- Org.nr.
- 919 085 401
- Adresse
- c/oMidtre Namdal avfallsselskap IKS, Barlia 45, 7863 Overhalla
- Hovedeier
- Midtre Namdal Avfallsselskap IKS, 100 %
Driftsresultat503 57152,8 % margin
EBITDA556 046før av- og nedskrivninger
Årsresultat178 01418,7 % margin
Egenkapital1 353 24223,1 % av eiendelene
Namdal Container & Gjenvinning AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 085 401
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 07.05.2017
- Registrert
- 07.06.2017
- Adresse
- c/oMidtre Namdal avfallsselskap IKS, Barlia 45, 7863 Overhalla
- Kommune
- Overhalla
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Overhalla (57)
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Namdal Container & Gjenvinning AS919 172 002 · OVERHALLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eiendomsutvikling samt deltagelse i selskap med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- ALTRA INVEST AS07.06.2017 til 13.11.2024
- Navarvegen 7 AS13.11.2024 til 10.05.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 954 000 | 779 500 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 954 000 | 779 500 | 640 000 | 550 000 | 500 000 |
| Lønnskostnad | 12 612 | - | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 52 475 | 53 300 | 53 249 | 53 376 | 53 375 |
| Annen driftskostnad | 385 342 | 208 662 | 220 390 | 183 675 | 209 256 |
| Sum driftskostnader | 450 429 | 261 962 | 273 639 | 237 051 | 262 631 |
| Driftsresultat | 503 571 | 517 538 | 366 361 | 312 949 | 237 369 |
| Annen rentekostnad | 275 349 | 283 381 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 275 349 | 283 381 | 264 871 | 196 115 | 203 155 |
| Netto finans | −275 349 | −283 381 | −264 871 | −196 115 | −203 155 |
| Resultat før skatt | 228 223 | 234 157 | 101 490 | 116 834 | 34 214 |
| Skattekostnad på resultat | 50 209 | 51 514 | −3 646 | 51 690 | 7 526 |
| Årsresultat | 178 014 | 182 643 | 105 136 | 65 144 | 26 688 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 178 014 | 182 643 | - | - | - |
| Totalresultat | 178 014 | 182 643 | - | - | - |
| Udekket tap | - | 7 415 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 178 014 | 175 228 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 178 014 | 182 643 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 0 | 0 | - |
| Utsatt skattefordel | 9 626 | 3 774 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 9 626 | 3 774 | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 4 950 891 | 4 729 700 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 4 950 891 | 4 729 700 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 4 960 517 | 4 733 474 | 4 786 646 | 4 836 249 | 4 941 315 |
| Kundefordringer | - | 99 375 | - | - | - |
| Sum fordringer | - | 99 375 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 887 347 | 40 712 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 887 347 | 40 712 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 887 347 | 140 087 | 56 390 | 80 000 | 131 000 |
| Sum eiendeler | 5 847 864 | 4 873 561 | 4 843 036 | 4 916 249 | 5 072 315 |
| Aksjekapital | 1 000 000 | 1 000 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Annen egenkapital | 353 242 | 175 228 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 353 242 | 175 228 | −7 415 | −112 551 | −177 695 |
| Sum egenkapital | 1 353 242 | 1 175 228 | 992 585 | 887 449 | 822 305 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 019 324 | 3 287 716 | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 1 334 816 | 320 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 354 140 | 3 607 716 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 4 354 140 | 3 607 716 | 3 759 521 | 3 968 856 | 4 176 523 |
| Leverandørgjeld | 33 317 | 2 871 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 56 061 | 51 642 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 33 086 | 15 949 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 18 018 | 20 155 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 140 482 | 90 617 | 90 930 | 59 945 | 73 486 |
| Sum gjeld | 4 494 622 | 3 698 333 | 3 850 451 | 4 028 801 | 4 250 009 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 847 864 | 4 873 561 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,32▲ | 1,55 | 0,62 | 1,33 | 1,78 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,32▲ | 3,15 | 3,88 | 4,54 | 5,17 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,4 %▼ | 10,7 % | 7,5 % | 6,3 % | 4,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 52,8 %▼ | 66,4 % | 57,2 % | 56,9 % | 47,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 18,7 %▼ | 23,4 % | 16,4 % | 11,8 % | 5,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 23,1 %▼ | 24,1 % | 20,5 % | 18,1 % | 16,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Namdal Container & Gjenvinning AS52,8 %
1,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Namdal Container & Gjenvinning AS52,8 % 1,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Asle Hasselvold | 1971 |
| Styremedlem | Sigve Hallager | 1985 |
| Revisor | IN REVISJON AS978 685 188 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Overhalla · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Midtre Namdal Avfallsselskap IKS
- Løvegen 1 AS100,0 %
- Retura NT AS80,0 %
- Namdal Container & Gjenvinning AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.