- Org.nr.
- 927 675 005
- Adresse
- Solagata 11, 4009 Stavanger
Driftsresultat687 02368,6 % margin
EBITDA883 984før av- og nedskrivninger
Årsresultat111 76711,2 % margin
Egenkapital2 511 50725,3 % av eiendelene
MV Tjuefem AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 675 005
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.09.2026
- Stiftet
- 23.08.2021
- Registrert
- 07.09.2021
- Adresse
- Solagata 11, 4009 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger (1 827)
- Aksjekapital
- 2 600 100
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MV Tjuefem AS927 904 470 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og utleie av eiendom og andre finansielle investeringer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 1 000 889 | 935 712 | 896 078 | 692 909 | 51 300 |
| Sum driftsinntekter | 1 000 889 | 935 712 | 901 090 | 764 907 | 51 300 |
| Avskrivning av driftsmidler | 196 961 | 196 961 | 196 961 | 176 791 | - |
| Annen driftskostnad | 116 905 | 131 553 | 170 940 | 202 640 | 149 949 |
| Sum driftskostnader | 313 866 | 328 514 | 367 901 | 379 431 | 149 949 |
| Driftsresultat | 687 023 | 607 197 | 533 189 | 385 477 | −98 649 |
| Annen rentekostnad | 543 733 | 578 224 | 534 636 | 436 913 | 134 183 |
| Sum finanskostnader | 543 733 | 578 224 | 534 636 | 436 913 | 134 183 |
| Netto finans | −543 733 | −578 224 | −534 636 | −436 913 | −134 183 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 447 | −51 436 | −232 832 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −51 223 |
| Resultat før skattekostnad | 143 290 | 28 973 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 31 523 | 6 374 | −318 | −11 316 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 129 | −40 120 | −181 609 |
| Årsresultat | 111 767 | 22 599 | −1 129 | −40 120 | −181 609 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 111 767 | 22 599 | −1 129 | −40 120 | −181 609 |
| Totalresultat | 111 767 | 22 599 | −1 129 | −40 120 | −181 609 |
| Udekket tap | 111 767 | 22 599 | −1 129 | −40 120 | −181 609 |
| Sum overføringer og disponeringer | 111 767 | 22 599 | −1 129 | −40 120 | −181 609 |
| Salgsinntekt | - | - | 5 012 | 71 998 | - |
| Utsatt skattefordel | 24 960 | 56 483 | 62 857 | 62 539 | 51 223 |
| Sum immaterielle eiendeler | 24 960 | 56 483 | 62 857 | 62 539 | 51 223 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 9 857 578 | 10 054 539 | 10 251 501 | 10 448 462 | 9 519 434 |
| Sum varige driftsmidler | 9 857 578 | 10 054 539 | 10 251 501 | 10 448 462 | 9 519 434 |
| Sum anleggsmidler | 9 882 538 | 10 111 022 | 10 314 358 | 10 511 001 | 9 570 657 |
| Andre kortsiktige fordringer | 9 247 | 1 490 | 8 224 | 1 715 | 184 716 |
| Sum fordringer | 9 247 | 1 490 | 8 224 | 1 715 | 184 716 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 24 871 | 217 246 | 85 681 | 123 232 | 1 331 113 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 24 871 | 217 246 | 85 681 | 123 232 | 1 331 113 |
| Sum omløpsmidler | 34 117 | 218 736 | 93 905 | 124 946 | 1 515 829 |
| Sum eiendeler | 9 916 655 | 10 329 758 | 10 408 262 | 10 635 947 | 11 086 487 |
| Aksjekapital | 2 600 000 | 2 600 000 | 2 400 000 | 2 400 000 | 2 400 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 200 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 600 000 | 2 600 000 | 2 600 000 | 2 400 000 | 2 400 000 |
| Udekket tap | 88 493 | 200 260 | 222 859 | 221 729 | 181 609 |
| Sum opptjent egenkapital | −88 493 | −200 260 | −222 859 | −221 729 | −181 609 |
| Sum egenkapital | 2 511 507 | 2 399 740 | 2 377 141 | 2 178 271 | 2 218 391 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 357 762 | 7 686 160 | 8 009 411 | 8 440 415 | 8 500 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 357 762 | 7 686 160 | 8 009 411 | 8 440 415 | 8 500 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 7 357 762 | 7 686 160 | 8 009 411 | 8 440 415 | 8 500 000 |
| Leverandørgjeld | 6 244 | 1 834 | 3 013 | 1 999 | 349 791 |
| Annen kortsiktig gjeld | 41 142 | 242 024 | 18 697 | 15 263 | 18 305 |
| Sum kortsiktig gjeld | 47 386 | 243 858 | 21 710 | 17 262 | 368 096 |
| Sum gjeld | 7 405 148 | 7 930 018 | 8 031 121 | 8 457 677 | 8 868 096 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 916 655 | 10 329 758 | 10 408 262 | 10 635 947 | 11 086 487 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,72▼ | 0,90 | 4,33 | 7,24 | 4,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,95▼ | 3,30 | 3,38 | 3,88 | 4,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,8 %▲ | 5,9 % | 5,1 % | 3,5 % | −0,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 68,6 %▲ | 64,9 % | 59,2 % | 50,4 % | −192,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,2 %▲ | 2,4 % | −0,1 % | −5,2 % | −354,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 25,3 %▲ | 23,2 % | 22,8 % | 20,5 % | 20,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MV Tjuefem AS68,6 %
1,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
MV Tjuefem AS68,6 % 1,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rudi Aadland | 1975 |
| Styremedlem | Emil Husa | 1988 |
| Styremedlem | Therese Nygård | 1991 |
| Styremedlem | Morgan Thorsell | 1975 |
| Regnskapsfører | KJELL HAVER REGNSKAPSSERVICE AS947 214 489 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Hemmelig Holding AS25,0 %Stavanger · 216 675 ordinære aksjer
- BOSSE HOLDING AS25,0 %Sandnes · 216 675 ordinære aksjer
- Sienna Holding AS25,0 %Stavanger · 216 675 ordinære aksjer
- Panzer Invest AS25,0 %Stavanger · 216 675 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.