- Org.nr.
- 920 028 454
- Adresse
- Spangereidveien 1, 4520 Lindesnes
Driftsresultat73 59419,4 % margin
EBITDA350 575før av- og nedskrivninger
Årsresultat33 8398,9 % margin
Egenkapital−69 408−1,2 % av eiendelene
MYRA & REME AS er et aksjeselskap innen byggeteknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 028 454
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 20.11.2017
- Registrert
- 06.12.2017
- Adresse
- Spangereidveien 1, 4520 Lindesnes
- Kommune
- Lindesnes
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MYRA & REME AS920 051 863 · LINDESNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Konsulenttjenester innenfor salg og bygg- og anleggsbransjen, samt kjøp, salg, utleie og utvikling av eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 379 750 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 379 750 | 60 000 | 90 000 | 70 562 | 307 235 |
| Ordinære avskrivninger | 276 981 | - | - | - | 46 550 |
| Annen driftskostnad | 29 175 | 45 220 | 63 507 | 66 707 | 96 216 |
| Sum driftskostnader | 306 156 | 45 220 | 63 507 | 66 707 | 218 209 |
| Driftsresultat | 73 594 | 14 780 | 26 493 | 3 855 | 89 026 |
| Annen renteinntekt | 17 | 30 | 7 | 18 | - |
| Sum finansinntekter | 17 | 30 | 7 | 18 | 50 |
| Annen rentekostnad | 30 250 | 38 577 | 37 732 | 31 120 | - |
| Sum finanskostnader | 30 250 | 38 577 | 37 732 | 31 120 | 28 740 |
| Netto finans | −30 233 | −38 547 | −37 725 | −31 102 | −28 690 |
| Resultat før skatt | - | - | −11 232 | −27 247 | 60 336 |
| Resultat før skattekostnad | 43 361 | −23 767 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 9 522 | −5 200 | −2 471 | −5 995 | 13 274 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −8 761 | −21 252 | - |
| Årsresultat | 33 839 | −18 567 | −8 761 | −21 252 | 47 062 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 33 839 | −18 567 | −8 761 | −21 252 | - |
| Totalresultat | 33 839 | −18 567 | −8 761 | −21 252 | - |
| Udekket tap | 33 839 | −18 567 | −8 761 | −21 252 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 33 839 | −18 567 | −8 761 | −21 252 | - |
| Salgsinntekt | - | - | 30 000 | 10 562 | - |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 75 443 |
| Utsatt skattefordel | 36 485 | 46 007 | 40 807 | 38 336 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 36 485 | 46 007 | 40 807 | 38 336 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 5 911 125 | 6 188 106 | 6 083 051 | 5 142 870 | - |
| Sum varige driftsmidler | 5 911 125 | 6 188 106 | 6 083 051 | 5 142 870 | - |
| Sum anleggsmidler | 5 947 610 | 6 234 113 | 6 123 858 | 5 181 206 | 3 213 264 |
| Kundefordringer | - | 3 986 | 3 215 | 6 323 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 21 401 | 21 401 | 1 505 | 1 390 | - |
| Sum fordringer | 21 401 | 25 387 | 4 720 | 7 713 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 15 018 | 25 283 | 17 594 | 38 722 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 15 018 | 25 283 | 17 594 | 38 722 | - |
| Sum omløpsmidler | 36 419 | 50 670 | 22 314 | 46 435 | 211 443 |
| Sum eiendeler | 5 984 029 | 6 284 784 | 6 146 172 | 5 227 641 | 3 424 707 |
| Aksjekapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −12 000 | −12 000 | −12 000 | −12 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 48 000 | 48 000 | 48 000 | 48 000 | 48 000 |
| Udekket tap | 117 408 | 151 247 | 132 680 | 123 919 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −117 408 | −151 247 | −132 680 | −123 919 | −102 667 |
| Sum egenkapital | −69 408 | −103 247 | −84 680 | −75 919 | −54 667 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 286 290 | 416 065 | 465 950 | 553 515 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 286 290 | 416 065 | 465 950 | 553 515 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 286 290 | 416 065 | 465 950 | 553 515 | 649 125 |
| Leverandørgjeld | - | 6 820 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 767 146 | 5 965 145 | 5 764 902 | 4 750 045 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 767 146 | 5 971 965 | 5 764 902 | 4 750 045 | 2 830 249 |
| Sum gjeld | 6 053 437 | 6 388 030 | 6 230 852 | 5 303 560 | 3 479 374 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 984 029 | 6 284 784 | 6 146 172 | 5 227 641 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,01 | 0,01 | 0,00 | 0,01 | 0,07 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −87,22▼ | −61,87 | −73,58 | −69,86 | −63,65 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,2 %▲ | 0,2 % | 0,5 % | 0,1 % | 2,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 19,4 %▼ | 24,6 % | 29,4 % | 5,5 % | 29,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,9 %▲ | −30,9 % | −9,7 % | −30,1 % | 15,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1,2 %▲ | −1,6 % | −1,4 % | −1,5 % | −1,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MYRA & REME AS19,4 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
MULTICONSULT NORGE AS7,5 % 5 165,1 mill.2 880 ansatte 2025
NORCONSULT NORGE AS8,8 % 6 372,7 mill.4 413 ansatte 2025
SWECO NORGE AS9,7 % 3 678,0 mill.2 256 ansatte 2025
MYRA & REME AS19,4 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 71.121.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christian Reme | 1976 |
| Styremedlem | Geir Myra | 1971 |
| Styremedlem | Rasmus Nordbø | 1961 |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Brødrene Nordbø AS50,0 %Jørpeland · 3 000 ordinære aksjer
- GEIR MYRA25,0 %f. 1971 · Lindesnes · 1 500 ordinære aksjer
- Kasris AS25,0 %Lindesnes · 1 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.