- Org.nr.
- 929 000 498
- Adresse
- Stokkelandlia 16, 4324 Sandnes
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat270 3417,7 % margin
EBITDA376 641før av- og nedskrivninger
Årsresultat209 4406,0 % margin
Egenkapital407 73942,8 % av eiendelene
Murerne AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 000 498
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 04.03.2022
- Registrert
- 29.03.2022
- Adresse
- Stokkelandlia 16, 4324 Sandnes
- Kommune
- Sandnes
- Næring
- 43.910 MurerarbeidMurerarbeid i Sandnes (34)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Murerne AS929 022 793 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Murerarbeid.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 519 887 | 3 047 287 | 2 812 977 | 964 462 |
| Sum driftsinntekter | 3 519 887 | 3 047 287 | 2 812 977 | 964 462 |
| Varekostnad | 868 703 | 761 123 | 660 133 | 100 605 |
| Lønnskostnad | 1 864 066 | 1 730 914 | 1 717 695 | 660 809 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 106 300 | 106 300 | 106 300 | 38 100 |
| Annen driftskostnad | 410 477 | 343 165 | 266 250 | 111 242 |
| Sum driftskostnader | 3 249 546 | 2 941 502 | 2 750 378 | 910 756 |
| Driftsresultat | 270 341 | 105 785 | 62 599 | 53 706 |
| Annen rentekostnad | 914 | 490 | 218 | - |
| Sum finanskostnader | 914 | 490 | 218 | - |
| Netto finans | −914 | −490 | −218 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 62 381 | 53 706 |
| Resultat før skattekostnad | 269 427 | 105 295 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 59 987 | 23 199 | 13 724 | 10 590 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 48 657 | 43 116 |
| Årsresultat | 209 440 | 82 096 | 48 657 | 43 116 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 209 440 | 82 096 | 48 657 | 43 116 |
| Totalresultat | 209 440 | 82 096 | 48 657 | 43 116 |
| Overført til annen egenkapital | 209 440 | 82 096 | 48 657 | 43 116 |
| Sum overføringer og disponeringer | 209 440 | 82 096 | 48 657 | 43 116 |
| Maskiner og anlegg | 174 600 | 280 900 | 387 200 | 493 500 |
| Sum varige driftsmidler | 174 600 | 280 900 | 387 200 | 493 500 |
| Sum anleggsmidler | 174 600 | 280 900 | 387 200 | 493 500 |
| Kundefordringer | 492 901 | 339 126 | 146 004 | 219 024 |
| Sum fordringer | 492 901 | 339 126 | 146 004 | 219 024 |
| Bankinnskudd og kontanter | 286 091 | 346 143 | 514 943 | 263 314 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 286 091 | 346 143 | 514 943 | 263 314 |
| Sum omløpsmidler | 778 992 | 685 269 | 660 946 | 482 337 |
| Sum eiendeler | 953 592 | 966 169 | 1 048 146 | 975 837 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 377 739 | 168 299 | 86 203 | 37 546 |
| Sum opptjent egenkapital | 377 739 | 168 299 | 86 203 | 37 546 |
| Sum egenkapital | 407 739 | 198 299 | 116 203 | 67 546 |
| Utsatt skatt | - | 10 459 | 17 633 | 10 590 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 10 459 | 17 633 | 10 590 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 10 459 | 17 633 | - |
| Leverandørgjeld | 48 553 | 41 057 | 26 098 | 33 822 |
| Betalbar skatt | 70 446 | 30 373 | 6 681 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 213 364 | 175 574 | 208 211 | 196 263 |
| Annen kortsiktig gjeld | 213 491 | 510 408 | 673 320 | 667 617 |
| Sum kortsiktig gjeld | 545 854 | - | 914 311 | 897 702 |
| Sum gjeld | 545 854 | 767 870 | 931 944 | 908 292 |
| Sum egenkapital og gjeld | 953 592 | 966 169 | 1 048 146 | 975 837 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,43▲ | 0,90 | 0,72 | 0,54 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,34▼ | 3,87 | 8,02 | 13,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,2 %▲ | 10,5 % | 6,2 % | 5,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,7 %▲ | 3,5 % | 2,2 % | 5,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,0 %▲ | 2,7 % | 1,7 % | 4,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 42,8 %▲ | 20,5 % | 11,1 % | 6,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Murerne AS7,7 %
3,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−5051015
SL Stenlegging AS−7,8 % 172,0 mill.89 ansatte 2025
MJØNDALEN MUR OG PUSS AS1,3 % 213,6 mill.109 ansatte 2025
Murerne AS7,7 % 3,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
FRONT ENTREPRENØR AS10,0 % 189,0 mill.50 ansatte 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tore Ommundsen | 1981 |
| Styrets leder | Tore Ommundsen | 1981 |
| Styremedlem | Dag Åsmund Strøm | 1983 |
| Regnskapsfører | PRO-SJEKT REGNSKAP AS983 898 033 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- DAG ÅSMUND STRØM50,0 %f. 1983 · Stavanger · 50 ordinære aksjer
- TORE OMMUNDSEN50,0 %f. 1981 · Sandnes · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.