- Org.nr.
- 928 242 455
- Adresse
- C/O Palfinger Norge as, Industriveien 8, 2020 Skedsmokorset
- Hovedeier
- GUNN EIENDOM AS, 100 %
Driftsresultat1 964 47176,2 % margin
EBITDA2 395 899før av- og nedskrivninger
Årsresultat699 92827,1 % margin
Egenkapital1 891 73611,5 % av eiendelene
Myrveien 10 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 242 455
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 20.10.2021
- Registrert
- 30.11.2021
- Adresse
- C/O Palfinger Norge as, Industriveien 8, 2020 Skedsmokorset
- Kommune
- Lillestrøm
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Lillestrøm (894)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Myrveien 10 AS928 491 099 · LILLESTRØM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg, utvikling og utleie av fast eiendom samt deltagelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 579 404 | 2 528 389 | 3 200 099 | 1 353 912 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 579 404 | 2 528 389 | 3 200 099 | 1 353 912 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 285 804 | 285 800 | - |
| Avskrivninger | 431 428 | 431 428 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 183 505 | 272 861 | 369 141 | 246 419 | 2 668 |
| Sum driftskostnader | 614 933 | 704 289 | 654 945 | 532 219 | 50 274 |
| Driftsresultat | 1 964 471 | 1 824 100 | 2 545 154 | 821 693 | −50 274 |
| Annen rentekostnad | - | 1 278 839 | 993 146 | 555 410 | 41 969 |
| Annen renteinntekt | 750 | - | - | 17 | - |
| Sum finansinntekter | 750 | - | - | 17 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 068 089 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 068 089 | 1 278 839 | 993 146 | 555 410 | 41 969 |
| Netto finans | −1 067 339 | −1 278 839 | −993 146 | −555 393 | −41 969 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 552 008 | 266 300 | −92 243 |
| Resultat før skattekostnad | 897 132 | 545 261 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 197 204 | 120 439 | 341 442 | 37 067 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 210 566 | 229 233 | −92 243 |
| Årsresultat | 699 928 | 424 822 | 1 210 566 | 229 233 | −92 243 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 699 928 | 424 822 | 1 210 566 | 229 233 | - |
| Totalresultat | 699 928 | 424 822 | 1 210 566 | 229 233 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 92 243 | −92 243 |
| Ordinært utbytte | 600 000 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 99 928 | 424 822 | 1 210 566 | 136 989 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 699 928 | 424 822 | 1 210 566 | 229 233 | −92 243 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 47 606 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 16 015 790 | 16 447 218 | 16 878 646 | 16 955 900 | - |
| Sum varige driftsmidler | 16 015 790 | 16 447 218 | 16 878 646 | 16 955 900 | 17 241 700 |
| Sum anleggsmidler | 16 015 790 | 16 447 218 | 16 878 646 | 16 955 900 | 17 241 700 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 202 456 |
| Kundefordringer | - | 383 075 | 1 687 924 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 61 026 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 61 026 | 383 075 | 1 687 924 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 1 139 671 | 125 557 | - |
| Bankinnskudd, kontanter | 357 719 | 1 762 827 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 357 719 | 1 762 827 | 1 139 671 | 125 557 | 202 456 |
| Sum omløpsmidler | 418 745 | 2 145 902 | 2 827 595 | 125 557 | 202 456 |
| Sum eiendeler | 16 434 535 | 18 593 120 | 19 706 241 | 17 081 457 | 17 444 156 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 17 241 700 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | −10 570 | −10 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 19 430 | 19 430 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 92 243 |
| Annen egenkapital | 1 861 736 | 1 761 808 | 1 336 986 | 136 989 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 861 736 | 1 761 808 | 1 336 986 | 136 989 | −92 243 |
| Sum egenkapital | 1 891 736 | 1 791 808 | 1 366 986 | 156 419 | −72 813 |
| Utsatt skatt | 408 509 | 352 728 | 285 290 | 37 067 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 408 509 | 352 728 | 285 290 | 37 067 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 12 920 000 | 13 600 000 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 16 905 899 | 2 140 000 | 2 140 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 13 268 090 | 15 005 899 | - | 1 740 000 | 1 740 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 13 268 090 | 15 005 899 | 16 905 899 | 16 800 000 | 17 480 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 13 676 599 | 15 358 627 | 17 191 189 | 16 837 067 | 17 480 000 |
| Leverandørgjeld | 18 872 | 12 361 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 141 423 | 53 001 | 93 219 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 105 905 | 100 851 | 371 757 | 22 158 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 65 812 | 36 969 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 1 276 472 | 683 091 | - | - |
| Utbytte | 600 000 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 866 200 | 1 442 685 | 1 148 067 | 87 970 | 36 969 |
| Sum gjeld | 14 542 799 | 16 801 312 | 18 339 256 | 16 925 037 | 17 516 969 |
| Sum egenkapital og gjeld | 16 434 535 | 18 593 120 | 19 706 241 | 17 081 457 | 17 444 156 |
| å kr 100,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,48▼ | 1,49 | 2,46 | 1,43 | 5,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 7,69▼ | 9,38 | 13,42 | 108,20 | −240,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,2 %▲ | 9,5 % | 13,8 % | 4,8 % | −0,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 76,2 %▲ | 72,1 % | 79,5 % | 60,7 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 27,1 %▲ | 16,8 % | 37,8 % | 16,9 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 11,5 %▲ | 9,6 % | 6,9 % | 0,9 % | −0,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Myrveien 10 AS76,2 %
2,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Myrveien 10 AS76,2 % 2,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kjell Arne Berge | 1954 |
| Styrets leder | Kjell Arne Berge | 1954 |
| Styremedlem | Sandra Berge | 1991 |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSTJENESTER LILLESTRØM AS999 240 461 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GUNN EIENDOM AS100,0 %Skedsmokorset · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- GUNN EIENDOM AS
- O. L. ENGEN EIENDOM AS100,0 %
- Palking Eiendom AS100,0 %
- Kinnlimarka 34 AS100,0 %
- ATKA AS100,0 %
- Myrveien 10 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.