- Org.nr.
- 931 698 133
- Adresse
- Myrdalsvegen 202, 5690 Lundegrend
- Hovedeier
- JANY INVEST AS, 100 %
- Bransje
- Produksjon av meierivarer
Driftsresultat799 45012,6 % margin
EBITDA874 128før av- og nedskrivninger
Årsresultat625 8349,9 % margin
Egenkapital3 607 29175,6 % av eiendelene
MYRDAL GAARD YSTERI AS er et aksjeselskap innen produksjon av meierivarer, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 698 133
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 31.05.2023
- Registrert
- 07.07.2023
- Adresse
- Myrdalsvegen 202, 5690 Lundegrend
- Kommune
- Tysnes
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- MYRDAL GAARD YSTERI AS931 732 730 · TYSNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er produksjon og salg av meieriprodukter, samt det som naturlig hører sammen med dette.
Tidligere navn
- Myrdal Interim AS07.07.2023 til 21.11.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 345 729 | 6 444 925 | 5 686 147 |
| Sum driftsinntekter | 6 345 729 | 6 444 925 | 5 686 147 |
| Varekostnad | 2 004 480 | 2 354 334 | 2 063 045 |
| Lønnskostnad | 1 814 869 | 1 843 542 | 1 036 742 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 74 678 | 42 181 | 47 774 |
| Annen driftskostnad | 1 652 252 | 1 708 741 | 1 384 862 |
| Sum driftskostnader | 5 546 279 | 5 948 798 | 4 532 423 |
| Driftsresultat | 799 450 | 496 127 | 1 153 724 |
| Annen renteinntekt | 2 901 | 3 406 | 1 080 |
| Sum finansinntekter | 2 901 | 3 406 | 1 080 |
| Netto finans | 2 901 | 3 406 | 1 080 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 154 804 |
| Resultat før skattekostnad | 802 351 | 499 533 | - |
| Skattekostnad på resultat | 176 517 | 109 897 | 254 937 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 899 867 |
| Årsresultat | 625 834 | 389 636 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 625 834 | 389 636 | 899 867 |
| Totalresultat | 625 834 | 389 636 | 899 867 |
| Avsatt til annen egenkapital | 625 834 | 389 636 | 899 867 |
| Sum overføringer og disponeringer | 625 834 | 389 636 | 899 867 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 642 514 | 643 965 | 686 146 |
| Maskiner og anlegg | 142 507 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 785 021 | 643 965 | 686 146 |
| Sum anleggsmidler | 785 021 | 643 965 | 686 146 |
| Sum varer | 691 050 | 691 050 | 578 600 |
| Kundefordringer | 279 019 | 166 947 | 233 675 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 943 053 | 2 445 471 | 1 319 131 |
| Sum fordringer | 2 222 073 | 2 612 419 | 1 552 806 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 073 149 | 934 554 | 321 425 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 073 149 | 934 554 | 321 425 |
| Sum omløpsmidler | 3 986 272 | 4 238 022 | 2 452 831 |
| Sum eiendeler | 4 771 293 | 4 881 987 | 3 138 977 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 1 661 955 | 1 661 955 | 1 661 955 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 691 955 | 1 691 955 | 1 691 955 |
| Annen egenkapital | 1 915 337 | 1 289 503 | 899 867 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 915 337 | 1 289 503 | 899 867 |
| Sum egenkapital | 3 607 291 | 2 981 457 | 2 591 822 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 752 468 | 1 510 906 | - |
| Betalbar skatt | 176 517 | 109 897 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 54 542 | 98 145 | 51 143 |
| Annen kortsiktig gjeld | 180 474 | 181 582 | 105 176 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 164 001 | 1 900 530 | 547 156 |
| Sum gjeld | 1 164 001 | 1 900 530 | 547 156 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 771 293 | 4 881 987 | 3 138 977 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,42▲ | 2,23 | 4,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,32▼ | 0,64 | 0,21 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,6 %▲ | 12,5 % | 36,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 12,6 %▲ | 7,7 % | 20,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,9 %▲ | 6,0 % | 15,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 75,6 %▲ | 61,1 % | 82,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
MYRDAL GAARD YSTERI AS12,6 %
6,3 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %51015
Q-Meieriene AS2,9 % 2 566,6 mill.312 ansatte 2025
TINE SA8,5 % 24 228,8 mill.4 819 ansatte 2025
MYRDAL GAARD YSTERI AS12,6 % 6,3 mill.1 til 4 ansatte 2025
Synnøve Finden AS14,8 % 2 022,7 mill.224 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 10.510.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Nynke Rimada De Jong | 1972 |
| Styrets leder | Jasper Van Schaik | 1970 |
| Styremedlem | Nynke Rimada De Jong | 1972 |
| Regnskapsfører | TYSNES RÅD & REGNSKAP AS921 213 352 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JANY INVEST AS100,0 %Lundegrend · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- JANY INVEST AS
- MYRDAL GAARD YSTERI AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.