- Org.nr.
- 998 563 259
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat157 3877,6 % margin
EBITDA199 017før av- og nedskrivninger
Årsresultat149 1097,2 % margin
Egenkapital−47 142−10,1 % av eiendelene
Murmester Skjølsvold AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 563 259
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 23.09.2026
- Stiftet
- 31.05.2012
- Registrert
- 13.07.2012
- Adresse
- Ikke oppgitt
- Kommune
- Rindal
- Næring
- 43.910 Murerarbeid
- Aksjekapital
- 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Murmester Skjølsvold AS971 882 506 · RINDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive murervirksomhet. Herunder å deta i selskaper som driver tilsvarende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 073 367 | 1 488 949 | - | - | 1 785 507 |
| Annen driftsinntekt | 1 | - | - | - | 1 195 |
| Sum driftsinntekter | 2 073 368 | 1 489 067 | 1 977 783 | 2 204 393 | 1 786 702 |
| Varekostnad | 900 627 | 754 551 | - | 1 267 859 | 830 308 |
| Lønnskostnad | 620 096 | 581 831 | - | 585 623 | 639 776 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | 3 606 | 11 290 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 41 630 | 41 630 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 353 628 | 372 954 | - | 489 726 | 377 545 |
| Sum driftskostnader | 1 915 981 | 1 750 965 | 1 764 958 | 2 346 814 | 1 858 918 |
| Driftsresultat | 157 387 | −261 898 | 212 825 | −142 421 | −72 217 |
| Annen renteinntekt | 744 | 1 116 | - | - | 27 |
| Sum finansinntekter | 744 | 1 116 | 1 111 | 617 | 27 |
| Annen rentekostnad | 9 022 | 19 911 | - | - | 18 392 |
| Sum finanskostnader | 9 022 | 19 911 | 13 866 | 13 593 | 18 392 |
| Netto finans | −8 278 | −18 795 | −12 755 | −12 976 | −18 364 |
| Resultat før skatt | - | - | 200 070 | −155 397 | −90 581 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −90 581 |
| Resultat før skattekostnad | 149 109 | −280 693 | - | - | - |
| Årsresultat | 149 109 | −280 693 | 200 070 | −155 397 | −90 581 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −90 581 |
| Udekket tap | 149 109 | −280 693 | - | - | −90 581 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −90 581 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 21 638 | 25 244 | - | - | 36 062 |
| Maskiner og anlegg | 0 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 18 290 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 39 928 | 81 558 | - | - | 36 062 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 39 928 | 81 558 | 184 188 | 128 457 | 36 062 |
| Varer | 54 171 | 67 100 | - | - | 50 000 |
| Sum varer | - | - | - | - | 50 000 |
| Kundefordringer | 6 343 | 0 | - | - | 536 825 |
| Andre kortsiktige fordringer | 36 490 | 40 273 | - | - | 6 946 |
| Sum fordringer | 42 833 | 40 273 | - | - | 543 771 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 90 183 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 328 062 | 204 335 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 328 062 | 204 335 | - | - | 90 183 |
| Sum omløpsmidler | 425 066 | 311 708 | 786 025 | 689 554 | 683 954 |
| Sum eiendeler | 464 994 | 393 265 | 970 213 | 818 010 | 720 016 |
| Aksjekapital | 500 000 | 500 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Udekket tap | 547 142 | 696 251 | - | - | 481 070 |
| Sum opptjent egenkapital | −547 142 | −696 251 | −415 558 | −636 466 | −481 070 |
| Sum egenkapital | −47 142 | −196 251 | 84 442 | −136 466 | 18 930 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 13 361 | - | - | 81 382 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 0 | 425 856 | - | - | 372 856 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 439 217 | - | - | 454 237 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 466 008 | 486 510 | 454 237 |
| Leverandørgjeld | 39 032 | 51 175 | - | - | 116 522 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 45 658 |
| Skyldige offentlige avgifter | 19 292 | 23 403 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 453 811 | 75 722 | - | - | 84 668 |
| Sum kortsiktig gjeld | 512 136 | 150 299 | 419 762 | 467 967 | 246 848 |
| Sum gjeld | 512 136 | 589 517 | 885 770 | 954 477 | 701 086 |
| Sum egenkapital og gjeld | 464 994 | 393 265 | - | - | 720 016 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 500 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,83▼ | 2,07 | 1,87 | 1,47 | 2,77 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −10,86▼ | −3,00 | 10,49 | −6,99 | 37,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 36,9 %▲ | −38,3 % | 23,9 % | −18,4 % | −10,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,6 %▲ | −17,6 % | 10,8 % | −6,5 % | −4,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,2 %▲ | −18,9 % | 10,1 % | −7,0 % | −5,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −10,1 %▲ | −49,9 % | 8,7 % | −16,7 % | 2,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Murmester Skjølsvold AS7,6 %
2,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−5051015
SL Stenlegging AS−7,8 % 172,0 mill.89 ansatte 2025
MJØNDALEN MUR OG PUSS AS1,3 % 213,6 mill.109 ansatte 2025
Murmester Skjølsvold AS7,6 % 2,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
FRONT ENTREPRENØR AS10,0 % 189,0 mill.50 ansatte 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lasse Skjølsvold | 1970 |
| Styrets leder | Per Skjølsvoll | 1944 |
| Styremedlem | Lasse Skjølsvold | 1970 |
| Varamedlem | Oddrun Jorid Skjølsvoll | 1951 |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSKONTORET TOVE HUNDSETH996 197 468 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PER SKJØLSVOLL100,0 %f. 1944 · Rindal · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.