- Org.nr.
- 925 756 296
- Adresse
- Nordvalskogen 19, 8762 Sleneset
- Bransje
- Fiske og fangst i sjø
Driftsresultat−33 127ikke oppgitt
Årsresultat832 051ikke oppgitt
Egenkapital315 7265,2 % av eiendelene
N. Isaksen Holding AS er et aksjeselskap innen fiske og fangst i sjø, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 756 296
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.09.2026
- Stiftet
- 06.08.2020
- Registrert
- 09.10.2020
- Adresse
- Nordvalskogen 19, 8762 Sleneset
- Kommune
- Lurøy
- Aksjekapital
- 60 600
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er selv, eller gjennom hel- eller deleide selskaper, eller ved å samarbeide med andre selskaper, å forestå investeringsvirksomhet, herunder investering i aksjer, obligasjoner, selskapsandeler, utlånsvirksomhet, fast eiendom, samt annen virksomhet som har naturlig sammenheng med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 33 127 | - | - | 21 640 | 23 784 |
| Sum driftskostnader | 33 127 | 28 587 | 32 971 | 21 640 | 23 784 |
| Driftsresultat | −33 127 | −28 587 | −32 971 | −21 640 | −23 784 |
| Resultat før skatt | - | 0 | 0 | 29 354 | −23 784 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −23 784 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 865 177 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 865 177 | 28 587 | 32 971 | 50 994 | - |
| Netto finans | 865 177 | 28 587 | 32 971 | 50 994 | - |
| Resultat før skattekostnad | 832 051 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 4 | 0 | 0 | 29 354 | −23 784 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 832 051 | - | - | - | −23 784 |
| Totalresultat | 832 051 | - | - | - | −23 784 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −23 784 |
| Ordinært utbytte | 832 051 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 832 051 | - | - | - | −23 784 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 6 060 000 | - | - | - | 6 060 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 060 000 | - | - | - | 6 060 000 |
| Sum anleggsmidler | 6 060 000 | 6 060 000 | 6 060 000 | 6 060 000 | 6 060 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 60 000 |
| Konsernfordringer | 33 127 | - | - | - | 351 157 |
| Sum fordringer | 33 127 | - | - | - | 411 157 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 42 | - | - | - | 21 990 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 41 | - | - | - | 21 990 |
| Sum omløpsmidler | 33 168 | 28 629 | 194 013 | 563 161 | 433 147 |
| Sum eiendeler | 6 093 168 | 6 088 629 | 6 254 013 | 6 623 161 | 6 493 147 |
| Aksjekapital | 60 600 | - | - | - | 60 600 |
| Sum innskutt egenkapital | 60 600 | 60 600 | 60 600 | 60 600 | 60 600 |
| Annen egenkapital | 255 127 | - | - | - | 326 773 |
| Sum opptjent egenkapital | 255 126 | 255 127 | 356 127 | 356 127 | 326 773 |
| Sum egenkapital | 315 726 | 315 727 | 416 727 | 416 727 | 387 373 |
| Langsiktig konserngjeld | 3 725 185 | - | - | - | 6 000 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 049 600 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 774 785 | - | - | - | 6 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 5 774 785 | 5 771 790 | 5 835 914 | 4 099 200 | 6 000 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 105 570 |
| Leverandørgjeld | 2 656 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 656 | 1 112 | 1 372 | 2 107 234 | 105 774 |
| Sum gjeld | 5 777 441 | 5 772 902 | 5 837 286 | 6 206 434 | 6 105 774 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 093 168 | - | - | - | 6 493 147 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 12,49▼ | 25,75 | 141,41 | 0,27 | 4,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 18,30▲ | 18,28 | 14,01 | 14,89 | 15,76 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,7 %▲ | 0,0 % | 0,0 % | 0,4 % | −0,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 5,2 % | 5,2 % | 6,7 % | 6,3 % | 6,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Nikolai Isaksen | 1992 |
| Regnskapsfører | EDVARDSEN ØKONOMISERVICE AS927 389 754 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nikolai Isaksen100,0 %f. 1992 · Sleneset · 40 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Isaksen Kystfiske AS100,0 %925 894 265 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.