- Org.nr.
- 982 188 768
- Telefon
- 67 51 89 00
- Adresse
- 3. etasje, Lysaker torg 5, 1366 Lysaker
Mundipharma AS er et aksjeselskap innen engroshandel med apotekvarer og medisinske varer, stiftet 2000.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 982 188 768
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 28.06.2000
- Registrert
- 03.08.2000
- Adresse
- 3. etasje, Lysaker torg 5, 1366 Lysaker
- Telefon
- 67 51 89 00
- Postadresse
- c/o Mundipharma A/S, Frydenlundsvej 30, Bygning E
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 46.460 Engroshandel med apotekvarer og medisinske varerEngroshandel med apotekvarer og medisinske varer i Bærum (72)
- Aksjekapital
- 227 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Mundipharma AS982 304 458 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Forskning og utvikling, registrering, markedsføring, distribusjon og salg av farmasøytiske preparater, herunder handel med kjemikalier, toalettsaker og kosmetikk, samt legemidler. Formålet omfatter også import, eksport og produksjon, herunder engasjement av kontraktprodusenter for lokal produksjon.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 52 490 455 | 59 247 649 | 63 137 861 | 69 658 842 | 81 993 894 |
| Other income | 4 344 444 | 12 905 676 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 56 834 899 | 72 153 326 | 63 137 861 | 69 658 842 | 81 993 894 |
| Cost of sales | 53 292 982 | 63 848 441 | 57 267 513 | 61 180 548 | 71 512 363 |
| Payroll expenses | −2 370 | 1 388 476 | 1 010 729 | - | 2 131 353 |
| Other expenses | 1 969 573 | 5 163 696 | 2 932 286 | 6 201 900 | 5 971 170 |
| Sum driftskostnader | 55 260 185 | 70 400 613 | 61 210 528 | 67 382 448 | 79 614 885 |
| Driftsresultat | 1 574 714 | 1 752 713 | 1 927 333 | 2 276 394 | 2 379 009 |
| Other financial income | 1 760 857 | 936 034 | 113 546 | 51 963 | 172 051 |
| Sum finansinntekter | 1 760 857 | 936 034 | 113 546 | 51 963 | 172 051 |
| Annen rentekostnad | - | - | 6 749 | - | - |
| Other financial expenses | - | - | 177 141 | 198 790 | 33 068 |
| Financial expense | 1 881 436 | 279 243 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 881 436 | 279 243 | 183 890 | 198 790 | 33 068 |
| Netto finans | −120 579 | 656 791 | −70 344 | −146 827 | 138 983 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 856 989 | 2 129 567 | 2 517 992 |
| Resultat før skattekostnad | 1 454 134 | 2 409 504 | - | - | - |
| Income tax expense | 328 129 | 528 183 | 410 022 | 468 506 | 555 072 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 446 967 | 1 661 061 | 1 962 920 |
| Årsresultat | 1 126 005 | 1 881 321 | 1 446 967 | 1 661 061 | 1 962 920 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 126 005 | 1 881 321 | 1 446 967 | 1 661 061 | 1 962 920 |
| Totalresultat | 1 126 005 | 1 881 321 | 1 446 967 | 1 661 061 | 1 962 920 |
| Transferred to other equity | 1 126 005 | 1 881 321 | 1 446 967 | 1 661 061 | 1 962 920 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 126 005 | 1 881 321 | 1 446 967 | 1 661 061 | 1 962 920 |
| Utsatt skattefordel | 3 394 636 | 2 909 864 | 1 075 771 | 930 580 | 439 235 |
| Sum immaterielle eiendeler | 3 394 636 | 2 909 864 | 1 075 771 | 930 580 | 439 235 |
| Sum anleggsmidler | 3 394 636 | 2 909 864 | 1 075 771 | 930 580 | 439 235 |
| Sum varer | 24 682 558 | 24 692 113 | 38 329 075 | 19 282 475 | 26 940 663 |
| Accounts receivables | 5 574 037 | 6 030 759 | 10 289 140 | 13 610 781 | 11 861 019 |
| Other short-term receivables | - | - | - | - | 116 169 |
| Other current assets | 834 410 | 836 010 | 149 469 | 46 285 | - |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | 13 248 776 | 41 177 361 | 1 366 507 | - |
| Sum fordringer | 6 408 447 | 20 115 545 | 51 615 970 | 15 023 573 | 11 977 187 |
| Cash and cash equivalents | 13 765 058 | 52 398 243 | 23 095 631 | 57 162 595 | 39 781 115 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 13 765 058 | 52 398 243 | 23 095 631 | 57 162 595 | 39 781 115 |
| Sum omløpsmidler | 44 856 062 | 97 205 901 | 113 040 676 | 91 468 642 | 78 698 965 |
| Sum eiendeler | 48 250 698 | 100 115 765 | 114 116 447 | 92 399 222 | 79 138 200 |
| Share capital | 227 000 | 227 000 | 227 000 | 227 000 | 227 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 227 000 | 227 000 | 227 000 | 227 000 | 227 000 |
| Other equity | 22 923 180 | 21 797 174 | 19 915 853 | 61 140 886 | 59 479 825 |
| Sum opptjent egenkapital | 22 923 180 | 21 797 174 | 19 915 853 | 61 140 886 | 59 479 825 |
| Sum egenkapital | 23 150 180 | 22 024 174 | 20 142 853 | 61 367 886 | 59 706 825 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 262 112 | 529 966 | 21 260 694 | 525 137 | 4 640 482 |
| Tax payable | 812 901 | 2 362 275 | 555 213 | 1 169 764 | 607 560 |
| Public duties payable | 2 243 338 | 2 204 236 | 2 551 925 | 3 452 689 | 3 424 178 |
| Utbytte | - | - | 42 672 000 | - | - |
| Other current liabilities | 21 782 167 | 72 995 113 | 26 933 763 | - | 10 759 155 |
| Sum kortsiktig gjeld | 25 100 519 | - | 93 973 595 | - | 19 431 375 |
| Sum gjeld | 25 100 519 | 78 091 591 | 93 973 595 | 31 031 337 | 19 431 375 |
| Sum egenkapital og gjeld | 48 250 698 | - | 114 116 447 | 92 399 222 | 79 138 200 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,79▲ | 1,24 | 1,20 | - | 4,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,08▼ | 3,55 | 4,67 | 0,51 | 0,33 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,5 %▲ | 2,5 % | 2,0 % | 2,7 % | 3,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,8 %▲ | 2,4 % | 3,1 % | 3,3 % | 2,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,0 %▼ | 2,6 % | 2,3 % | 2,4 % | 2,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 48,0 %▲ | 22,0 % | 17,7 % | 66,4 % | 75,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.460.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lisbeth Kattenhøj | 1967 |
| Styrets leder | Stephen Johan Jamieson | 1957 |
| Styremedlem | Lisbeth Kattenhøj | 1967 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | VAAK REGNSKAP AS946 063 940 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NONTAG S.AR.L38,8 %88 C-aksjer
- HALM BV SARL22,0 %NL3821, AH Amersfoort · 50 A-aksjer
- Rosebay Medical Company LP22,0 %50 B-aksjer
- LYMIT HOLDINGS S.A.R.L17,2 %39 C-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.