- Org.nr.
- 925 095 435
- Adresse
- Olav Vs gate 11, 4005 Stavanger
- Hovedeier
- MUNU HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−9 789 749−7,1 % margin
Årsresultat−7 724 215−5,6 % margin
Egenkapital34 084 09542,2 % av eiendelene
Ansatte94i Aa‑registeret
MUNU AS er et aksjeselskap innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 095 435
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 24.04.2020
- Registrert
- 20.05.2020
- Adresse
- Olav Vs gate 11, 4005 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemerKonsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Stavanger (408)
- Aksjekapital
- 90 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MUNU AS917 506 671 · STAVANGER92 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- NYE RETAIL SOLUTION AS20.05.2020 til 29.07.2020
- Retail Solution AS29.07.2020 til 19.10.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 96 422 416 | 74 881 534 | 54 510 614 |
| Annen driftsinntekt | - | - | −13 451 | 12 923 | 3 114 |
| Sum driftsinntekter | 136 987 061 | 108 972 591 | 96 408 965 | 74 894 457 | 54 513 728 |
| Varekostnad | - | 9 979 011 | 9 012 748 | 9 578 321 | 8 537 525 |
| Lønnskostnad | - | 60 161 879 | 50 936 389 | 34 886 605 | 25 776 968 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 12 254 891 | 8 409 801 | 5 041 483 | 2 853 568 |
| Annen driftskostnad | - | 30 953 754 | 24 549 653 | 25 020 540 | 14 638 865 |
| Sum driftskostnader | 146 776 810 | 113 349 535 | 92 908 591 | 74 526 949 | 51 806 927 |
| Driftsresultat | −9 789 749 | −4 376 944 | 3 500 374 | 367 508 | 2 706 801 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | - | - | 400 000 | 500 000 | 500 000 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | 57 009 | - | - |
| Annen renteinntekt | - | - | 5 484 | 18 886 | 4 410 |
| Annen finansinntekt | - | - | 98 835 | 895 | - |
| Sum finansinntekter | 280 823 | 3 823 601 | 561 328 | 519 781 | 504 410 |
| Annen rentekostnad | - | - | 968 122 | 382 607 | 65 442 |
| Annen finanskostnad | - | - | 118 962 | 16 790 | 19 739 |
| Sum finanskostnader | 549 803 | 1 265 793 | 1 087 084 | 399 397 | 85 181 |
| Netto finans | −268 980 | 2 557 808 | −525 756 | 120 384 | 419 229 |
| Resultat før skatt | −10 058 728 | −1 819 136 | 2 974 618 | 487 892 | 3 126 030 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | −722 896 | - | - | 581 027 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 679 100 | 7 187 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 295 518 | 480 705 | 2 545 003 |
| Årsresultat | −7 724 215 | −1 096 240 | 2 295 518 | 480 705 | 2 545 003 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 2 295 518 | 480 705 | 2 545 003 |
| Totalresultat | - | - | 2 295 518 | 480 705 | 2 545 003 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 351 000 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 529 670 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 1 765 848 | 480 705 | 2 194 003 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 2 295 518 | 480 705 | 2 545 003 |
| Utvikling | - | - | 10 477 964 | 7 426 714 | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | 399 578 | 346 913 | 331 364 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 10 877 542 | 7 773 627 | 4 292 486 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 13 281 056 | 9 159 019 | 2 663 908 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 13 281 056 | 9 159 019 | 5 056 667 |
| Investering i datterselskap | - | - | 1 108 127 | 635 461 | 1 539 575 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 57 009 | 1 672 537 | 12 500 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 23 000 | 176 742 | 198 078 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 1 218 136 | 2 514 739 | 1 780 153 |
| Sum anleggsmidler | 62 460 155 | 44 583 300 | 25 376 734 | 19 447 386 | 11 129 307 |
| Sum varer | - | - | 1 491 461 | 2 444 828 | 1 423 411 |
| Kundefordringer | - | - | 8 101 763 | 7 002 679 | 6 224 202 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 4 261 055 | 3 701 892 | 2 504 825 |
| Konsernfordringer | - | - | 5 375 368 | - | - |
| Sum fordringer | - | - | 17 738 187 | 10 704 570 | 8 729 027 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 2 494 821 | 1 933 966 | 1 932 838 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 2 494 821 | 1 933 966 | 1 932 838 |
| Sum omløpsmidler | 18 213 478 | 22 676 089 | 21 724 469 | 15 083 364 | 12 085 276 |
| Sum eiendeler | 80 673 634 | 67 259 389 | 47 101 203 | 34 530 750 | 23 214 582 |
| Forskning og utvikling | - | - | - | - | 3 961 122 |
| Aksjekapital | - | - | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
| Overkurs | - | - | 3 085 169 | 3 085 169 | 3 085 169 |
| Sum innskutt egenkapital | 34 084 095 | 3 145 169 | 3 145 169 | 3 145 169 | 3 145 169 |
| Annen egenkapital | - | - | 6 159 381 | 4 393 534 | 4 088 533 |
| Sum opptjent egenkapital | - | 5 063 141 | 6 159 381 | 4 393 534 | 4 088 533 |
| Sum egenkapital | 34 084 095 | 8 208 310 | 9 304 550 | 7 538 702 | 7 233 701 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 9 250 000 | 10 000 000 | 5 000 000 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 4 221 091 | 4 231 811 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 13 471 091 | 14 231 811 | 5 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 17 862 716 | 31 874 773 | 13 471 091 | 14 231 811 | 5 000 000 |
| Leverandørgjeld | - | - | 4 825 958 | 3 665 945 | 4 135 896 |
| Betalbar skatt | - | - | 582 371 | - | 634 695 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 5 167 614 | 3 890 584 | 3 104 510 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 679 064 | - | 600 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 5 242 613 | 3 942 566 | 2 505 780 |
| Sum kortsiktig gjeld | 28 726 823 | 27 176 306 | 24 325 562 | 12 760 237 | 10 980 881 |
| Sum gjeld | 46 589 539 | 59 051 079 | 37 796 653 | 26 992 048 | 15 980 881 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 47 101 203 | 34 530 750 | 23 214 582 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,63▼ | 0,83 | 0,89 | 1,18 | 1,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,37▼ | 7,19 | 4,06 | 3,58 | 2,21 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −12,9 %▼ | −1,0 % | 10,0 % | 3,1 % | 13,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −7,1 %▼ | −4,0 % | 3,6 % | 0,5 % | 5,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −5,6 %▼ | −1,0 % | 2,4 % | 0,6 % | 4,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 42,2 %▲ | 12,2 % | 19,8 % | 21,8 % | 31,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 457 309
- Resultat per ansatt, kroner
- −104 146
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MUNU AS−7,1 %
137,0 mill. 94 ansatte 2025
−20 %−10010
TIETO BANKTECH NORWAY AS−17,5 % 4 423,3 mill.995 ansatte 2025
MUNU AS−7,1 % 137,0 mill.94 ansatte 2025
MICROSOFT NORGE AS4,5 % 30 291,9 mill.265 ansatte 2025
SOPRA STERIA AS8,9 % 5 982,8 mill.3 671 ansatte 2025
−20 %−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 62.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | David Gregory Ingram | 1985 |
| Styrets leder | Svein Ole Bowitz | 1976 |
| Styremedlem | Ingrid Opedal | 1996 |
| Revisor | REVISJON VEST AS982 519 411 | - |
| Regnskapsfører | NUMBERS AS919 948 329 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MUNU HOLDING AS100,0 %Stavanger · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Verket Investering AS
- MUNU HOLDING AS51,9 %
- MUNU AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.