- Org.nr.
- 920 444 040
- Adresse
- c/o Tore Granmo, Børkesvevegen 34, 2386 Brumunddal
- Hovedeier
- TORE GRANMO HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat−132 074−5,8 % margin
EBITDA−13 874før av- og nedskrivninger
Årsresultat−136 871−6,0 % margin
Egenkapital609 10559,3 % av eiendelene
MURER TORE GRANMO AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 444 040
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 30.01.2018
- Registrert
- 15.02.2018
- Adresse
- c/o Tore Granmo, Børkesvevegen 34, 2386 Brumunddal
- Kommune
- Ringsaker
- Næring
- 43.910 Murerarbeid
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MURER TORE GRANMO AS813 884 372 · RINGSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av murertjenester/håndverkstjenester og annet som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 245 225 | 5 148 132 | 4 190 650 | 2 369 049 | 2 328 527 |
| Annen driftsinntekt | 24 705 | 8 | 6 | - | 39 |
| Sum driftsinntekter | 2 269 930 | 5 148 140 | 4 190 656 | 2 369 056 | 2 328 567 |
| Varekostnad | 811 207 | 2 217 394 | 1 094 844 | 1 055 301 | 1 183 995 |
| Lønnskostnad | 945 170 | 2 112 469 | 1 363 135 | 673 268 | 640 349 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 52 800 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 118 200 | 105 300 | 65 800 | 50 100 | - |
| Annen driftskostnad | 527 427 | 873 461 | 926 137 | 495 662 | 471 596 |
| Sum driftskostnader | 2 402 004 | 5 308 624 | 3 449 916 | 2 274 331 | 2 348 739 |
| Driftsresultat | −132 074 | −160 483 | 740 740 | 94 726 | −20 172 |
| Annen renteinntekt | 1 256 | 8 564 | 3 139 | 405 | 173 |
| Sum finansinntekter | 1 256 | 8 564 | 3 139 | 405 | 173 |
| Annen rentekostnad | 6 054 | 27 936 | 13 069 | 8 341 | 20 108 |
| Sum finanskostnader | 6 054 | 27 936 | 13 069 | 8 341 | 20 108 |
| Netto finans | −4 798 | −19 372 | −9 930 | −7 936 | −19 935 |
| Resultat før skatt | - | - | 730 810 | 86 790 | −40 108 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −8 824 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 169 974 | 19 091 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 560 836 | 67 699 | −31 284 |
| Resultat før skattekostnad | −136 871 | −179 855 | - | - | - |
| Årsresultat | −136 871 | −179 855 | 560 836 | 67 699 | −31 284 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −136 871 | −179 855 | 560 836 | 67 699 | −31 284 |
| Totalresultat | −136 871 | −179 855 | 560 836 | 67 699 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 13 629 | −13 629 |
| Overført annen egenkapital | - | - | - | - | −17 654 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 560 836 | 54 070 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −136 871 | −179 855 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −136 871 | −179 855 | 560 836 | 67 699 | −31 284 |
| Maskiner og anlegg | 367 775 | 654 275 | 304 575 | 21 775 | 24 475 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | - | 71 100 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | 23 700 | - |
| Sum varige driftsmidler | 367 775 | 654 275 | 304 575 | 45 475 | 95 575 |
| Sum anleggsmidler | 367 775 | 654 275 | 304 575 | 61 868 | 107 570 |
| Varer | - | - | - | - | 345 700 |
| Sum varer | 219 000 | 155 000 | 331 000 | 159 575 | 345 700 |
| Kundefordringer | 313 349 | 1 416 883 | 229 420 | 223 467 | 169 350 |
| Andre kortsiktige fordringer | 11 300 | 39 900 | 6 777 | 4 015 | - |
| Sum fordringer | 324 649 | 1 456 783 | 236 197 | 227 482 | 169 350 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 22 501 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 115 086 | 154 542 | 1 226 167 | 250 760 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 115 086 | 154 542 | 1 226 167 | 250 760 | 22 501 |
| Sum omløpsmidler | 658 735 | 1 766 325 | 1 793 364 | 637 817 | 537 551 |
| Sum eiendeler | 1 026 510 | 2 420 601 | 2 097 940 | 699 686 | 645 121 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 16 393 | 11 995 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 16 393 | 11 995 |
| Aksjekapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Overkurs | 10 925 | 10 925 | 10 925 | 10 925 | 10 925 |
| Sum innskutt egenkapital | 310 925 | 310 925 | 310 925 | 310 925 | 310 925 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 13 629 |
| Annen egenkapital | 298 180 | 435 051 | 614 906 | 54 070 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 298 180 | 435 051 | 614 906 | 54 070 | −13 629 |
| Sum egenkapital | 609 105 | 745 976 | 925 831 | 364 995 | 297 296 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 120 630 | 149 393 | 21 441 | 62 097 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 120 630 | 149 393 | 21 441 | 62 097 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 120 630 | 149 393 | 21 441 | 62 097 |
| Leverandørgjeld | 79 069 | 895 479 | 276 105 | 120 353 | 154 567 |
| Betalbar skatt | - | - | 153 581 | 23 489 | 394 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 76 514 |
| Skyldig offentlige avgifter | 109 658 | 331 794 | 176 104 | 118 742 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 228 678 | 326 721 | 416 925 | 50 667 | 54 253 |
| Sum kortsiktig gjeld | 417 405 | 1 553 994 | 1 022 716 | 313 250 | 285 728 |
| Sum gjeld | 417 405 | 1 674 625 | 1 172 109 | 334 691 | 347 825 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 026 510 | 2 420 601 | 2 097 940 | 699 686 | 645 121 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,58▲ | 1,14 | 1,75 | 2,04 | 1,88 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,69▼ | 2,24 | 1,27 | 0,92 | 1,17 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −7,6 %▼ | −6,7 % | 53,2 % | 14,1 % | −3,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −5,8 %▼ | −3,1 % | 17,7 % | 4,0 % | −0,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −6,0 %▼ | −3,5 % | 13,4 % | 2,9 % | −1,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 59,3 %▲ | 30,8 % | 44,1 % | 52,2 % | 46,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MURER TORE GRANMO AS−5,8 %
2,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−5051015
SL Stenlegging AS−7,8 % 172,0 mill.89 ansatte 2025
MURER TORE GRANMO AS−5,8 % 2,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MJØNDALEN MUR OG PUSS AS1,3 % 213,6 mill.109 ansatte 2025
FRONT ENTREPRENØR AS10,0 % 189,0 mill.50 ansatte 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tore Granmo | 1986 |
| Styrets leder | Tore Granmo | 1986 |
| Regnskapsfører | VALUE VESTBY AS919 935 669 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TORE GRANMO HOLDING AS100,0 %Brumunddal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- TORE GRANMO HOLDING AS
- MURER TORE GRANMO AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.