- Org.nr.
- 824 421 722
- Adresse
- Årrundveien 8B, 0588 Oslo
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−241 295−8,1 % margin
EBITDA−148 592før av- og nedskrivninger
Årsresultat−261 418−8,7 % margin
Egenkapital476 22343,8 % av eiendelene
Multimaler AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 824 421 722
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 01.01.2020
- Registrert
- 16.01.2020
- Adresse
- Årrundveien 8B, 0588 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Multimaler AS924 445 696 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive med maling og snekker arbeid.
Tidligere navn
- NFH 200104 AS16.01.2020 til 20.03.2020
- Jessheim Malermester AS20.03.2020 til 02.10.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 989 342 | 2 472 830 | 1 844 584 | 2 031 034 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 989 342 | 2 472 830 | 1 844 584 | 2 031 034 | 1 631 881 |
| Varekostnad | 670 391 | 298 955 | 210 881 | 286 873 | 177 481 |
| Lønnskostnad Il, | 2 165 949 | 1 224 174 | 1 247 987 | 1 509 977 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 92 703 | 92 704 | 92 704 | 35 806 | 17 013 |
| Annen driftskostnad | 301 594 | 338 312 | 252 725 | 359 318 | 283 818 |
| Sum driftskostnader | 3 230 637 | 1 954 146 | 1 804 298 | 2 191 974 | 1 275 705 |
| Driftsresultat | −241 295 | 518 685 | 40 286 | −160 939 | 356 176 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 24 330 | 22 309 | 22 685 | 3 218 | - |
| Annen finanskostnad | 2 149 | 2 145 | 2 859 | 5 278 | - |
| Sum finanskostnader | 26 479 | 24 455 | 25 544 | 8 496 | 294 |
| Netto finans | −26 479 | −24 455 | −25 544 | −8 496 | −294 |
| Resultat før skatt | −267 775 | 494 230 | 14 743 | −169 435 | 355 882 |
| Skattekostnad | −6 357 | 89 803 | 22 330 | −3 100 | 88 816 |
| Årsresultat | −261 418 | 404 427 | −7 587 | −166 335 | 267 066 |
| Annen egenkapital | −261 418 | 404 427 | −7 587 | −166 335 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −7 587 | −166 335 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 158 578 | 221 291 | 313 995 | 406 699 | - |
| Sum varige driftsmidler | 158 578 | 221 291 | 313 995 | 406 699 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 158 578 | 221 291 | 313 995 | 406 699 | 101 122 |
| Kundefordringer | 502 848 | 1 223 346 | 667 984 | 248 331 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 9 716 | 398 713 | 114 110 | - |
| Sum fordringer | 502 848 | 1 233 063 | 1 066 697 | 362 442 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 424 715 | 84 545 | 99 854 | 142 210 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 424 715 | 84 545 | 99 854 | 142 210 | - |
| Sum omløpsmidler | 927 563 | 1 317 608 | 1 166 551 | 504 651 | 664 112 |
| Sum eiendeler | 1 086 141 | 1 538 899 | 1 480 546 | 911 350 | 765 234 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 446 223 | 707 640 | 303 213 | 310 800 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 446 223 | 707 640 | 303 213 | 310 800 | 477 135 |
| Sum egenkapital | 476 223 | 737 640 | 333 213 | 340 800 | 507 135 |
| Utsatt skatt | 0 | 6 357 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 6 357 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 193 371 | 232 682 | 273 531 | 302 857 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 193 371 | 232 682 | 273 531 | 302 857 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 273 531 | 302 857 | 3 100 |
| Leverandørgjeld | −58 643 | 247 | 11 228 | 15 262 | - |
| Betalbar skatt | 0 | 83 446 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 193 807 | 181 583 | 448 642 | 132 922 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 281 384 | 296 943 | 413 932 | 119 508 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 416 548 | 562 220 | 873 802 | 267 693 | 254 999 |
| Sum gjeld | 609 918 | 801 259 | 1 147 333 | 570 550 | 258 099 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 086 141 | 1 538 899 | 1 480 546 | 911 350 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,23▼ | 2,34 | 1,34 | 1,89 | 2,60 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,28▲ | 1,09 | 3,44 | 1,67 | 0,51 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −18,4 %▼ | 34,4 % | 3,4 % | −19,2 % | 46,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −8,1 %▼ | 21,0 % | 2,2 % | −7,9 % | 21,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −8,7 %▼ | 16,4 % | −0,4 % | −8,2 % | 16,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 43,8 %▼ | 47,9 % | 22,5 % | 37,4 % | 66,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Multimaler AS−8,1 %
3,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
Multimaler AS−8,1 % 3,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.80 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ilias Loukas | 1982 |
| Styrets leder | Ilias Loukas | 1982 |
| Regnskapsfører | ØKONOMIA AAS-ENG999 528 619 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ILIAS LOUKAS100,0 %f. 1982 · Oslo · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.