- Org.nr.
- 981 059 433
- Adresse
- Fabrikkvegen 1, 5265 Ytre Arna
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat−20 888−0,3 % margin
EBITDA86 562før av- og nedskrivninger
Årsresultat−100 917−1,2 % margin
Egenkapital82 2433,4 % av eiendelene
Murmester Aastvedt AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 1999.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 981 059 433
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 01.09.1999
- Registrert
- 23.09.1999
- Adresse
- Fabrikkvegen 1, 5265 Ytre Arna
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 43.910 MurerarbeidMurerarbeid i Bergen (69)
- Aksjekapital
- 140 000
- Ansatte
- 8
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Murmester Aastvedt AS981 200 896 · BERGEN8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Entreprenørvirksomhet som relateres mot murverk, heri handel og tjenester i tilknytning til dette, samt hva herved måtte stå i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 8 283 421 | 8 340 898 | 9 282 509 | 11 325 552 | 14 044 416 |
| Andre driftsinntekter | - | - | - | 45 890 | - |
| Sum driftsinntekter | 8 283 421 | 8 340 898 | 9 282 509 | 11 371 442 | 14 044 416 |
| Varekostnad | 1 739 842 | 1 992 709 | 2 884 006 | 3 172 971 | 5 041 693 |
| Lønnskostnad | 4 826 429 | 4 710 961 | 5 083 188 | 6 523 780 | 7 322 835 |
| Ordinære avskrivninger | 107 450 | 92 400 | 93 200 | 81 670 | 55 046 |
| Andre driftskostnader l, | - | - | - | - | 1 980 134 |
| Andre driftskostnader | 1 630 589 | 1 335 726 | 1 457 739 | 1 606 282 | - |
| Sum driftskostnader | 8 304 310 | 8 131 795 | 9 518 134 | 11 384 702 | 14 399 708 |
| Driftsresultat | −20 888 | 209 102 | −235 625 | −13 260 | −355 292 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 10 000 |
| Annen renteinntekt | 1 946 | 3 107 | 4 076 | 1 525 | 181 |
| Andre finansinntekter | 50 000 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 51 946 | 3 107 | 4 076 | 1 525 | 10 181 |
| Annen rentekostnad | 38 302 | 32 531 | 42 060 | 31 662 | 41 480 |
| Sum finanskostnader | 38 302 | 32 531 | 42 060 | 31 662 | 41 480 |
| Netto finans | 13 644 | −29 424 | −37 984 | −30 137 | −31 299 |
| Resultat før skatt | - | - | −273 609 | −43 397 | −386 590 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −273 609 | −43 397 | −386 590 |
| Resultat før skattekostnad | −7 244 | 179 679 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 93 673 | 8 489 | - | - | - |
| Årsresultat | −100 917 | 171 190 | −273 609 | −43 397 | −386 590 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −100 917 | 171 190 | −273 609 | −43 397 | −386 590 |
| Totalresultat | −100 917 | 171 190 | −273 609 | −43 397 | −386 590 |
| Avsatt til dekning av tidligerer udekket tap | - | 128 030 | - | - | - |
| Udekket tap | −57 757 | - | −273 609 | −43 397 | −386 590 |
| Avsatt til annen egenkapital | 5 | 43 160 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −43 160 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −100 917 | 171 190 | −273 609 | −43 397 | −386 590 |
| Driftsløsøre, inventar o.1. | 160 904 | 171 584 | 263 984 | 356 384 | 146 184 |
| Sum varige driftsmidler | 160 904 | 171 584 | 263 984 | 357 184 | 155 854 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 36 000 | 21 000 | 21 000 | 21 000 | 21 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 37 231 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 73 231 | 21 000 | 21 000 | 21 000 | 21 000 |
| Sum anleggsmidler | 234 135 | 192 584 | 284 984 | 378 184 | 176 854 |
| Varelager | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Sum varer | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Kundefordringer | 652 480 | 598 703 | 522 625 | 1 199 435 | 1 739 758 |
