- Org.nr.
- 814 250 482
- Telefon
- 51 54 94 85
- Adresse
- Sørhaugveien 29, 4077 Hundvåg
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat8 532 33112,9 % margin
EBITDA8 942 409før av- og nedskrivninger
Årsresultat7 181 03910,8 % margin
Egenkapital15 839 85950,9 % av eiendelene
Murmester Haldor Meling AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 1981.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 814 250 482
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 26.06.1981
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Sørhaugveien 29, 4077 Hundvåg
- Telefon
- 51 54 94 85
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 43.910 MurerarbeidMurerarbeid i Stavanger (15)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 22
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Murmester Haldor Meling AS971 735 627 · STAVANGER23 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Murmestervirksomhet, håndverksvirksomhet samt hva dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Haldor Meling Murmester AS19.02.1995 til 29.06.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 66 138 795 | 35 573 469 | 39 518 202 | 51 803 651 | 29 794 584 |
| Annen driftsinntekt | 196 000 | 196 000 | 96 000 | 14 301 | - |
| Sum driftsinntekter | 66 334 795 | 35 769 469 | 39 614 202 | 51 817 952 | 29 794 584 |
| Varekostnad | 34 669 499 | 16 790 561 | 20 876 067 | 29 110 203 | 12 802 798 |
| Lønnskostnad | 16 752 769 | 13 957 214 | 13 969 605 | 13 213 921 | 11 837 860 |
| Ordinære avskrivninger | 410 078 | 486 700 | 500 400 | 293 900 | 47 300 |
| Annen driftskostnad | 5 970 117 | 4 422 684 | 3 749 845 | 4 159 326 | 2 725 979 |
| Sum driftskostnader | 57 802 464 | 35 657 159 | 39 095 916 | 46 777 350 | 27 413 937 |
| Driftsresultat | 8 532 331 | 112 310 | 518 287 | 5 040 602 | 2 380 647 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 1 000 000 | - |
| Annen renteinntekt | 52 458 | - | - | 5 429 | 10 000 |
| Annen finansinntekt | 152 000 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 704 458 | 500 000 | 500 000 | 1 005 429 | 10 000 |
| Annen rentekostnad | 262 896 | 293 166 | 283 882 | 273 929 | 122 763 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 8 |
| Sum finanskostnader | 262 896 | 293 166 | 283 882 | 273 929 | 122 770 |
| Netto finans | 441 562 | 206 834 | 216 118 | 731 500 | −112 770 |
| Resultat før skatt | - | - | 734 405 | 5 772 102 | 2 267 877 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 490 851 |
| Resultat før skattekostnad | 8 973 893 | 319 144 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 792 854 | - | 191 470 | 1 074 879 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 542 935 | 4 697 223 | 1 777 026 |
| Årsresultat | 7 181 039 | 319 144 | 542 935 | 4 697 223 | 1 777 026 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 7 181 039 | 319 144 | 542 935 | 4 697 223 | 1 777 026 |
| Totalresultat | 7 181 039 | 319 144 | 542 935 | 4 697 223 | 1 777 026 |
| til annen egenkapital | - | - | - | - | 1 777 026 |
| Overføringer og disponeringer til annen egenkapital | 7 181 039 | 319 144 | 542 935 | 4 697 223 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 181 039 | 319 144 | 542 935 | 4 697 223 | 1 777 026 |
| Driftsløsøre og lignende | 539 171 | 649 249 | 740 009 | 1 240 409 | 200 187 |
| Sum varige driftsmidler | 539 171 | 649 249 | 740 009 | 1 240 409 | 2 969 051 |
| Investering i datterselskap | 2 199 140 | 2 199 140 | 2 199 140 | 2 199 140 | 2 132 440 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | 78 000 | 78 000 | 78 000 | 78 000 |
| Investering i aksjer og andeler | 23 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 222 140 | 2 285 140 | 2 285 140 | 2 285 140 | 2 218 440 |
| Sum anleggsmidler | 2 761 311 | 2 934 389 | 3 025 149 | 3 525 549 | 5 187 491 |
