- Org.nr.
- 920 432 123
- Adresse
- Steinkjervegen 1209, 7710 Sparbu
Driftsresultat−40 536ikke oppgitt
Årsresultat−40 844ikke oppgitt
Egenkapital8 907 87395,3 % av eiendelene
N.K.A HOLDING AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 432 123
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 18.01.2018
- Registrert
- 19.02.2018
- Adresse
- Steinkjervegen 1209, 7710 Sparbu
- Kommune
- Steinkjer
- Aksjekapital
- 8 780 747
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i selskaper eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 40 536 | 24 696 | 16 759 | 12 812 | 12 500 |
| Sum driftskostnader | 40 536 | 24 696 | 16 759 | 12 812 | 12 500 |
| Driftsresultat | −40 536 | −24 696 | −16 759 | −12 812 | −12 500 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −12 500 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −2 750 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −9 750 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 9 | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 9 | - |
| Annen rentekostnad | 309 | 258 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 309 | 258 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | −309 | −258 | 0 | 9 | - |
| Resultat før skattekostnad | −40 844 | −24 954 | −16 759 | −12 803 | - |
| Skattekostnad l, | - | - | 5 568 | −2 818 | - |
| Skattekostnad Il, | 0 | 0 | - | - | - |
| Årsresultat | −40 844 | −24 954 | −22 327 | −9 985 | −9 750 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −9 750 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −9 750 |
| Annen egenkapital | −40 844 | −24 954 | −22 327 | −9 985 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −22 327 | −9 985 | −9 750 |
| Utsatt skattefordel Il, | 0 | 0 | 0 | 5 568 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 5 568 | 2 750 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 256 866 | 256 866 | 256 866 | 264 321 | 264 321 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 256 866 | 256 866 | 256 866 | 264 321 | 264 321 |
| Sum anleggsmidler | 256 866 | 256 866 | 256 866 | 269 889 | 267 071 |
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | 9 086 000 | 9 086 000 | 9 086 000 | 9 086 000 | 9 086 000 |
| Sum investeringer | 9 086 000 | 9 086 000 | 9 086 000 | 9 086 000 | 9 086 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 879 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 467 | 5 467 | 5 467 | 5 467 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 467 | 5 467 | 5 467 | 5 467 | 879 |
| Sum omløpsmidler | 9 091 467 | 9 091 467 | 9 091 467 | 9 091 467 | 9 086 879 |
| Sum eiendeler | 9 348 333 | 9 348 333 | 9 348 333 | 9 361 356 | 9 353 950 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 2 750 |
| Aksjekapital | 8 780 747 | 8 780 747 | 8 780 747 | 8 780 747 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 8 870 747 | 8 870 747 | 8 870 747 | 8 870 747 | 8 870 747 |
| Annen egenkapital | 37 126 | 77 970 | 102 924 | 125 251 | 135 236 |
| Sum opptjent egenkapital | 37 126 | 77 970 | 102 924 | 125 251 | 135 236 |
| Sum egenkapital | 8 907 873 | 8 948 717 | 8 973 671 | 8 995 998 | 9 005 983 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig konserngjeld | 120 460 | 79 616 | 54 662 | 45 358 | 27 967 |
| Annen kortsiktig gjeld | 320 000 | 320 000 | 320 000 | 320 000 | 320 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 440 460 | 399 616 | 374 662 | 365 358 | 347 967 |
| Sum gjeld | 440 460 | 399 616 | 374 662 | 365 358 | 347 967 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 348 333 | 9 348 333 | 9 348 333 | 9 361 356 | 9 353 950 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 8 780 747 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 20,64▼ | 22,75 | 24,27 | 24,88 | 26,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05 | 0,04 | 0,04 | 0,04 | 0,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,4 %▼ | −0,3 % | −0,2 % | −0,1 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,3 %▼ | 95,7 % | 96,0 % | 96,1 % | 96,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Torben Aune | 1976 |
| Styremedlem | Nils Karl Aune | 1949 |
| Styremedlem | Ruth Gudvor Aune | 1954 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | RETT REGNSKAP AS917 132 143 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TORBEN AUNE50,0 %f. 1976 · Sparbu · 16 ordinære aksjer
- NILS KARL AUNE25,0 %f. 1949 · Sparbu · 8 ordinære aksjer
- RUTH GUDVOR AUNE25,0 %f. 1954 · Sparbu · 8 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Verdal Bilistsenter AS100,0 %920 444 881 · 30 ordinære aksjer
- SPARBU KRO AS100,0 %920 451 349 · 30 ordinære aksjer
- Sparbu Bilservice AS100,0 %920 451 357 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.