- Org.nr.
- 815 533 372
- Telefon
- 469 78 199
- Adresse
- Tunheimbakken 30, 1340 Skui
- Hovedeier
- WAY HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Regnskapsføring og bokføring
Driftsresultat288 76918,7 % margin
Årsresultat225 44514,6 % margin
Egenkapital100 45817,8 % av eiendelene
MVA REGNSKAP AS er et aksjeselskap innen regnskapsføring og bokføring, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 815 533 372
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.05.2015
- Registrert
- 23.06.2015
- Adresse
- Tunheimbakken 30, 1340 Skui
- Telefon
- 469 78 199
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.mva.as
Underenheter
1
- MVA REGNSKAP AS915 595 707 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utføre regnskaps -og konsulenttjenester samt temporær konsulentbistand i forbindelse med slik virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 543 741 | 1 270 797 | 1 169 411 | 1 277 756 | 1 232 890 |
| Annen driftsinntekt | 70 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 543 811 | 1 270 797 | 1 169 411 | 1 277 756 | 1 232 890 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 355 549 |
| Varekostnad | 0 | 11 779 | 11 594 | 8 000 | - |
| Lønnskostnad | 780 830 | 750 691 | 663 101 | 789 387 | - |
| Annen driftskostnad | 474 212 | 428 912 | 469 226 | 395 803 | 408 069 |
| Sum driftskostnader | 1 255 042 | 1 191 382 | 1 143 921 | 1 193 190 | 763 618 |
| Driftsresultat | 288 769 | 79 415 | 25 490 | 84 566 | 469 272 |
| Annen renteinntekt | 263 | 133 | 491 | 800 | 871 |
| Annen finansinntekt | - | - | 140 | - | - |
| Sum finansinntekter | 263 | 133 | 631 | 800 | 871 |
| Annen rentekostnad | - | - | 257 | 47 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | −257 | −47 | - |
| Netto finans | 263 | 133 | 374 | 753 | 871 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 470 143 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 103 625 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 366 518 |
| Resultat før skattekostnad | 289 032 | 79 548 | 25 864 | 85 319 | - |
| Skattekostnad | 63 587 | 17 474 | 5 747 | 18 770 | - |
| Årsresultat | 225 445 | 62 074 | 20 117 | 66 549 | 366 518 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 433 007 |
| Avgitt konsernbidrag | 218 400 | 61 955 | 20 174 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 7 045 | 119 | −57 | 66 549 | −66 489 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 20 117 | 66 549 | 366 518 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 2 | 192 814 | 38 678 | 458 678 | 699 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 192 814 | 38 678 | 458 678 | 699 000 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 192 814 | 38 678 | 458 678 | 699 000 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | 3 125 | 31 188 | 26 750 | 4 000 | 23 688 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 96 531 |
| Andre kortsiktige fordringer | 53 997 | 92 607 | 129 457 | 57 365 | - |
| Konsernfordringer | 313 385 | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 370 507 | 123 795 | 156 207 | 61 365 | 120 219 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 192 304 | 92 776 | 160 053 | 111 103 | 141 720 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 192 304 | 92 776 | 160 053 | 111 103 | 141 720 |
| Sum omløpsmidler | 562 810 | 216 570 | 316 260 | 172 468 | 261 939 |
| Sum eiendeler | 562 810 | 409 384 | 354 938 | 631 146 | 960 939 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 70 458 | 63 414 | 63 295 | 63 352 | 196 803 |
| Sum opptjent egenkapital | 70 458 | 63 414 | 63 295 | 63 352 | 196 803 |
| Sum egenkapital | 100 458 | 93 414 | 93 295 | 93 352 | 226 803 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 2 643 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 643 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 2 643 |
| Leverandørgjeld | 10 985 | 8 973 | 8 238 | 21 076 | 6 119 |
| Betalbar skatt | 1 987 | 0 | 57 | 21 413 | 94 976 |
| Skyldige offentlige avgifter | 83 549 | 92 578 | 100 860 | 134 743 | 99 791 |
| Kortsiktig konserngjeld | 280 000 | 79 429 | 25 864 | 200 000 | 442 317 |
| Annen kortsiktig gjeld | 85 831 | 134 991 | 126 623 | 160 562 | 88 291 |
| Sum kortsiktig gjeld | 462 352 | 315 970 | 261 643 | 537 794 | 731 493 |
| Sum gjeld | 462 352 | 315 970 | 261 643 | 537 794 | 734 136 |
| Sum egenkapital og gjeld | 562 810 | 409 384 | 354 938 | 631 146 | 960 939 |
| Aksjekapital ( | - | - | - | - | 1 000 |
| aksjer å kr 30,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,22▲ | 0,69 | 1,21 | 0,32 | 0,36 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,60▲ | 3,38 | 2,80 | 5,76 | 3,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 59,5 %▲ | 20,8 % | 5,3 % | 10,7 % | 48,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 18,7 %▲ | 6,2 % | 2,2 % | 6,6 % | 38,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 14,6 %▲ | 4,9 % | 1,7 % | 5,2 % | 29,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,8 %▼ | 22,8 % | 26,3 % | 14,8 % | 23,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MVA REGNSKAP AS18,7 %
1,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
AIDER AS1,3 % 1 607,6 mill.1 343 ansatte 2025
AZETS INSIGHT AS10,7 % 1 566,8 mill.907 ansatte 2025
Sparebank 1 Regnskapshuset SMN AS12,6 % 845,6 mill.585 ansatte 2025
MVA REGNSKAP AS18,7 % 1,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 69.202.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kehui Li Johnsen | 1970 |
| Styrets leder | Kehui Li Johnsen | 1970 |
| Revisor | KNUDSEN REVISJONSBYRÅ AS874 903 302 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- WAY HOLDING AS100,0 %Skui · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- WAY HOLDING AS
- MVA REGNSKAP AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.