- Org.nr.
- 927 593 742
- Adresse
- c/o Pål Martin Eidsaa, Kråkeberget 15, 4330 Ålgård
Driftsresultat−30 989ikke oppgitt
Årsresultat6 829ikke oppgitt
Egenkapital1 023 49751,5 % av eiendelene
MVM AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 593 742
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.09.2026
- Stiftet
- 02.06.2021
- Registrert
- 26.08.2021
- Adresse
- c/o Pål Martin Eidsaa, Kråkeberget 15, 4330 Ålgård
- Kommune
- Gjesdal
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Gjesdal (143)
- Aksjekapital
- 104 880
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer og andre investeringer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Lønnskostnad | 5 015 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 25 974 | - | - | 8 663 | 160 |
| Sum driftskostnader | 30 989 | 17 439 | 11 624 | 8 663 | 160 |
| Driftsresultat | −30 989 | −17 439 | −11 624 | −8 663 | −160 |
| Annen renteinntekt | 39 841 | - | - | 5 439 | 165 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 789 | - |
| Sum finansinntekter | 39 841 | 42 532 | 5 756 | 6 228 | 165 |
| Sum finanskostnader | 0 | - | - | - | - |
| Netto finans | 39 841 | 42 532 | 5 756 | 6 228 | 165 |
| Resultat før skatt | - | 25 093 | −5 868 | −2 435 | 5 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −2 435 | 5 |
| Resultat før skattekostnad | 8 852 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 2 023 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 6 829 | 21 399 | −5 868 | −2 435 | 5 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 6 829 | - | - | −2 435 | 5 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 6 829 | - | - | −2 435 | 5 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | −2 435 | 5 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 6 829 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 829 | - | - | −2 435 | 5 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 22 500 | - | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 973 800 | - | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 750 000 | - | - | 750 000 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 196 691 | - | - | 185 400 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 7 500 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 950 491 | - | - | 935 400 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 950 491 | 1 950 491 | 1 880 962 | 935 400 | 0 |
| Sum varer | 0 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 35 416 | - | - | 65 737 | 1 003 572 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 35 416 | - | - | 65 737 | 1 003 572 |
| Sum omløpsmidler | 35 416 | 7 471 | 1 907 | 65 737 | 1 003 572 |
| Sum eiendeler | 1 985 907 | 1 957 962 | 1 882 869 | 1 001 137 | 1 003 572 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 104 880 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 104 880 | 104 880 | 104 880 | 104 880 | 104 880 |
| Annen egenkapital | 918 617 | - | - | 896 257 | 898 692 |
| Sum opptjent egenkapital | 918 617 | 911 788 | 890 389 | 896 257 | 898 692 |
| Sum egenkapital | 1 023 497 | 1 016 668 | 995 269 | 1 001 137 | 1 003 572 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 958 600 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 958 600 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 958 600 | 937 600 | 887 600 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 862 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 1 947 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 810 | 3 694 | - | - | - |
| Sum gjeld | 962 410 | 941 294 | 887 600 | 0 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 985 907 | - | - | 1 001 137 | 1 003 572 |
| Aksjekapital | - | - | - | 104 880 | 1 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9,30▲ | 2,02 | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,94▲ | 0,93 | 0,89 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,4 %▼ | 1,3 % | −0,4 % | −0,2 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 51,5 %▼ | 51,9 % | 52,9 % | 100,0 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Pål Martin Eidsaa | 1973 |
| Regnskapsfører | KJELL HAVER REGNSKAPSSERVICE AS947 214 489 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PÅL MARTIN EIDSAA50,7 %f. 1973 · Ålgård · 35 ordinære aksjer
- Synnøve Nedland Eidsaa49,3 %f. 1975 · Ålgård · 34 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MVM Utleie AS75,0 %830 747 702 · 22 500 ordinære aksjer
- Infuturo Invest AS50,0 %928 101 037 · 750 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.