18 906 | 337 447 | −86 861 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 337 447 | −86 861 | 39 356 |
| Utsatt skattefordel | 21 466 | 0 | 19 065 | 12 924 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 21 466 | 0 | 19 065 | 12 924 | - |
| Maskiner og anlegg | 116 500 | 0 | 0 | - | 108 130 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 465 610 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 565 000 | 809 096 | 511 131 | 492 360 | - |
| Sum varige driftsmidler | 681 500 | 809 096 | 511 131 | 569 890 | 573 740 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 1 071 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 1 071 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 702 966 | 809 096 | 531 267 | 582 814 | 573 740 |
| Kundefordringer | 31 688 | 15 000 | 24 988 | 5 510 | 100 167 |
| Andre kortsiktige fordringer | 78 648 | 78 468 | 145 142 | 50 066 | 61 851 |
| Sum fordringer | 110 335 | 93 468 | 170 130 | 55 576 | 162 018 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 505 660 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 630 424 | 332 370 | 362 391 | 381 102 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 630 424 | 332 370 | 362 391 | 381 102 | 505 660 |
| Sum omløpsmidler | 740 760 | 425 838 | 532 521 | 436 678 | 667 678 |
| Sum eiendeler | 1 443 726 | 1 234 934 | 1 063 788 | 1 019 492 | 1 241 418 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 857 582 | 849 563 | 868 469 | 531 022 | 617 883 |
| Sum opptjent egenkapital | 857 582 | 849 563 | 868 469 | 531 022 | 617 883 |
| Sum egenkapital | 887 582 | 879 563 | 898 469 | 561 022 | 647 883 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 11 567 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | 11 567 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 64 341 | 171 240 | 0 | 5 216 | 35 732 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 230 | 88 770 | 0 | 148 224 | 419 509 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 64 572 | 260 011 | 0 | 153 440 | 455 241 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 153 440 | 466 808 |
| Leverandørgjeld | 66 503 | 59 654 | 20 845 | 51 395 | 100 776 |
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 101 245 | 0 | 23 965 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 1 701 |
| Skyldige offentlige avgifter | 164 717 | 19 434 | 26 956 | 202 350 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 260 353 | 16 272 | 16 272 | 51 286 | 286 |
| Sum kortsiktig gjeld | 491 573 | 95 360 | 165 318 | 305 031 | 126 727 |
| Sum gjeld | 556 145 | 355 371 | 165 318 | 458 471 | 593 535 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 443 727 | 1 234 934 | 1 063 787 | 1 019 493 | 1 241 418 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,51▼ | 4,47 | 3,22 | 1,43 | 5,27 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,63▲ | 0,40 | 0,18 | 0,82 | 0,92 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,1 %▼ | 3,0 % | 41,7 % | −9,6 % | 4,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,3 %▼ | 2,9 % | 30,0 % | −7,6 % | 7,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,6 %▲ | −1,6 % | 23,3 % | −6,0 % | 5,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 61,5 %▼ | 71,2 % | 84,5 % | 55,0 % | 52,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Multicon AS−0,3 %
1,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
Multicon AS−0,3 % 1,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.812 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.391 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Øystein Haugan | 1984 |
| Styrets leder | Øystein Haugan | 1984 |
| Regnskapsfører | JUST PRESIS AS928 177 564 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Øystein Haugan100,0 %f. 1984 · Alta · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.