- Org.nr.
- 917 906 300
- Adresse
- Kongens gate 51, 8514 Narvik
- Hovedeier
- Norges Skiforbund, 60 %
Narvik VM 2029 AS er et aksjeselskap innen sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 906 300
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 18.09.2026
- Stiftet
- 28.09.2016
- Registrert
- 20.10.2016
- Adresse
- Kongens gate 51, 8514 Narvik
- Kommune
- Narvik
- Næring
- 93.190 Sportsaktiviteter ikke nevnt annet stedSportsaktiviteter ikke nevnt annet sted i Narvik (13)
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Narvik VM 2029 AS917 970 599 · NARVIK7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Organisasjonskomite og arrangør for VM i alpint i Narvik i 2029 (the Local Organizing Committee, LOC), i henhold til Hosting Agreement. Selskapet har ikke økonomisk formål for sin virksomhet og har følgelig ikke som formål å skaffe aksjonærene økonomisk utbytte. Eventuelt overskudd skal anvendes til videreutvikling av selskapet i tråd med selskapets formål og fremme av skisportens interesser. Ved oppløsning skal formuen til selskapet fordeles til aksjonærene forholdsmessig i forhold til aksjeinnehav og benyttes til idrettslige ideelle formål i tråd med formålet til aksjonærene.
Tidligere navn
- ALPIN VM 2025 AS20.10.2016 til 21.12.2018
- ALPIN VM 2027 AS21.12.2018 til 09.12.2022
- ALPIN VM 2029 AS09.12.2022 til 13.12.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 164 520 | 1 907 500 | 1 255 000 | 617 563 | 301 324 |
| Annen driftsinntekt | 7 409 668 | 2 559 500 | 6 998 960 | 2 600 000 | 4 525 000 |
| Sum driftsinntekter | 7 574 188 | 4 467 000 | 8 253 960 | 3 217 563 | 4 826 324 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 11 716 |
| Lønnskostnad | - | - | 373 733 | 72 220 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 21 563 | 20 816 | - |
| Varekostnad | 134 799 | 0 | - | - | - |
| Lønnskostnad l, 2, 3, | 2 094 485 | 421 106 | - | - | - |
| Avskrivninger | 45 000 | 22 937 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 5 912 804 | 3 163 781 | 7 988 558 | 3 227 447 | 6 923 780 |
| Sum driftskostnader | 8 187 087 | 3 607 824 | 8 383 854 | 3 320 483 | 6 935 496 |
| Driftsresultat | −612 900 | 859 176 | −129 894 | −102 920 | −2 109 172 |
| Annen renteinntekt | 1 013 | 2 293 | 2 238 | 61 | - |
| Annen finansinntekt | 38 272 | 20 433 | 2 081 | 966 | - |
| Sum finansinntekter | 39 285 | 22 726 | 4 319 | 1 027 | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | −10 019 | 10 019 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 12 236 | 90 334 | 2 907 | 20 296 | 436 |
| Annen finanskostnad | 15 587 | 7 674 | 19 833 | 4 442 | 516 |
| Sum finanskostnader | 17 805 | 108 027 | 22 740 | 24 738 | 952 |
| Netto finans | 21 481 | −85 302 | −18 422 | −23 711 | −952 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −2 110 124 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −2 110 124 |
| Resultat før skattekostnad | −591 419 | 773 874 | −148 315 | −126 631 | - |
| Årsresultat | −591 419 | 773 874 | −148 315 | −126 631 | −2 110 124 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −2 110 124 |
| Udekket tap | −591 419 | 773 874 | −148 315 | −126 631 | −340 124 |
| Overføringer fra overkurs | - | - | - | - | −1 770 000 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −148 315 | −126 631 | −2 110 124 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 0 | 15 000 | 25 000 | 35 000 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 15 000 | 25 000 | 35 000 | 45 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 7 500 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 0 | 30 000 | 42 937 | 54 500 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 30 000 | 42 937 | 54 500 | 7 500 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | - | 25 520 | 25 520 | 25 520 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | 25 520 | 25 520 | 25 520 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 45 001 | 93 457 | 115 020 | 78 020 |
| Kundefordringer | - | - | 365 500 | 300 000 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 289 507 | 1 769 | 10 329 | 542 942 | 75 034 |
| Sum fordringer | 289 507 | 1 769 | 375 829 | 842 942 | 75 034 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 339 471 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 567 464 | 13 501 | 649 047 | 138 842 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 567 464 | 13 501 | 649 047 | 138 842 | 339 471 |
| Sum omløpsmidler | 7 856 971 | 15 270 | 1 024 876 | 981 784 | 414 505 |
| Sum eiendeler | 7 856 971 | 60 271 | 1 118 333 | 1 096 804 | 492 525 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser o.l. | - | - | - | - | 45 000 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - | 100 000 |
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Udekket tap | 723 647 | 132 228 | 906 102 | - | 631 156 |
| Sum opptjent egenkapital | −723 647 | −132 228 | −906 102 | −757 787 | −631 156 |
| Sum egenkapital | −623 647 | −32 228 | −806 102 | −657 787 | −531 156 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 143 787 | 46 937 | 1 799 867 | 1 254 591 | 894 555 |
| Skyldige offentlige avgifter | 509 555 | 0 | 42 702 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 7 827 275 | - | 81 866 | 500 000 | 129 126 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 480 617 | 92 498 | 1 924 435 | 1 754 591 | 1 023 680 |
| Sum gjeld | 8 480 617 | 92 498 | 1 924 435 | 1 754 591 | 1 023 680 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 856 971 | - | 1 118 333 | 1 096 804 | 492 525 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,93▲ | 0,17 | 0,53 | 0,56 | 0,40 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −13,60▼ | −2,87 | −2,39 | −2,67 | −1,93 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −14,5 %▼ | 149,7 % | −11,3 % | −12,8 % | −428,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −8,1 %▼ | 19,2 % | −1,6 % | −3,2 % | −43,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −7,8 %▼ | 17,3 % | −1,8 % | −3,9 % | −43,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −7,9 %▲ | −53,5 % | −72,1 % | −60,0 % | −107,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 082 027
- Resultat per ansatt, kroner
- −87 557
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.190.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Knut Eirik Dybdal | 1975 |
| Styrets leder | Eirik Frantzen | 1968 |
| Styremedlem | Sigbjørn Aanes | 1981 |
| Styremedlem | Unni Elisabeth Forshaug | 1964 |
| Styremedlem | Astrid Strandbu | 1969 |
| Styremedlem | Claus Johan Ryste | 1974 |
| Styremedlem | Dagfinn Neteland | 1960 |
| Styremedlem | Thor Hushovd | 1978 |
| Revisor | HÅLOGALAND REVISJON AS934 147 014 | - |
| Regnskapsfører | AMESTO ACCOUNTHOUSE SØR AS912 976 904 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Norges Skiforbund60,0 %Oslo · 60 ordinære aksjer
- Narvikfjellet Allmenn AS40,0 %Narvik · 40 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Norges Skiforbund
- Narvik VM 2029 AS60,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.