- Org.nr.
- 924 389 109
- Adresse
- Bregnefaret 3A, 1405 Langhus
Driftsresultat117 9325,0 % margin
Årsresultat27 7991,2 % margin
Egenkapital892 50645,3 % av eiendelene
Nansen Trafikkskole AS er et aksjeselskap innen annen trafikkskoleundervisning, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 389 109
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 21.09.2026
- Stiftet
- 18.12.2019
- Registrert
- 13.01.2020
- Adresse
- Bregnefaret 3A, 1405 Langhus
- Kommune
- Nordre Follo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Nansen Trafikkskole AS924 412 488 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Trafikkskole.
Tidligere navn
- Ulekleiv Trafikkskole AS13.01.2020 til 21.11.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 339 586 | 2 064 421 | 2 158 800 | 2 062 285 | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 93 076 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 339 586 | 2 157 497 | 2 158 800 | 2 062 285 | 1 969 025 |
| Varekostnad | 3 125 | 0 | 0 | 3 188 | - |
| Lønnskostnad | - | - | 1 058 721 | 896 094 | 692 943 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 419 659 | 280 379 | 38 817 |
| Lønnskostnad Il, | 1 264 801 | 1 249 658 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler (0) | - | 174 891 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 953 728 | 590 114 | 588 530 | 697 353 | 565 309 |
| Sum driftskostnader | 2 221 654 | 2 014 663 | 2 066 910 | 1 877 013 | 1 297 069 |
| Driftsresultat | 117 932 | 142 834 | 91 890 | 185 272 | 671 956 |
| Annen renteinntekt | 291 | 16 | 956 | 31 | - |
| Annen finansinntekt | 3 098 | 4 418 | 3 471 | 730 | - |
| Sum finansinntekter | 3 389 | 4 434 | 4 427 | 761 | 252 |
| Annen rentekostnad | 80 282 | 68 659 | 59 783 | 22 904 | - |
| Annen finanskostnad | 58 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 80 341 | 68 659 | 59 783 | 22 904 | - |
| Netto finans | −76 952 | −64 225 | −55 356 | −22 143 | 252 |
| Resultat før skatt | 40 980 | 78 609 | 36 535 | 163 129 | 672 208 |
| Skattekostnad | 13 181 | 17 978 | - | - | 147 885 |
| Årsresultat | 27 799 | 60 631 | 28 337 | 127 245 | 524 323 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 28 337 | 127 245 | - |
| Tilleggsutbytte | - | - | 200 000 | 0 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | −171 663 | 127 245 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 28 337 | 127 245 | - |
| Annen egenkapital | 27 799 | 60 631 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 1 077 482 | 1 709 282 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 077 482 | 1 709 282 | 1 359 439 | 1 779 098 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 290 000 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 290 000 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 367 482 | 1 709 282 | 1 359 439 | 1 779 098 | 1 170 183 |
| Kundefordringer | 173 346 | 144 500 | 110 490 | 147 090 | - |
| Andre fordringer | - | - | 14 818 | 10 850 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 12 813 | 19 739 | - | - | - |
| Sum fordringer | 186 159 | 164 239 | 125 308 | 157 940 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 416 737 | 1 035 500 | 479 282 | 314 324 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 416 737 | 1 035 500 | 479 282 | 314 324 | - |
| Sum omløpsmidler | 602 896 | 1 199 739 | 604 590 | 472 265 | 212 884 |
| Sum eiendeler | 1 970 377 | 2 909 021 | 1 964 029 | 2 251 362 | 1 383 067 |
| Skip, rigger, fly og lignende | - | - | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | 1 359 439 | 1 779 098 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 862 506 | 834 707 | 774 076 | 945 739 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 862 506 | 834 707 | 774 076 | 945 739 | 818 495 |
| Sum egenkapital | 892 506 | 864 707 | 804 076 | 975 739 | 848 495 |
| Utsatt skatt | 54 625 | 55 660 | 37 682 | 64 658 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 54 625 | 55 660 | 37 682 | 64 658 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 794 194 | 1 694 606 | 821 672 | 982 589 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 794 194 | 1 694 606 | 821 672 | 982 589 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 859 354 | 1 047 247 | 268 446 |
| Leverandørgjeld | 14 932 | 31 520 | 22 793 | 27 945 | - |
| Betalbar skatt | 14 216 | 0 | 35 174 | 15 882 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 133 438 | 134 008 | 148 926 | 87 238 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 66 467 | 128 520 | 93 706 | 97 311 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 229 053 | 294 048 | 300 598 | 228 376 | 266 127 |
| Sum gjeld | 1 077 871 | 2 044 314 | 1 159 953 | 1 275 623 | 534 573 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 970 377 | 2 909 021 | 1 964 029 | 2 251 362 | - |
| Selskapskapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,63▼ | 4,15 | 2,01 | 2,07 | 0,80 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,21▼ | 2,36 | 1,44 | 1,31 | 0,63 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,0 %▼ | 6,1 % | 4,6 % | 10,2 % | 48,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,0 %▼ | 6,6 % | 4,3 % | 9,0 % | 34,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,2 %▼ | 2,8 % | 1,3 % | 6,2 % | 26,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 45,3 %▲ | 29,8 % | 40,9 % | 43,3 % | 61,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Nansen Trafikkskole AS5,0 %
2,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %02040
Redflight Aviation AS−17,9 % 4,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
Nansen Trafikkskole AS5,0 % 2,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
TK Utrykning AS7,9 % 8,1 mill.10 ansatte 2025
Kystskolen AS29,9 % 9,5 mill.5 ansatte 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.532.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Øyvind Ulekleiv | 1982 |
| Regnskapsfører | ACCOUNTERA AS926 445 936 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Øyvind Ulekleiv100,0 %f. 1982 · Langhus · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Hunstadhagen AS4,83 %921 588 763 · 145 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.