- Org.nr.
- 930 372 684
- Adresse
- Søndre Holt 8, 3158 Andebu
- Hovedeier
- Trevland Holding AS, 100 %
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat179 1181,3 % margin
EBITDA697 718før av- og nedskrivninger
Årsresultat11 7920,1 % margin
Egenkapital5 413 60055,9 % av eiendelene
MURMESTER TREVLAND & SØNN AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 2022.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 372 684
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 10.11.2022
- Registrert
- 07.12.2022
- Adresse
- Søndre Holt 8, 3158 Andebu
- Kommune
- Sandefjord
- Næring
- 43.910 MurerarbeidMurerarbeid i Sandefjord (14)
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MURMESTER TREVLAND & SØNN AS997 853 091 · SANDEFJORD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Mur- og håndverkstjenester samt det som naturlig står i forbindelse med dette. Og deltagelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 13 743 054 | 15 500 354 | 21 911 294 |
| Annen driftsinntekt | - | 60 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 13 743 054 | 15 560 354 | 21 911 294 |
| Varekostnad | 6 514 780 | 6 262 058 | 10 247 076 |
| Lønnskostnad | 4 389 885 | 5 476 210 | 6 742 424 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 518 600 | 518 600 | 508 000 |
| Annen driftskostnad | 2 140 670 | 2 810 943 | 3 376 547 |
| Sum driftskostnader | 13 563 935 | 15 067 811 | 20 874 047 |
| Driftsresultat | 179 118 | 492 543 | 1 037 247 |
| Annen renteinntekt | 26 726 | 62 | 44 |
| Annen finansinntekt | - | - | 65 |
| Sum finansinntekter | 26 726 | 62 | 109 |
| Annen rentekostnad | 187 174 | 256 084 | 258 520 |
| Annen finanskostnad | - | - | 103 |
| Sum finanskostnader | 187 174 | 256 084 | 258 623 |
| Netto finans | −160 448 | −256 022 | −258 514 |
| Resultat før skatt | - | - | 778 733 |
| Resultat før skattekostnad | 18 670 | 236 521 | - |
| Skattekostnad på resultat | 6 878 | 56 070 | 181 336 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 597 397 |
| Årsresultat | 11 792 | 180 451 | 597 397 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 11 792 | 180 451 | 597 397 |
| Totalresultat | 11 792 | 180 451 | 597 397 |
| Udekket tap | - | - | 4 423 |
| Avsatt til annen egenkapital | 11 792 | 180 451 | 592 974 |
| Sum overføringer og disponeringer | 11 792 | 180 451 | 597 397 |
| Goodwill | 3 220 000 | 3 680 000 | 4 140 000 |
| Sum immaterielle eiendeler | 3 220 000 | 3 680 000 | 4 140 000 |
| Maskiner og anlegg | 64 298 | 122 898 | 149 498 |
| Sum varige driftsmidler | 64 298 | 122 898 | 149 498 |
| Sum anleggsmidler | 3 284 298 | 3 802 898 | 4 289 498 |
| Sum varer | 148 197 | 112 289 | 70 743 |
| Kundefordringer | 811 496 | 1 181 647 | 1 324 307 |
| Andre kortsiktige fordringer | 70 194 | 48 035 | 90 353 |
| Konsernfordringer | 2 859 544 | 1 004 649 | - |
| Sum fordringer | 3 741 234 | 2 234 331 | 1 414 660 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 518 956 | 3 033 449 | 3 538 835 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 518 956 | 3 033 449 | 3 538 835 |
| Sum omløpsmidler | 6 408 387 | 5 380 069 | 5 024 237 |
| Sum eiendeler | 9 692 685 | 9 182 967 | 9 313 735 |
| Aksjekapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 3 628 383 | 783 626 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 4 628 383 | 1 783 626 | 1 000 000 |
| Annen egenkapital | 785 217 | 773 425 | 592 974 |
| Sum opptjent egenkapital | 785 217 | 773 425 | 592 974 |
| Sum egenkapital | 5 413 600 | 2 557 051 | 1 592 974 |
| Utsatt skatt | 174 517 | 152 852 | 97 664 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 174 517 | 152 852 | 97 664 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 4 140 000 |
| Langsiktig konserngjeld | 2 215 352 | 3 680 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 215 352 | - | 4 140 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 389 869 | 3 832 852 | 4 237 664 |
| Leverandørgjeld | 413 858 | 520 286 | 1 153 688 |
| Betalbar skatt | - | 221 905 | 82 425 |
| Skyldig offentlige avgifter | 422 419 | 743 074 | 815 245 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 052 940 | 1 307 801 | 1 431 739 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 889 216 | - | 3 483 098 |
| Sum gjeld | 4 279 085 | 6 625 917 | 7 720 762 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 692 685 | 9 182 967 | 9 313 735 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,39▲ | 1,93 | 1,44 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,79▼ | 2,59 | 4,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,2 %▼ | 5,3 % | 11,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,3 %▼ | 3,2 % | 4,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,1 %▼ | 1,2 % | 2,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 55,9 %▲ | 27,8 % | 17,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MURMESTER TREVLAND & SØNN AS1,3 %
13,7 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−10 %−5051015
SL Stenlegging AS−7,8 % 172,0 mill.83 ansatte 2025
MJØNDALEN MUR OG PUSS AS1,3 % 213,6 mill.109 ansatte 2025
MURMESTER TREVLAND & SØNN AS1,3 % 13,7 mill.1 til 4 ansatte 2025
FRONT ENTREPRENØR AS10,0 % 189,0 mill.50 ansatte 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Steinar Trevland | 1977 |
| Revisor | RE REVISJON AS818 091 702 | - |
| Regnskapsfører | GREPA ØKONOMI AS926 067 303 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Trevland Holding AS100,0 %Andebu · 1 000 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Trevland Holding AS
- MURMESTER TREVLAND & SØNN AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.