- Org.nr.
- 929 636 554
- Telefon
- 488 87 357
- Adresse
- Natthusveien 18, 9411 Harstad
- Hovedeier
- LSG Holding AS, 100 %
Driftsresultat181 7467,8 % margin
Årsresultat160 7716,9 % margin
Egenkapital−899 041−180,0 % av eiendelene
Namdal Skogpleie AS er et aksjeselskap innen skogskjøtsel og andre skogbruksaktiviteter, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 636 554
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 12.07.2022
- Registrert
- 23.08.2022
- Adresse
- Natthusveien 18, 9411 Harstad
- Telefon
- 488 87 357
- Kommune
- Harstad
- Aksjekapital
- 350 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Namdal Skogpleie AS929 719 050 · HARSTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Skogsdrift og hva dertil naturlig hører til.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 325 657 | 5 164 265 | 1 780 152 | 808 905 |
| Sum driftsinntekter | 2 325 657 | 5 164 265 | 1 780 152 | 808 905 |
| Varekostnad | 61 882 | 2 737 847 | 119 | 9 430 |
| Lønnskostnad | - | - | 218 330 | 0 |
| Lønnskostnad Il, | 711 229 | 1 027 590 | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 370 799 | 2 361 084 | 1 936 987 | 844 470 |
| Sum driftskostnader | 2 143 911 | 6 126 521 | 2 155 435 | 853 900 |
| Driftsresultat | 181 746 | −962 256 | −375 284 | −44 995 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 20 975 | 20 055 | 1 285 | 0 |
| Annen finanskostnad (0) | - | 368 | - | - |
| Sum finanskostnader | 20 975 | 20 423 | 1 285 | 0 |
| Netto finans | −20 975 | −20 423 | −1 285 | 0 |
| Resultat før skatt | 160 771 | −982 679 | −376 569 | −44 995 |
| Skattekostnad | 0 | 93 969 | −93 969 | 0 |
| Årsresultat | 160 771 | −1 076 648 | −282 599 | −44 995 |
| Udekket tap | 160 771 | −1 076 648 | −282 599 | −44 995 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −282 599 | −44 995 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 93 969 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Andre langsiktige fordringer | 389 559 | 464 416 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 389 559 | 464 416 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 389 559 | 464 416 | 93 969 | 0 |
| Kundefordringer | 82 389 | 0 | 150 330 | 153 954 |
| Andre kortsiktige fordringer | 21 241 | 27 844 | 126 317 | 118 943 |
| Sum fordringer | 103 630 | 27 844 | 276 647 | 272 897 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 240 | 26 946 | 14 985 | 154 163 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 240 | 26 946 | 14 985 | 154 163 |
| Sum omløpsmidler | 109 870 | 54 790 | 291 632 | 427 060 |
| Sum eiendeler | 499 429 | 519 206 | 385 601 | 427 060 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 93 969 | 0 |
| Aksjekapital | 350 000 | 350 000 | 350 000 | 350 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 344 430 | 344 430 | 344 430 | 344 430 |
| Annen egenkapital | - | - | 0 | −44 994 |
| Udekket tap | 1 243 471 | 1 404 241 | 327 593 | 0 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 243 471 | −1 404 241 | −327 593 | −44 994 |
| Sum egenkapital | −899 041 | −1 059 811 | 16 837 | 299 436 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 114 167 | 110 842 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 114 167 | 110 842 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 196 637 | 172 216 | - | - |
| Leverandørgjeld | 456 294 | 696 807 | 351 425 | 127 626 |
| Skyldige offentlige avgifter | 74 130 | 67 470 | 17 753 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 557 242 | 531 683 | −413 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 284 303 | 1 468 176 | 368 765 | 127 626 |
| Sum gjeld | 1 398 470 | 1 579 018 | 368 765 | 127 626 |
| Sum egenkapital og gjeld | 499 429 | 519 206 | 385 601 | 427 062 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,09▲ | 0,04 | 0,79 | 3,35 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,56▼ | −1,49 | 21,90 | 0,43 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 35,7 %▲ | −212,7 % | −92,4 % | −10,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,8 %▲ | −18,6 % | −21,1 % | −5,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,9 %▲ | −20,8 % | −15,9 % | −5,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −180,0 %▲ | −204,1 % | 4,4 % | 70,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Namdal Skogpleie AS7,8 %
2,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %0102030
SB SKOG AS−2,0 % 1 543,9 mill.42 ansatte 2025
Namdal Skogpleie AS7,8 % 2,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Skogplanter Østnorge AS10,1 % 78,0 mill.63 ansatte 2025
Norgesplanter AS27,9 % 43,1 mill.32 ansatte 2025
−10 %0102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 02.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Schultz Gabrielsen | 1994 |
| Styrets leder | Lars Schultz Gabrielsen | 1994 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LSG Holding AS100,0 %Harstad · 350 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- LSG Holding AS
- ROM TE ALT AS100,0 %
- GABRIELSEN HOGST AS100,0 %
- Namdal Skogpleie AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.