- Org.nr.
- 923 735 097
- Adresse
- Arne Fjellbus veg 10B, 7033 Trondheim
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat28 8801,5 % margin
EBITDA48 470før av- og nedskrivninger
Årsresultat29 1721,5 % margin
Egenkapital205 21244,2 % av eiendelene
NARDO VVS AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 735 097
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 20.09.2019
- Registrert
- 01.11.2019
- Adresse
- Arne Fjellbus veg 10B, 7033 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NARDO VVS AS823 760 272 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Vann, varme og sanitær (VVS), samt hva herved står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 894 659 | 1 740 545 | 1 340 798 | 867 599 | 1 187 985 |
| Varekostnad | 838 495 | 851 746 | 753 145 | 357 483 | 537 545 |
| Lønnskostnad | 808 828 | 673 382 | 197 760 | 298 102 | 447 625 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 8 333 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler (0) | - | - | - | 7 639 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 19 590 | 19 590 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 198 866 | 238 506 | 180 205 | 174 771 | 175 556 |
| Sum driftskostnader | 1 865 779 | 1 783 224 | 1 131 110 | 837 995 | 1 169 058 |
| Driftsresultat | 28 880 | −42 679 | 209 688 | 29 605 | 18 927 |
| Annen renteinntekt | 702 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 702 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 239 | 883 | 262 | 1 771 | 136 |
| Sum finanskostnader | 239 | 883 | −262 | −1 771 | 136 |
| Netto finans | 463 | −883 | −262 | −1 771 | −136 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 18 791 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 4 264 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 14 527 |
| Resultat før skattekostnad | 29 343 | −43 562 | 209 426 | 27 834 | - |
| Skattekostnad | 171 | 0 | 37 667 | 14 764 | - |
| Årsresultat | 29 172 | −43 562 | 171 759 | 13 070 | 14 527 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 14 527 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 9 754 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 4 773 |
| Annen egenkapital | 29 172 | −43 562 | 171 759 | 13 070 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 171 759 | 13 070 | 14 527 |
| Salgsinntekt | - | - | 1 340 798 | 867 349 | 1 187 785 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 200 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | - | 250 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 764 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 7 639 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 19 589 | 39 179 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 19 589 | 39 179 | 0 | 0 | 7 639 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 19 589 | 39 179 | 0 | 0 | 22 403 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Varer | 50 600 | 0 | - | - | - |
| Kundefordringer | 316 753 | 247 604 | 76 638 | 119 023 | 164 019 |
| Andre kortsiktige fordringer | 11 529 | 0 | 12 463 | 12 464 | - |
| Sum fordringer | 328 282 | 247 604 | 89 101 | 131 487 | 164 019 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 60 685 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 65 617 | 147 489 | 384 033 | 71 623 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 65 617 | 147 489 | 384 033 | 71 623 | 60 685 |
| Sum omløpsmidler | 444 498 | 395 093 | 473 135 | 203 110 | 224 704 |
| Sum eiendeler | 464 087 | 434 272 | 473 135 | 203 110 | 247 107 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 14 764 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 175 212 | 146 039 | 189 602 | 17 843 | 4 773 |
| Sum opptjent egenkapital | 175 212 | 146 039 | 189 602 | 17 843 | 4 773 |
| Sum egenkapital | 205 212 | 176 039 | 219 602 | 47 843 | 34 773 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 100 768 | 147 291 | 92 733 | 51 419 | 61 441 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 105 225 |
| Betalbar skatt | 171 | - | 37 667 | 0 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 76 353 | 37 392 | 87 808 | 29 378 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 81 584 | 73 550 | 35 325 | 74 471 | 45 668 |
| Sum kortsiktig gjeld | 258 876 | 258 233 | 253 533 | 155 267 | 212 334 |
| Sum gjeld | 258 876 | 258 233 | 253 533 | 155 267 | 212 334 |
| Sum egenkapital og gjeld | 464 087 | 434 272 | 473 135 | 203 110 | 247 107 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,72▲ | 1,53 | 1,87 | 1,31 | 1,06 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,26▼ | 1,47 | 1,15 | 3,25 | 6,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,6 %▲ | −9,4 % | 62,0 % | 13,2 % | 7,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,5 %▲ | −2,5 % | 15,6 % | 3,4 % | 1,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,5 %▲ | −2,5 % | 12,8 % | 1,5 % | 1,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 44,2 %▲ | 40,5 % | 46,4 % | 23,6 % | 14,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NARDO VVS AS1,5 %
1,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
NARDO VVS AS1,5 % 1,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Arvid Lernes | 1970 |
| Styrets leder | Jan Arvid Lernes | 1970 |
| Regnskapsfører | KL ØKONOMI OG HR AS921 235 380 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JAN ARVID LERNES100,0 %f. 1970 · Trondheim · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.