| Varebeholdning | 90 372 | 101 687 | 118 386 | 22 692 | 64 552 |
| Sum varer | 90 372 | 101 687 | 118 386 | 22 692 | 64 552 |
| Kundefordringer | 19 358 773 | 7 914 496 | 9 265 515 | 8 872 691 | 5 691 659 |
| Andre kortsiktige fordringer | 734 030 | 649 525 | 643 827 | 1 050 767 | 42 733 |
| Sum fordringer | 20 092 804 | 8 564 021 | 9 909 342 | 9 923 457 | 5 734 392 |
| Bankinnskudd og kontanter | 8 144 886 | 3 472 412 | 3 451 930 | 4 147 270 | 2 909 856 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 144 886 | 3 472 412 | 3 451 930 | 4 147 270 | 2 909 856 |
| Sum omløpsmidler | 28 328 062 | 12 138 121 | 13 479 659 | 14 093 419 | 8 708 799 |
| Sum eiendeler | 31 089 373 | 15 072 510 | 16 504 808 | 17 618 968 | 13 896 290 |
| Tomter og bygninger | - | - | - | - | 2 768 864 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 15 739 859 | 8 558 820 | 8 239 676 | 7 696 741 | 2 999 518 |
| Sum opptjent egenkapital | 15 739 859 | 8 558 820 | 8 239 676 | 7 696 741 | 2 999 518 |
| Sum egenkapital | 15 839 859 | 8 658 820 | 8 339 676 | 7 796 741 | 3 099 518 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 549 358 | 2 803 782 | 3 058 206 | 3 312 630 | 5 067 054 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 637 935 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 549 358 | - | 3 058 206 | 3 312 630 | 5 704 989 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 549 358 | 2 803 782 | 3 058 206 | 3 312 630 | 5 704 989 |
| Leverandørgjeld | 5 995 551 | 579 229 | 2 100 458 | 1 844 264 | 1 583 595 |
| Betalbar skatt | 1 792 854 | - | 191 470 | 1 074 879 | 490 851 |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 589 005 | 1 566 910 | 1 258 615 | 2 249 409 | 1 565 917 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 322 745 | 1 463 769 | 1 556 383 | 1 341 045 | 1 451 420 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 700 156 | 3 609 908 | 5 106 926 | 6 509 597 | 5 091 783 |
| Sum gjeld | 15 249 514 | 6 413 690 | 8 165 132 | 9 822 227 | 10 796 772 |
| Sum egenkapital og gjeld | 31 089 373 | - | 16 504 808 | 17 618 969 | 13 896 290 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,23▼ | 3,36 | 2,64 | 2,17 | 1,71 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,96▲ | 0,74 | 0,98 | 1,26 | 3,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 40,0 %▲ | 3,9 % | 6,0 % | 38,4 % | 17,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 12,9 %▲ | 0,3 % | 1,3 % | 9,7 % | 8,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,8 %▲ | 0,9 % | 1,4 % | 9,1 % | 6,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 50,9 %▼ | 57,4 % | 50,5 % | 44,3 % | 22,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 3 015 218
- Resultat per ansatt, kroner
- 387 833
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Murmester Haldor Meling AS12,9 %
66,3 mill. 22 ansatte 2025
−10 %01020
SL Stenlegging AS−7,8 % 172,0 mill.89 ansatte 2025
MJØNDALEN MUR OG PUSS AS1,3 % 213,6 mill.109 ansatte 2025
FRONT ENTREPRENØR AS10,0 % 189,0 mill.50 ansatte 2025
Murmester Haldor Meling AS12,9 % 66,3 mill.22 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hans Kristian Meling | 1966 |
| Styrets leder | Bjørn Helliesen | 1952 |
| Styremedlem | Hans Kristian Meling | 1966 |
| Styremedlem | Fredrik Meling | 1991 |
| Revisor | AAUDIT AS927 653 508 | - |
| Regnskapsfører | JM ØKONOMIPARTNER AS992 241 470 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HANS KRISTIAN MELING100,0 %f. 1966 · Stavanger · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Byggrestaurering AS100,0 %913 521 080 · 1 000 ordinære aksjer
- Håndverksmur AS2,63 %987 888 547 · 7 ordinære aksjer
- Mesteralliansen AS1,00 %915 469 418 · 1 000 ordinære aksjer
- 976 041 720 · 1 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.