- Org.nr.
- 928 012 476
- Adresse
- Jutulveien 28D, 0853 Oslo
- Bransje
- Snekkerarbeid
Driftsresultat453 97113,6 % margin
EBITDA556 080før av- og nedskrivninger
Årsresultat400 32812,0 % margin
Egenkapital211 58626,3 % av eiendelene
NBP2 AS er et aksjeselskap innen snekkerarbeid, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 012 476
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 04.09.2021
- Registrert
- 27.10.2021
- Adresse
- Jutulveien 28D, 0853 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 43.320 SnekkerarbeidSnekkerarbeid i Oslo (1 276)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- NBP2 AS928 036 774 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Bygg service av alle typer, samt deltagelse i liknende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 349 828 | 2 479 326 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 3 349 828 | 2 479 326 | 1 613 159 | 1 895 705 | 75 374 |
| Varekostnad | 1 244 371 | 1 530 688 | 293 554 | 449 948 | 7 943 |
| Lønnskostnad Il, | 853 500 | 611 911 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 102 109 | 95 666 | 79 632 | 3 657 | - |
| Annen driftskostnad | 695 878 | 549 032 | 633 740 | 553 317 | 38 949 |
| Sum driftskostnader | 2 895 857 | 2 787 297 | 1 616 974 | 1 735 462 | 54 892 |
| Driftsresultat | 453 971 | −307 970 | −3 815 | 160 242 | 20 482 |
| Annen renteinntekt | 2 424 | 739 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 3 299 | 2 004 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 5 723 | 2 743 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 23 170 | 26 034 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 4 782 | 2 878 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 27 952 | 28 912 | 24 765 | 435 | - |
| Netto finans | −22 229 | −26 169 | −24 766 | −435 | 0 |
| Resultat før skatt | 431 743 | −334 139 | −28 581 | 159 807 | 20 482 |
| Skattekostnad | 31 415 | −785 | −1 009 | 35 249 | 2 856 |
| Årsresultat | 400 328 | −333 354 | −27 572 | 124 558 | 17 626 |
| Udekket tap | 218 742 | −218 742 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 181 586 | −114 612 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | −333 354 | - | - | - |
| Lønnskostnad | - | - | 610 049 | 728 540 | 8 000 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 155 285 | 105 550 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 155 285 | 105 550 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | - | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 204 986 | 307 095 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 204 986 | 307 095 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 360 271 | 412 645 | 438 661 | 18 283 | 0 |
| Kundefordringer | 264 482 | 6 500 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 23 002 | 23 338 | - | - | - |
| Sum fordringer | 287 484 | 29 838 | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 157 991 | 50 099 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 157 991 | 50 099 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 445 475 | 79 937 | 180 941 | 565 472 | 98 272 |
| Sum eiendeler | 805 747 | 492 582 | 619 602 | 583 755 | 98 272 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | −7 500 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 22 500 | 22 500 | 22 500 | 22 500 |
| Annen egenkapital | 181 586 | 0 | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | 218 742 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 181 586 | −218 742 | 114 612 | 142 184 | 17 626 |
| Sum egenkapital | 211 586 | −196 242 | 137 112 | 164 684 | 40 126 |
| Utsatt skatt | - | 0 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 229 783 | 275 303 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 229 783 | 275 303 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 275 303 | 318 063 | 1 795 | 0 |
| Leverandørgjeld | 129 148 | 314 903 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 31 415 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 83 384 | 47 648 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 120 431 | 50 970 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 364 378 | 413 521 | 164 427 | 417 276 | 58 146 |
| Sum gjeld | 594 161 | 688 823 | 482 490 | 419 071 | 58 146 |
| Sum egenkapital og gjeld | 805 747 | 492 581 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,22▲ | 0,19 | 1,10 | 1,36 | 1,69 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,81▲ | −3,51 | 3,52 | 2,54 | 1,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 70,8 %▲ | −54,9 % | −0,6 % | 47,0 % | 20,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,6 %▲ | −12,4 % | −0,2 % | 8,5 % | 27,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 12,0 %▲ | −13,4 % | −1,7 % | 6,6 % | 23,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 26,3 %▲ | −39,8 % | 22,1 % | 28,2 % | 40,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NBP2 AS13,6 %
3,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
Nivako AS−41,7 % 437,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MODULVEGGER OSLO AS−0,6 % 305,3 mill.115 ansatte 2025
HANDE AS11,3 % 311,7 mill.37 ansatte 2025
NBP2 AS13,6 % 3,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Pär Lennart Daniel Edlund | 1985 |
| Regnskapsfører | RUBIX ØKONOMI AS922 885 435 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PÄR Lennart Daniel Edlund100,0 %f. 1985 · Oslo · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.