- Org.nr.
- 923 803 696
- Adresse
- Djupmyra 11, 7075 Tiller
- Hovedeier
- Vinjes Transport AS, 100 %
Driftsresultat919 60947,2 % margin
EBITDA1 226 841før av- og nedskrivninger
Årsresultat718 85136,9 % margin
Egenkapital175 8001,4 % av eiendelene
Nardoveien 4 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 803 696
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 01.10.2019
- Registrert
- 11.11.2019
- Adresse
- Djupmyra 11, 7075 Tiller
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim (2 803)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Nardoveien 4 AS923 963 073 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie, drifte og utleie av fast eiendom samt å eie og å drive andre selskaper og å yte administrativ bistand til disse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 506 | 0 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 1 942 426 | 2 035 030 | 1 904 765 | 1 817 279 | 1 737 778 |
| Sum driftsinntekter | 1 947 932 | 2 035 030 | 1 904 765 | 1 817 279 | 1 737 778 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 29 222 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 242 654 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 307 232 | 307 232 | 219 065 | 230 000 | - |
| Annen driftskostnad | 721 091 | 827 918 | 560 018 | 454 069 | 308 573 |
| Sum driftskostnader | 1 028 323 | 1 135 150 | 779 083 | 684 069 | 580 450 |
| Driftsresultat | 919 609 | 899 880 | 1 125 682 | 1 133 210 | 1 157 329 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 396 | - |
| Annen renteinntekt | 1 995 | 2 066 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 995 | 2 066 | 0 | 396 | - |
| Annen rentekostnad | 0 | 649 | 297 | 1 135 | 1 004 |
| Sum finanskostnader | 0 | 649 | 297 | 1 135 | 1 004 |
| Netto finans | 1 995 | 1 416 | −297 | −739 | −1 004 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 1 156 325 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 254 391 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 901 934 |
| Resultat før skattekostnad | 921 604 | 901 296 | 1 125 385 | 1 132 471 | - |
| Skattekostnad | 202 753 | 198 285 | 247 586 | 249 143 | - |
| Årsresultat | 718 851 | 703 010 | 877 799 | 883 328 | 901 934 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 901 934 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 901 934 |
| Ordinært utbytte | 600 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 0 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 141 796 | 0 | - | - | - |
| Annen egenkapital | −22 945 | −1 296 990 | −1 122 201 | 883 328 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 877 799 | 883 328 | 901 934 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 6 734 182 | 7 041 414 | 6 948 645 | 6 817 711 | 7 047 711 |
| Sum varige driftsmidler | 6 734 182 | 7 041 414 | 6 948 645 | 6 817 711 | 7 047 711 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 6 734 182 | 7 041 414 | 6 948 645 | 6 817 711 | 7 047 711 |
| Kundefordringer | - | - | 0 | 50 935 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 13 373 | 9 189 | 0 | 4 750 | - |
| Konsernfordringer | 4 588 848 | 3 923 073 | 3 257 298 | 2 591 523 | 1 925 748 |
| Sum fordringer | 4 602 221 | 3 932 262 | 3 257 298 | 2 647 208 | 1 925 748 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 276 482 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 359 095 | 2 557 485 | 1 881 436 | 1 079 390 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 359 095 | 2 557 485 | 1 881 436 | 1 079 390 | 276 482 |
| Sum omløpsmidler | 5 961 316 | 6 489 747 | 5 138 734 | 3 726 597 | 2 202 230 |
| Sum eiendeler | 12 695 498 | 13 531 161 | 12 087 379 | 10 544 308 | 9 249 941 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 145 800 | 168 745 | 1 465 734 | 2 587 935 | 1 704 606 |
| Sum opptjent egenkapital | 145 800 | 168 745 | 1 465 734 | 2 587 935 | 1 704 606 |
| Sum egenkapital | 175 800 | 198 745 | 1 495 734 | 2 617 935 | 1 734 606 |
| Utsatt skatt | 4 646 | 29 558 | 51 844 | 53 653 | 56 327 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 646 | 29 558 | 51 844 | 53 653 | 56 327 |
| Langsiktig konserngjeld | 6 170 774 | 6 170 774 | 6 170 774 | 6 170 774 | 7 159 435 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 170 774 | 6 170 774 | 6 170 774 | 6 170 774 | 7 159 435 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 6 222 618 | 6 224 427 | 7 215 762 |
| Leverandørgjeld | 1 225 049 | 761 745 | 25 908 | 142 725 | 19 036 |
| Betalbar skatt | 187 671 | 220 571 | 249 395 | 251 817 | 256 463 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 14 074 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | −56 044 | 10 423 | - |
| Utbytte | 600 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 4 321 559 | 4 139 769 | 2 139 769 | 1 286 982 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 344 279 | 7 132 085 | 4 369 028 | 1 701 946 | 299 573 |
| Sum gjeld | 12 519 699 | 13 332 416 | 10 591 645 | 7 926 373 | 7 515 335 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 695 498 | 13 531 161 | 12 087 379 | 10 544 308 | 9 249 941 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,94▲ | 0,91 | 1,18 | 2,19 | 7,35 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 71,22▲ | 67,08 | 7,08 | 3,03 | 4,33 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,0 % | 7,0 % | 9,9 % | 11,5 % | 12,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 47,2 %▲ | 44,2 % | 59,1 % | 62,4 % | 66,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 36,9 %▲ | 34,5 % | 46,1 % | 48,6 % | 51,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 1,4 %▼ | 1,5 % | 12,4 % | 24,8 % | 18,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Nardoveien 4 AS47,2 %
1,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Nardoveien 4 AS47,2 % 1,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Erik Vinje | 1965 |
| Revisor | ORKLA REVISJON AS925 180 386 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Vinjes Transport AS100,0 %Tiller · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Vinjes Transport AS
- Evjevegen 8 AS100,0 %
- Kråkholmvegen 24 AS100,0 %
- Merkurvegen 12 AS100,0 %
- ØSTRE ROSTEN 96 B AS100,0 %
- ØSTRE ROSTEN 98 A&B AS100,0 %
- Nardoveien 4 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.