- Org.nr.
- 980 420 825
- Telefon
- 924 50 431
- Adresse
- Kvernevikstemma 10, 5114 Tertnes
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat−1 457−0,6 % margin
EBITDA96 603før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 7071,1 % margin
Egenkapital927 90549,2 % av eiendelene
Murmester Anders Myklatun AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 1998.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 980 420 825
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 30.12.1998
- Registrert
- 02.02.1999
- Adresse
- Kvernevikstemma 10, 5114 Tertnes
- Telefon
- 924 50 431
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 43.910 MurerarbeidMurerarbeid i Bergen (69)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Murmester Anders Myklatun AS972 592 846 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel, murmesterverksemd og kva hermed står i samband.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 248 314 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 3 259 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 251 573 | 379 438 | 185 107 | 76 600 | 16 862 |
| Varekostnad | 72 443 | - | - | 18 784 | - |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 549 | 499 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 98 060 | - | - | 102 580 | 69 546 |
| Annen driftskostnad | 82 527 | - | - | 79 871 | 58 883 |
| Sum driftskostnader | 253 030 | 341 573 | 171 320 | 201 784 | 128 928 |
| Driftsresultat | −1 457 | 37 865 | 13 787 | −125 184 | −112 066 |
| Annen renteinntekt | 4 164 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 4 164 | 6 154 | 2 813 | 934 | 2 230 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 4 164 | 6 154 | 2 813 | 934 | 2 230 |
| Resultat før skatt | 2 707 | 44 020 | 16 600 | −124 250 | −109 836 |
| Årsresultat | 2 707 | 44 020 | 16 600 | −124 250 | −109 836 |
| Annen egenkapital | 2 707 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 242 823 | - | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 324 107 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 535 215 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 102 145 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 102 145 | 1 163 048 | 965 556 | 607 403 | 709 983 |
| Varer | 5 042 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 668 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 668 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 777 775 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 777 775 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 783 485 | 700 920 | 439 293 | 754 855 | 737 443 |
| Sum eiendeler | 1 885 630 | 1 863 968 | 1 404 849 | 1 362 258 | 1 447 426 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 827 905 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 827 905 | 825 198 | 781 178 | 764 578 | 888 828 |
| Sum egenkapital | 927 905 | 925 198 | 881 178 | 864 578 | 988 828 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 21 532 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 936 193 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 957 725 | 938 770 | 523 671 | 497 679 | 458 597 |
| Sum gjeld | 957 725 | 938 770 | 523 671 | 497 679 | 458 597 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 885 630 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,82▲ | 0,75 | 0,84 | 1,52 | 1,61 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,03▲ | 1,01 | 0,59 | 0,58 | 0,46 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,1 %▼ | 2,7 % | 1,2 % | −8,8 % | −7,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,6 %▼ | 10,0 % | 7,4 % | −163,4 % | −664,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,1 %▼ | 11,6 % | 9,0 % | −162,2 % | −651,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 49,2 %▼ | 49,6 % | 62,7 % | 63,5 % | 68,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Murmester Anders Myklatun AS−0,6 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−5051015
SL Stenlegging AS−7,8 % 172,0 mill.83 ansatte 2025
Murmester Anders Myklatun AS−0,6 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MJØNDALEN MUR OG PUSS AS1,3 % 213,6 mill.109 ansatte 2025
FRONT ENTREPRENØR AS10,0 % 189,0 mill.50 ansatte 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anders Myklatun | 1958 |
| Styrets leder | Anders Myklatun | 1958 |
| Varamedlem | Atle Myklatun | 1969 |
| Regnskapsfører | CHECK ACCOUNTING AS925 986 240 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Anders Myklatun100,0 %f. 1958 · Tertnes · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.