- Org.nr.
- 931 216 376
- Adresse
- Frydenlund 60A, 2651 Østre Gausdal
- Hovedeier
- Seielstad Holding AS, 100 %
Driftsresultat−299 373ikke oppgitt
Årsresultat510 209ikke oppgitt
Egenkapital4 333 37310,2 % av eiendelene
N84 BAMSE AS er et aksjeselskap innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 216 376
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 28.02.2023
- Registrert
- 18.04.2023
- Adresse
- Frydenlund 60A, 2651 Østre Gausdal
- Kommune
- Gausdal
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer, verdipapirer, eiendommer og finansielle instrumenter, og det som står i naturlig tilknytning til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad | 299 373 | 100 730 | 547 |
| Sum driftskostnader | 299 373 | 100 730 | 547 |
| Driftsresultat | −299 373 | −100 730 | −547 |
| Annen renteinntekt | 71 058 | 251 879 | 173 120 |
| Annen finansinntekt | 1 924 002 | 1 207 275 | 126 377 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | 1 037 314 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 278 196 | 1 582 586 | - |
| Sum finansinntekter | 2 273 256 | 3 041 740 | 1 336 811 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | 33 010 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 1 530 940 | 1 470 764 | 842 461 |
| Annen finanskostnad | 4 814 | 202 554 | 128 835 |
| Sum finanskostnader | 1 535 754 | 1 673 317 | 1 004 306 |
| Netto finans | 737 501 | 1 368 423 | 332 505 |
| Resultat før skatt | - | - | 331 958 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | −101 073 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 433 031 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 433 031 |
| Totalresultat | - | - | 433 031 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 433 031 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 433 031 |
| Resultat før skattekostnad | 438 128 | 1 267 693 | - |
| Skattekostnad l, | −72 081 | 103 859 | - |
| Årsresultat | 510 209 | 1 163 834 | - |
| Overføring annen innskutt egenkapital | 1 226 298 | 0 | - |
| Konsernbidrag | 1 226 298 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 510 209 | 1 163 834 | - |
| Utsatt skattefordel Il, | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 101 073 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 101 073 |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 932 | 8 150 | 12 035 |
| Konsernfordringer | 1 572 177 | 0 | - |
| Sum fordringer | 1 576 109 | 8 150 | 12 035 |
| Markedsbaserte aksjer | 36 721 731 | 29 015 730 | 26 146 506 |
| Sum investeringer | 36 721 731 | 29 015 730 | 26 146 506 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 64 715 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 353 375 | 33 233 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 353 375 | 33 233 | 64 715 |
| Sum omløpsmidler | 42 651 214 | 29 057 113 | 26 223 256 |
| Sum eiendeler | 42 651 214 | 29 057 113 | 26 324 329 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 101 073 |
| Aksjekapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 226 298 | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 226 298 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Annen egenkapital | 2 107 075 | 1 596 865 | 433 031 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 107 075 | 1 596 865 | 433 031 |
| Sum egenkapital | 4 333 373 | 2 596 865 | 1 433 031 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 |
| Utsatt skatt l, | 276 584 | 2 786 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 276 584 | 2 786 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 26 443 224 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 26 443 224 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 721 | 4 151 | - |
| Leverandørgjeld | 3 619 | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 38 019 165 | 0 | 24 872 461 |
| Annen kortsiktig gjeld | 14 753 | 10 086 | 18 837 |
| Sum kortsiktig gjeld | 38 041 257 | 14 237 | 24 891 298 |
| Sum gjeld | 38 317 841 | 26 460 248 | 24 891 298 |
| Sum egenkapital og gjeld | 42 651 214 | 29 057 113 | 26 324 329 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,12▲ | 1,10 | 1,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 8,84▼ | 10,19 | 17,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,5 %▼ | 10,6 % | 5,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 10,2 %▲ | 8,9 % | 5,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Torbjørn Seielstad | 1951 |
| Styremedlem | Jesper Holte | 1955 |
| Styremedlem | Torleif Seielstad | 1981 |
| Styremedlem | Asbjørn Seielstad | 1983 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | REGNSKAP INNLANDET SA967 282 774 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Seielstad Holding AS100,0 %Østre Gausdal · 1 000 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Torbjørn Seielstad Holding AS
- Seielstad Holding AS52,0 %
- Gausdal Landhandleri Transport AS100,0 %
- Ringebu Industrieiendom AS100,0 %
- GAUS AS100,0 %
- Gausdal Landhandleri AS100,0 %
- GAUS MOELV AS100,0 %
- ASTO AS100,0 %
- Furulund Senter AS100,0 %
- GAUS GJØVIK AS100,0 %
- NYE SKOG OG HAGE AS100,0 %
- Innlandet Precut & Takstol AS100,0 %
- GAUS RENA AS100,0 %
- TOAS AS100,0 %
- GAUS BIRI AS100,0 %
- GAUS RINGEBU AS100,0 %
- GAUS DOKKA AS100,0 %
- GAUS JESSHEIM AS100,0 %
- Hovemovegen Eiendom AS100,0 %
- Korgvegen 25 AS100,0 %
- GAUS FAGERNES AS100,0 %
- GAUS MOHAGAN AS100,0 %
- GAUS FLISA AS100,0 %
- Lillehammer Stillasutleie AS91,0 %
- N84 BAMSE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- PED 2021 AS1,56 %926 447 386 · 357 500 A-aksjer
- PUCS 2023 AS1,27 %929 474 023 · 225 000 A-aksjer
- PREF 2023 AS0,84 %828 993 372 · 203 700 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.