| Andre kortsiktige fordringer | 71 809 | 76 373 | 80 561 | 118 002 | 177 869 |
| Sum fordringer | 724 289 | 675 076 | 603 186 | 1 317 437 | 1 917 627 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 525 944 | 510 858 | 203 884 |
| Sum bankinnskudd, kontanter o.1. | 1 390 030 | 585 591 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 390 030 | 585 591 | 525 944 | 510 858 | 203 884 |
| Sum omløpsmidler | 2 164 319 | 1 310 667 | 1 179 129 | 1 878 296 | 2 171 511 |
| Sum eiendeler | 2 398 455 | 1 503 251 | 1 464 113 | 2 256 480 | 2 348 365 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 800 | 9 670 |
| å kr 1 000) | 140 000 | 140 000 | 140 000 | 140 000 | 140 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 140 000 | 140 000 | 140 000 | 140 000 | 140 000 |
| Annen egenkapital | - | 43 160 | - | - | - |
| Udekket tap | 57 757 | - | 139 280 | 1 007 182 | 963 785 |
| Sum opptjent egenkapital | −57 757 | 43 160 | −139 280 | −1 007 182 | −963 785 |
| Sum egenkapital | 82 243 | 183 160 | 720 | −867 182 | −823 785 |
| Utsatt skatt | - | 8 489 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 8 489 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 79 603 | 156 064 | 225 314 | 291 883 | 112 660 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 79 603 | 156 064 | 225 314 | 291 883 | 112 660 |
| Sum langsiktig gjeld | 79 603 | 164 553 | 225 314 | 291 883 | 112 660 |
| Leverandørgjeld | 244 829 | 129 013 | 234 810 | 464 090 | 449 886 |
| Betalbar skatt | 102 162 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 767 788 | 549 511 | 441 845 | 494 374 | 855 939 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 121 831 | 477 014 | 561 424 | 1 699 928 | 1 218 487 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 236 609 | 1 155 538 | 1 238 079 | 2 831 779 | 3 059 490 |
| Sum gjeld | 2 316 212 | 1 320 091 | 1 463 393 | 3 123 662 | 3 172 150 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 398 455 | 1 503 251 | 1 464 113 | 2 256 480 | 2 348 365 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,97▼ | 1,13 | 0,95 | 0,66 | 0,71 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 28,16▲ | 7,21 | 2 032,49 | −3,60 | −3,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,6 %▼ | 14,3 % | −12,4 % | −0,5 % | −14,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,3 %▼ | 2,5 % | −2,5 % | −0,1 % | −2,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,2 %▼ | 2,1 % | −2,9 % | −0,4 % | −2,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,4 %▼ | 12,2 % | 0,0 % | −38,4 % | −35,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 035 428
- Resultat per ansatt, kroner
- −2 611
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Murmester Aastvedt AS−0,3 %
8,3 mill. 8 ansatte 2025
−10 %−5051015
SL Stenlegging AS−7,8 % 172,0 mill.89 ansatte 2025
Murmester Aastvedt AS−0,3 % 8,3 mill.8 ansatte 2025
MJØNDALEN MUR OG PUSS AS1,3 % 213,6 mill.109 ansatte 2025
FRONT ENTREPRENØR AS10,0 % 189,0 mill.50 ansatte 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christer Landaas | 1971 |
| Styrets leder | Jan Erik Sars Aastvedt | 1957 |
| Styremedlem | Jarle Sars Aastvedt | 1962 |
| Styremedlem | Christer Landaas | 1971 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
| Regnskapsfører | DEVOLDS REGNSKAPSKONTOR AS945 893 893 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JAN ERIK SARS AASTVEDT39,3 %f. 1957 · Fyllingsdalen · 55 ordinære aksjer
- JARLE SARS AASTVEDT39,3 %f. 1962 · Fyllingsdalen · 55 ordinære aksjer
- Christer Landaas21,4 %f. 1971 · Flaktveit · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Håndverksmur AS2,63 %987 888 547 · 7 ordinære aksjer
- Mesteralliansen AS1,00 %915 469 418 · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.