- Org.nr.
- 912 642 356
- Adresse
- Lysaker brygge 12, 1366 Lysaker
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat263 43123,6 % margin
Årsresultat232 30620,8 % margin
Egenkapital−138 184−46,0 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
MURA AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 642 356
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 30.09.2013
- Registrert
- 18.11.2013
- Adresse
- Lysaker brygge 12, 1366 Lysaker
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 43.910 MurerarbeidMurerarbeid i Bærum (19)
- Aksjekapital
- 50 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MURA AS993 224 987 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Alle typer murer- og flisarbeider, rehabilitering av bad, skorsteiner og piper, samt deltagelse i liknende og beslektede virksomheter og kjøp og salg av aksjer eller annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Herunder videresalg av varer og andre tjenester i denne sammenheng.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 108 248 | 1 189 945 | 910 833 | 924 876 | 2 001 410 |
| Annen driftsinntekt | 6 860 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 115 108 | 1 189 945 | 910 833 | 924 876 | 2 001 410 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Endring i beholdning av egentilvirkede anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Varekostnad | 546 337 | 488 876 | 268 860 | 317 181 | 607 483 |
| Lønnskostnad | 8 030 | 24 586 | 234 373 | 395 401 | 974 826 |
| Annen driftskostnad | 297 310 | 371 697 | 251 985 | 379 264 | 492 262 |
| Sum driftskostnader | 851 677 | 885 159 | 755 218 | 1 091 846 | 2 074 571 |
| Driftsresultat | 263 431 | 304 786 | 155 615 | −166 970 | −73 161 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 528 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | 0 | 0 | - |
| Inntekt på andre investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Annen finansinntekt | 84 | 108 | 294 | 204 | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum finansinntekter | 84 | 108 | 294 | 204 | 528 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 3 111 | 11 201 | 0 | 0 | 103 421 |
| Annen finanskostnad | - | - | 5 199 | 11 382 | - |
| Sum finanskostnader | 3 111 | 11 201 | 5 199 | 11 382 | 103 421 |
| Netto finans | −3 027 | −11 093 | −4 905 | −11 178 | −102 893 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −176 054 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −176 054 |
| Resultat før skattekostnad | 260 404 | 293 693 | 150 710 | −178 148 | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 0 | 0 | - |
| Skattekostnad | 28 098 | 0 | - | - | - |
| Årsresultat | 232 306 | 293 693 | 150 710 | −178 148 | −176 054 |
| Overføring til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 176 054 |
| Skatt på andre resultatelementer | - | - | 0 | 0 | - |
| Totalresultat | - | - | 150 710 | −178 148 | - |
| Overf. fond for vurderingsforskjeller | - | - | 0 | 0 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | 0 | 0 | - |
| Tilleggsutbytte | - | - | 0 | 0 | - |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | 0 | 0 | - |
| Konsernbidrag | - | - | 0 | 0 | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 0 | 0 | - |
| Fondsemisjon | - | - | 0 | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | 0 | 0 | - |
| Overføringer annen egenkapital | 232 307 | 293 693 | 150 711 | −178 148 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 232 307 | 293 693 | 150 711 | −178 148 | 176 054 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker og lignende rettigheter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 22 400 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 0 | - | - |
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 1 | 1 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 | 1 | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | - | - | 0 | - | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | 0 | 0 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 0 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Obligasjoner | - | - | 0 | 0 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 10 255 | 3 311 | 3 203 | 3 147 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 255 | 3 311 | 3 203 | 3 147 | 22 400 |
| Sum anleggsmidler | 10 256 | 3 312 | 3 203 | 3 147 | 22 400 |
| Varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | 128 874 | 187 628 | 205 150 | 76 340 | 12 240 |
| Andre kortsiktige fordringer | 21 829 | 4 155 | 2 345 | 1 718 | - |
| Konsernfordringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum fordringer | 150 703 | 191 783 | 207 495 | 78 058 | 66 013 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | - | - | 0 | 0 | - |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | 0 | 0 | - |
| Markedsbaserte obligasjoner | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 103 036 | 131 257 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 139 344 | 258 760 | - | - | 714 289 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 139 344 | 258 760 | 103 036 | 131 257 | 714 289 |
| Sum omløpsmidler | 290 047 | 450 543 | 310 531 | 209 315 | 780 302 |
| Sum eiendeler | 300 303 | 453 855 | 313 734 | 212 462 | 802 702 |
| Forskning og utvikling | - | - | 0 | 0 | - |
| Selskapskapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | - |
| Beholdning av egne aksjer | - | - | 0 | 0 | - |
| Overkurs | - | - | 0 | 0 | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | - | - | 0 | 0 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Fond | - | - | 0 | 0 | - |
| Avsatt utbytte | - | - | 0 | 0 | - |
| Annen egenkapital | −188 184 | −420 491 | −714 184 | −864 895 | - |
| Udekket tap | - | - | 0 | 0 | 686 747 |
| Sum opptjent egenkapital | −188 184 | −420 491 | −714 184 | −864 895 | −686 747 |
| Sum egenkapital | −138 184 | −370 491 | −664 184 | −814 895 | −636 747 |
| Pensjonsforpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Utsatt skatt | - | - | 0 | 0 | - |
| Andre avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Konvertible lån | - | - | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 0 | 0 | 24 533 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sertifikatlån | - | - | 0 | 0 | - |
| Leverandørgjeld | 235 714 | 355 603 | 203 484 | 177 110 | 322 789 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 955 414 |
| Betalbar skatt | 28 098 | 0 | 0 | 0 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 63 903 | 76 634 | 66 454 | 48 168 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 0 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 110 771 | 392 108 | 707 980 | 802 079 | 161 246 |
| Sum kortsiktig gjeld | 438 486 | 824 345 | 977 918 | 1 027 357 | 1 439 449 |
| Sum gjeld | 438 486 | 824 345 | 977 918 | 1 027 357 | 1 439 449 |
| Sum egenkapital og gjeld | 300 302 | 453 854 | 313 734 | 212 462 | 802 702 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 50 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,66▲ | 0,55 | 0,32 | 0,20 | 0,54 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,17▼ | −2,23 | −1,47 | −1,26 | −2,26 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 69,9 %▼ | 79,4 % | 59,3 % | −32,9 % | −9,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 23,6 %▼ | 25,6 % | 17,1 % | −18,1 % | −3,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 20,8 %▼ | 24,7 % | 16,5 % | −19,3 % | −8,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −46,0 %▲ | −81,6 % | −211,7 % | −383,5 % | −79,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MURA AS23,6 %
1,1 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−10 %0102030
SL Stenlegging AS−7,8 % 172,0 mill.89 ansatte 2025
MJØNDALEN MUR OG PUSS AS1,3 % 213,6 mill.109 ansatte 2025
FRONT ENTREPRENØR AS10,0 % 189,0 mill.50 ansatte 2025
MURA AS23,6 % 1,1 mill.1 til 4 ansatte 2025
−10 %0102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tore Petter Arnesen | 1958 |
| Styrets leder | Tore Petter Arnesen | 1958 |
| Regnskapsfører | MERKANTIL REGNSKAP AS969 074 451 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TORE PETTER ARNESEN100,0 %f. 1958 · Lysaker · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.